Hipi Hipi komentáře u knih

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Bohužel jsem od této knihy očekávala něco trochu jiného. Čekala jsem spíš zvířecí příklady v praxi, ne moře teorie. Lidem, které toto téma zajímá bych doporučila knihu Zvířata jako učitelé a léčitelé, která je mnohem lepší.

17.04.2018 3 z 5

Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy a je to tak přesně napůl.
Není to špatné, ale je to zdlouhavé a děj je velice pomalu plynoucí. Kdo má rád rozvleklé romány, ať si jednu hvězdu k mému hodnocení přičte. :)
Musím ale pochválit poezii, ta je opravdu skvělá.

09.09.2017 3 z 5

Pověsti ze Skotské vysočiny Pověsti ze Skotské vysočiny George W. Macpherson

Zajímavé pohádky pro děti i náročnější mýty pro starší čtenáře, z nichž ne všechny končí šťastně...Pěkné a plné fantazie. Jen ty náboženské příběhy mi přišly jako obyčejná křesťanská propaganda.

30.04.2012 4 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Narnii jsem četla poprvé asi ve 14ti (všechny knížky) a tenkrát se mi líbila. Jenže teď už jsem na to kapku stará a navíc mě docela štve ta do očí bijící křesťanská symbolika (Aslan = Ježíš aj.), příliš mnoho příliš kladných hrdinů a ta mluvící zvířátka to nezachrání. No jo, je to pro děti, ale i mezi pohádkami (mám je občas ráda) je prostě jen průměrná.

22.04.2012 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Nevím proč, ale tento příběh se mě vůbec nedotkl. V podstatě mi to připadlo jako nekonečný výpis příkoří, které hoši museli od Mistra snášet; celý děj se navíc odehrává jen na jednom jediném místě, což mě také začalo brzy nudit. Kniha postrádá výraznější postavy (všichni jsou zde podivně mdlí, i když v Mistrově stínu se tomu nedivím) děj nebo zápletky, něco, co by mě vtáhlo do děje a donutilo jej prožívat víc. Ale možná je to můj problém a prostě mi to celé jen nesedlo. A docela mě to mrzelo, protože film se mi líbí, v animované i hrané verzi.

22.04.2012 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Film miluju od dětství, ke knize jsem se dostala až v dospělosti a překvapilo mě, že děj celého filmu je vlastně jen jedna polovina knihy. Myslím, že obě verze jsou značně povedené, i když ta filmová mě chytla za srdce víc. V knize mě iritoval (pouze, ale zato pořádně) hlavní hrdina- velmi výstižně tu někdo napsal, že se jedná o malého rozmazleného kluka, co se někým stal a hned chce poroučet. To by ještě šlo, ale nejhorší mi přišla jeho podlá zrada přítele. To se kámošům prostě nedělá.
Ale i přes fakt, že v knize Bastián opravdu značně potemněl a je z něj sobecký malý podrazák, který neváhá zradit kohokoli kdykoli, hlavně když mu z toho plynou výhody, a kterého jsem neměla až do konce, kdy dolezl a kňoural, vůbec ráda, je kniha skvělá: čte se jedním dechem, má magickou atmosféru, úchvatné postavy s Atrejem a létajícím drakem Falcem v čele a děj plný fantazie.

21.04.2012 4 z 5

Zvířata jako učitelé a léčitelé Zvířata jako učitelé a léčitelé Susan Chernak McElroy

Příběhy o zvířatech, nejen o těch domácích, ale i divokých...zábavné, humorné, překvapivé, někdy šokující, jindy znepokojivé a smutné, doprovází úvahy, které se zamýšlí nad zvířaty v roli našich ochránců, průvodců, učitelů a léčitelů, nad jejich citovém prožívání, věrností a náklonností k lidem, a pozitivním vztahu mezi zvířaty a lidmi. Inspirativní, dojemná, velmi čtivě napsaná kniha, která zaručeně potěší a nadchne každého milovníka zvířat.

Erik Erik Shaun Tan

Milý, jemný, pozitivní, poetický a originální příběh s hezkými ilustracemi, maličkým zahraničním studentem Erikem a překvapením na konci potěší každého, kdo umí číst mezi řádky a má v sobě alespoň trošku fantazie.

Stmívání, pravá láska a vy Stmívání, pravá láska a vy Louise Deacon

Skvělý psychologický rádce, který mě bavil víc než samotné Stmívání.
Se vším uvedeným sice nesouhlasím, ale s 90% ano.

31.08.2017 4 z 5

Elvíra Elvíra Dagmar Kludská

Nechápu, co je na ní nevěrohodného, nelogického a falešného. Mě naopak připadá, že autorka zná různé lidské typy a jejich jednání velmi dobře a téma umělkyně, trpící duševní poruchou, mi bylo blízké.
Kniha se mi dobře četla, byla nenáročná ( ale ne hloupá), příjemná, pohodová a upřímná. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické ( pravda, někdo míň a někdo víc, ale myslím, že každý si tam svého "hrdinu" najde). Stručně řečeno: sympatická autorka, sympatická kniha.

