Hipi

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířatyCo nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířatyDanielle MacKinnon

Bohužel jsem od této knihy očekávala něco trochu jiného. Čekala jsem spíš zvířecí příklady v praxi, ne moře teorie. Lidem, které toto téma zajímá bych doporučila knihu Zvířata jako učitelé a léčitelé, která je mnohem lepší.

17.04.2018

Naše vlčice FlockeNaše vlčice FlockeTanja Askani

Krásný příběh, krásné fotografie. Jen škoda, že je knížka tak útlá.

13.02.2018

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!Sophie de Villenoisy

Taky to vidím tak na tři hvězdy. Ono ani nejde o to, že by to nebylo vtipné, občas jsem se zasmála, ale ten humor je dost přízemní a vulgární...jen pro silné povahy. :)

22.10.2017

Rychlý jako vítrRychlý jako vítrCarola Wimmer

Mám ráda koně, ale tohle byla pohádka s tak nepravděpodobným a vylhaným dějem, že nemůžu hodnotit jinak.

26.09.2017

Bílí HavraniBílí HavraniLuisa Nováková

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy a je to tak přesně napůl.
Není to špatné, ale je to zdlouhavé a děj je velice pomalu plynoucí. Kdo má rád rozvleklé romány, ať si jednu hvězdu k mému hodnocení přičte. :)
Musím ale pochválit poezii, ta je opravdu skvělá.

09.09.2017

Citový život zvířatCitový život zvířatPeter Wohlleben

Přestože mám moc ráda zvířata, tohle mě moc nebavilo. Jak píše Luckomar, je to pořád dokola o těch samých zvířatech...a nechápu, proč zde autor rozebírá týrání zvířat, že prý myškám pálili vědci tlapky a ony se tak staly soucitnými...to je přece úplná blbost...

31.08.2017

Stmívání, pravá láska a vyStmívání, pravá láska a vyLouise Deacon

Skvělý psychologický rádce, který mě bavil víc než samotné Stmívání.
Se vším uvedeným sice nesouhlasím, ale s 90% ano.

31.08.2017

Josefína a bytostiJosefína a bytostiLucie Kaletová

Do první poloviny mi kniha připadala naprosto suprová. Originální děj, úžasné postavy...Bohužel ta druhá už má překombinovaný děj a situace jsou nevěrohodné. To mě moc mrzelo. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoliv jiného by bylo nespravedlivé.

21.06.2017

Citlivost jako výhodaCitlivost jako výhodaKathrin Sohst

Kniha je svým tématem zajímavá a obsahuje i hezké černobílé fotografie ( které by ale mnohem víc vynikly, kdyby byly barevné), ale celkově po přečtení mám pocit, že jsem se z ní nic nového nedozvěděla.

23.09.2016

PegasPegasDanielle Steel

Taková pohádka pro dospělé. Moc pěkný příběh. Jen mi vadilo, jak jeden z kladných hrdinů na konci zastřelil svého koně. Za to jednu hvězdu strhávám.

03.09.2016

Hranice nevinnostiHranice nevinnostiAbbi Glines

Perverzní červená knihovna.

31.08.2016

Vlk samotářVlk samotářJodi Picoult

Přečetla jsem to. Ale nebavilo mě to.

28.09.2015

ElvíraElvíraDagmar Kludská

Nechápu, co je na ní nevěrohodného, nelogického a falešného. Mě naopak připadá, že autorka zná různé lidské typy a jejich jednání velmi dobře a téma umělkyně, trpící duševní poruchou, mi bylo blízké.
Kniha se mi dobře četla, byla nenáročná ( ale ne hloupá), příjemná, pohodová a upřímná. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické ( pravda, někdo míň a někdo víc, ale myslím, že každý si tam svého "hrdinu" najde). Stručně řečeno: sympatická autorka, sympatická kniha.

19.09.2015

Moje temné srdceMoje temné srdceAntti Tuomainen

Ze začátku mě to strhlo. Je to velice čtivé, dramatické a napínavé. Bohužel rozuzlení zápletky pro mě bylo takové zklamání, že musím z hodnocení strhnout jednu hvězdu.

19.09.2015

Maják, mnich a mrtvý dědečekMaják, mnich a mrtvý dědečekFredrik Brounéus

Naprostý souhlas s Honajzem. Velice přesně vystihl i můj dojem z téhle knížky...

17.12.2014

Schody do nebeSchody do nebeLorna Byrne

Krásné. Sice netuším, zda mám autorce věřit, že anděly opravdu vidí nebo ne ( popisuje je opravdu sugestivně), ale fascinovaně jsem ji četla až do konce... a zahřála mě u srdce...

