hjoo hjoo komentáře u knih

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Skvělá kniha plná humoru, která se čte úplně sama za 2 dny to máte přečtený už se těším až dokoupím zbytek série. Takže mohu všem jen doporučit

05.12.2016 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Druhý díl nezklamal - vtipné, plné akce a krásné vystižení nadpřirozených postav
- autor konec děje doslova neuzavřel aby mohl být i třetí díl a serie českých X menů mohla pokračovat... ale ... nikde nemůžu sehnat 3. díl :D což mě valice rozčiluje - budu muset nejspíš čekat na případné dotisky knih abych věděl jak vše dopadne

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

úžasný start knihy, úžasné téma knihy do posledních chvil mi nebylo jasné jak to dopadne
- chvílemi mi přejížděl mráz po zádech při občasných návštěvách "démony" atmosféra byla až hororová
- (SPOILER) velké zklamání z konce knihy kdy byl bohem umírající starý muž ale i přesto jsem si knihu užil

01.01.2017

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Druhý díl byl dějově o něco slabší, neustále prostředí války se mi zas tak nezamlouvalo ale skvěle navazuje na první díl takže to asi tak muselo být :D postupně jsem si našel cestu k Kleistovi ("kamarád" hlavního hrdiny) a říkal jsem si chudák Kleist to co zažíval bylo hrozné. Ale jedná se asi o nejslabší díl serie

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

naprosto úžasná kniha s zombie tématikou - postupné zjištění proč se lidé mění v zombie bylo dobře napsáno což je důležité v zombie knihách
- styl psaní knihy - pomocí blogu - byl super nápad a dobře se to četlo, chtěli jste vědět co bude dál .. doporučuji

01.01.2017 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Začátek knihy byl super, pád letadla a postupné řešení problému spojené s pádem letadla byli dosti k zamyšlení "co bych dělal já" ale od půlky knihy mě moc nebavila (spoiler: cestování časem to celé zničilo - podle mého názoru) ale dala se dočíst

01.01.2017 3 z 5

Ztracená Ztracená Adam Nevill

Super kniha, skvěle napsaná postava otce, můžu všem doporučit
- skvělé postkatastrofické prostředí až dosti reálné když se nad tím zamyslíte

01.01.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Po dobrém dojmu z první knihy jsem se pustil i do druhého dílu a byl jsem mile překvapen, dějová linka byla srozumitelná i když místy popis prostředí mi připadal zdlouhavý jako u prvního dílu.. ale kniha se četla dobře a můžu doporučit. Uvidíme co třetí díl.

25.05.2017

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Parádní kniha, jen trochu místy natáhla a někdy jsem se zamotával do rodinných příslušníku, kteří zde vystupovali. Ale hodnotil bych knihu jako dobře čtivou a nápaditou, přemýšlím že začnu číst i ostatní díly.

25.05.2017

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

velké zklamání.. a je to škoda, na knihu jsem se těšil ale už od začátku mě nudila a nemohl jsem se "dostat" do děje. Hlavní hrdinka mě nijak neoslovila a připadala mi trochu jako super hrdinka s tím jak vymýšlela plány na útěk a likvidaci věznitele atd.. v 16 letech a v osmém měsíci těhotenství mi to připadalo dosti přitažené za vlasy. Naopak jsem si oblíbil agenta Liu a "vesničan Boyda" :D . Poslední dvě kapitolky jsem se musel už hodně přemáhat abych knihu dočetl. Je to škoda. Ale obálka je nádherná.

25.05.2017 2 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

POZOR OBSAHUJE SPOIELRY
Myšlena "nemocného" Cala byla ze začátků strašná - říkal jsem si bože teď z něj udělají někoho kdo bude žít ve stínu hrdiny z první knihy, naštěstí se Cale promocí nejspíše drog dokázal vzpamatovat ale i tak to na mě působilo dosti divně (nebojácný hrdina, který dokáže v první knize nakopat zadky snad všem tak v posledním díle z něj je chlípáček na drogách)
- velice se mi líbila postava Zaječí kotě drsňák manipulující všemi aby z toho vytěžil co nejvíc - nikdo neví kdo je, jak vypadá - celou dobu se kolem postavy buduje tajemno a nakonec se zjistí že je to nemocný mladík... parádní zvrat
- dalším překvapením byla výhra nad vykupiteli... autor zvolil nečekaný konec - s klidem můžu říct že to nikdo nečekal, každý očekává bitvu jak blázen a no.. dopadne to jak to dopadne (nemůžu říct zase všechno)
- závěrečné hodnocení? stojí za koupi? určitě ano! všechny 3 knihy jsem si užil a stojí to za to

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

První díl trilogie začal velice dobře, prostředí vykupitelů parádně vymyšlené a hlavní postava no prostě drsňák co vám může kdykoliv nakopat zadek a je jedno kolik vás je - to se mi líbilo i postavy kamarádů zvláště váhavého Henriho - hodný klučina co to umí s kuší a dělá skvělou společnost hlavnímu hrdinovi, zatím co druhý kamarád byl pořád protivný a ze začátku jsem ho neměl rád ale v dalších knihách jsem si ho oblíbil. Příběh dalo by se říct o lásce a válce a mě se to vážně líbilo - paráda

03.02.2017

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

hlavní hrdina byl velice skvěle napsaný a celou dobu jsem mu fandil aby všechno dobře dopadlo, zvláště po smrti jeho psa mi ho bylo velice líto, kvůli jeho smrti se dostal do zbytečných problémů jenž skvěle a profesionálně zvládal
- postava vyšetřovatelky - na začátku knihy byla až nesympatická musím říct ale později se ukázalo že je to skvělá parťačka pro hlavního hrdinu a oblíbil jsem si ji

01.01.2017 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

začátek knihy plynul velice pomalu a negativní nálada hlavního hrdiny mi místy připadala až otravná ale autor vytvořil parádní atmosféru, konec knihy mě překvapil .. říkal jsem si že to nemůže stihnout zakončit.. když šli na "lov" až pár stránek do konce ale autor to zvládl a byl jsem velice mile překvapený
- četl jsem knihu když byl všude sníh takže, když jsem jednou šel z autobusu potmě domů.. no musím se přiznat že jsem měl dosti nasrá** :D

28.02.2017

Tulák Tulák Peter Newman

nápad že hlavní hrdina mlčí byl skvělí ale když jsem zjistil že pod pláštěm skrývá dítě tak to jsem si řekl že to bude hrůza, neustálé starání o dítě atd.. ale opak byl pravdou v pozdějších kapitolách se novorozeně stalo tahounem knihy - úžasný kontrast mezi roztomilým dítětem a boje schopným tulákem
- kniha nijak zvlášť neurazí ale není to nic převratného

01.01.2017 3 z 5