19.09.2015 4 z 5

Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Ze začátku mě to strhlo. Je to velice čtivé, dramatické a napínavé. Bohužel rozuzlení zápletky pro mě bylo takové zklamání, že musím z hodnocení strhnout jednu hvězdu.

19.09.2015 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Krásné. Sice netuším, zda mám autorce věřit, že anděly opravdu vidí nebo ne ( popisuje je opravdu sugestivně), ale fascinovaně jsem ji četla až do konce... a zahřála mě u srdce...

17.12.2014 4 z 5

Psychologie. Příručka pro studenty Psychologie. Příručka pro studenty Pavel Říčan

Přiznávám bez mučení, že jsem si ji pořídila kvůli studiu psychologie na škole, ale je tak zajímavá, praktická a přitom i celkem zábavná a čtivá, že se hodí pro všechny, koho psychologie zajímá, ať už jako koníček, studium nebo profese; má zkrátka co říct všem lidem, které tento obor baví.

01.05.2012 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Má nejoblíbenější "pratchettovka", ale Soudné sestry, Čarodějky na cestách aj. se jí v mých očích téměř vyrovnají. :)

01.05.2012 4 z 5

Keltská přírodní magie: Wicca Keltská přírodní magie: Wicca Scott Cunningham

Moc se mi líbila, především svou velkou velkorysostí, svobodomyslností, nezaujatým postojem autora a absencí jakéhokoli dogmatismu. Inspirace pro všechny, koho Bůh, Bohyně a příroda oslovují. Podle mě nejlepší kniha o moderním čarodějnictví- Wicce, jakou jsem měla čest číst, a číst ji byla radost. Všechny ostatní knihy na toto téma ve srovnání s touhle mi připadají příliš dogmatické nebo nudné.

30.04.2012 5 z 5

Osamělá vlčice Osamělá vlčice Jaroslav Holeček

Našla jsem ji na jakémsi blešáku (ani se tomu nedá říkat antikvariát) a zaujala mě na první pohled, protože má krásné černobílé fotografie a protože mě vlci zajímají a na trhu je toho o nich jen zoufale málo (když nepočítám ty vlkodlačí ságy, které se stěží dají řadit do seriozní literatury a jejichž autoři povětšinou nemají ani základní znalosti o vlcích).

22.04.2012 4 z 5

Ve zvířecí rodině Ve zvířecí rodině Jeffrey Moussaieff Masson

Je to hezké. Doporučuju všem, která zajímá zvířecí pojetí rodičovství, zejména otcovství zvířat. Přesto bych ocenila, kdyby se tu zřejmě dost citově založený autor tak často nedojímal nad svým synem a nepopisoval osobní informace ve stylu, jak dlouho jeho žena jeho syna kojila, a že je škoda, že nemohl kojit taky, a tak dál. :) Mezi těmi informacemi o zvířatech je to takové trochu nepatřičné. Jinak ovšem upřímně oceňuju snahu napsat knihu o zvířecím otcovství, o tématu, kterým se nikdo příliš nezabývá a o kterém se pořád tak málo ví. Čtenář tu přijde k mnoha úžasným a zajímavým informacím.

19.04.2012 4 z 5

Jánošík - Legenda o zbojnickém hrdinovi Jánošík - Legenda o zbojnickém hrdinovi Arnošt Caha

Líbí se mi dobrodružné a idealistické knihy, jako je tahle. Dobře se mi četla. Některé pasáže jsou lehce přemrštěné nebo nevěrohodné (pochybuju např. o tom, že by Jánošík byl schopen po mučení divoce tančit). Ale díky zvláštním, drsně romantickému duchu knihy mi to příliš nevadilo- Jánošíka jsem chápala jako legendu. Příběh je chvílemi dost smutný. Na některé sugestivní části knihy je opravdu těžké zapomenout.

Bůh v zahradě a jiné vize Bůh v zahradě a jiné vize Theodore Sturgeon

Soubor surrealistických povídek na rozmezí sci-fi a fantasy; svérázných, místy neobvyklých či morbidních, s šokující pointou či závěrem. Několik slabších povídek (Vrtichvost, Obrana neexistuje) plně vyvažují ty ostatní, které jsou velice povedené (Bůh v zahradě, Hrom a růže, profesorův medvídek).

Kroniky Prydainu – kniha první Kroniky Prydainu – kniha první Lloyd Alexander

Hezký příběh...sice mi není úplně jasné, zda se jedná o pohádku, či fantasy, protože je sice vyprávěna jednoduchým stylem (což by nasvědčovalo prvnímu), ale na druhou stranu svět, ve kterém se odehrává, je dosti propracovaný, stejně jako dosti zajímavé postavy (to by nasvědčovalo zase druhému), takže nakonec...vem to čert. :) Podle mě má dost velký potenciál, aby se líbila všem věkovým kategoriím čtenářů, od dětí přes teenagery a aby zaujala i mnohé dospělé.