Keltská přírodní magie: Wicca

V této knize jsou popsány keltské rituály. Ukazují pouze směr, nejsou svatým přikázáním. Jsou popsány tak, aby je ostatní mohli používat jako obecný ukazatel a mohli si stvořit své vlastní.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43995/keltska-prirodni-magie-wicca-43995.jpg 3.938
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Fontána (Dobra & Fontána)

Wicca: A Guide for the Solitary Pratitioner, 1988

Kniha Keltská přírodní magie: Wicca

Leonora
10.05.2020

Kdepak asi vzala Glogarová ty Kelty, které celkem bez výčitek vrazila do názvu?? A Keltové používali runy?? Překlad opět z dolních příček žebříčku, nepozná rozdíl mezi rovnodenností a slunovratem.
Kniha jako taková je psaná stylem Dělejte si co chcete a říkejte tomu wicca. Řádní wiccané z ní mají tiky... Obecně už je dost překonaná a není (a nikdy nebyla) ani zase tak moc přínosná.

fvalek
17.10.2018

Zase tak moc se mi nelíbila... Je to kniha zaměřena na začátečníky, což samozřejmě není špatně, ale je až příliš jednoduchá a strohá. Neuvěřitelně mě štvala reklama na každé druhé stránce... ale to nepočítám do hodnocení knihy samozřejmě. Osobně mi také nesedla, přišla mi občas až tak jako směšně zjednodušená. Pro úplné začátečníky, co neví ani slovo, je vhodná, ale i tak se moc nedozví. Navíc Scott Cuningham napsal ještě knihu "Kniha stínů", která je prakticky totožná, takže je to dost zaměřené na zisk. Hodně informací jsem si ještě musel dohledávat z jiných zdrojů a nakonec to vždy vyšlo tak, že od Scotta jsem si vzal naprosté minimum a naopak jsem raději čerpal z mnohem obsáhlejších jiných zdrojů (alespoň chválím, že mě strohost knihy nakopla si to najít i jinde). Takže ve finále knihu hodnotím vcelku kladně, ale skutečně jen pro velmi jednoduché začátky.

Ninash
06.03.2018

Kniha vhodná pre ľudí, ktorí chcú jednotlivé rituály praktizovať...mne celkom nesadla, ale čo kniha to skúsenosť...

Zuzikuk
01.09.2016

Skvělá kniha, která obsahuje všechno základní - od prvních krůčků člověka na cestě wiccy až po popsání samotných pohanských svátků(sabatů). Pro mě moc příjemná kniha, autor začátečníkům otvírá oči a příjemnou formou je zve k hlubšímu poznání tohoto vědění.

ona_vi
24.07.2013

Budu se k ní často vracet, blíží se další velký sabat :-)

Hipi
30.04.2012

Moc se mi líbila, především svou velkou velkorysostí, svobodomyslností, nezaujatým postojem autora a absencí jakéhokoli dogmatismu. Inspirace pro všechny, koho Bůh, Bohyně a příroda oslovují. Podle mě nejlepší kniha o moderním čarodějnictví- Wicce, jakou jsem měla čest číst, a číst ji byla radost. Všechny ostatní knihy na toto téma ve srovnání s touhle mi připadají příliš dogmatické nebo nudné.