Umrlčí tanecUmrlčí tanecDaniel Tučka

Kniha, kterou jsem obdržela s originálním podpisem autora i velmi pěknou kresbičkou ilustrátora, má skvělý začátek, originalitu, tempo, sympatické svérázné postavy i skvělý smysl pro černý humor, leč zhruba v polovině, kdy děj ztratil na tempu a začal se vléct mě začala nudit. V podstatě mi už na hlavních postavách přestalo záležet, a jak to celé skončí, mi bylo lhostejné. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoli jiného by bylo nespravedlivé. 60%

Železný králŽelezný králJulie Kagawa

Moc mě to nenadchlo...překotný děj, spousta popisů pohádkových postav, z nichž když si zvyknete na jednu, už vás čeká další...je to spíše zmatená fantasmagorie než fantasy. Připadalo mi, že autorka nemá dostatek fantazie a vykrádá jiné příběhy. Ale neodsuzuju ty, kterým se to líbí. Po krátké pauze hodlám dát téhle knize ještě šanci...

23.11.2014

Muž, který miloval YngvehoMuž, který miloval YngvehoTore Renberg

Pěkný příběh o dospívání teenagerů v Norsku má dle mého názoru docela dost negativního hlavního hrdinu- knižní Jarle oproti filmu poněkud potemněl, škoda.
Na druhou stranu se tu více řeší jeho vztah s otcem. Ubrala bych místy přehnanou vulgaritu a slang. Děj je navíc dost rozvláčný a zkrácení by mu rozhodně prospělo. Konec je opravdu zasněný a jímavý. Je to jiné než film, ale stejně podmanivé.

21.11.2014

Moudrost stromůMoudrost stromůFred Hageneder

"Ať už my sami v ducha přírody věříme nebo ne, anebo si klademe otázku, zda je Bůh součástí tvoření nebo existuje mimo ně (anebo zda existuje vůbec), jedno je jisté- schopnost soucítit s jinými formami života, prožívat vděčnost za podíl na zázraku života, respektovat, když už ne přímo milovat všechny spoluobyvatele této planety z nás činí lepší lidské bytosti a pomáhá nám překonat vlastní nevšímavost a nenasytnost."
(z úvodu)

17.05.2012

ČarodějniceČarodějniceMarie NDiaye

Téhle jinak velice čtivé knize chybí rozuzlení, nějaká závěrečná pointa, která by scelila děj a dala by mu nějaký závěr.
Při čtení jsem si připadala, jako bych poslouchala zábavný a dlouhý vtip, a čekala na pointu, která ale přesto nepřišla.
Kromě tohohle vážného nedostatku- že je absolutně a zoufale nedotažená- se mi četla dobře; nijak mě sice nenadchla, ale ani nenudila.

14.05.2012

ČarodějovéČarodějovéGardner Dozois

Soubor rozličných fantastických povídek, které spojuje jedno téma: Čarodějové.
Některé jsou pouze průměrné, ale jiné tak výborné, že kvůli nim stojí za to si to celé přečíst.

02.05.2012

Tam a zase zpátkyTam a zase zpátkySean Astin

Na této knize mi vadila značná emotivita (až hysterie) jejího autora- nepřekvapilo by mě to to u nějakého "ženského" románu, ale tady ano- nechci shazovat ničí city, ale u vzpomínek na natáčení Pána Prstenů ty přehnaně patetické popisy působí nepatřičně. Takže, pokud jste skalními fanoušky Pána Prstenů, nevadí vám "patos jako prase" (omlouvám se, ale je to tak) a rádi si u knihy (společně s autorem :)) popláčete, je určena právě pro vás.

02.05.2012

Psychologie. Příručka pro studentyPsychologie. Příručka pro studentyPavel Říčan

Přiznávám bez mučení, že jsem si ji pořídila kvůli studiu psychologie na škole, ale je tak zajímavá, praktická a přitom i celkem zábavná a čtivá, že se hodí pro všechny, koho psychologie zajímá, ať už jako koníček, studium nebo profese; má zkrátka co říct všem lidem, které tento obor baví.

ČaroprávnostČaroprávnostTerry Pratchett

Má nejoblíbenější "pratchettovka", ale Soudné sestry, Čarodějky na cestách aj. se jí v mých očích téměř vyrovnají. :)

01.05.2012

Deprese a jak ji zvládatDeprese a jak ji zvládatJán Praško

Fajn kniha o depresi; čtivá, zajímavá a psaná s poměrně empatickým a laskavým přístupem.

01.05.2012

Štěstí ve stínechŠtěstí ve stínechLynn Flewelling

Tak trochu jiná hrdinská fantasy. Nekonvenční hrdinové- Seregil je určitě ten nejsympatičtější darebák, o kterém jsem měla tu čest číst (gaunery příliš v lásce nemám, ani ty sympatické, ale úžasně zábavný, drze odvážný, zlodějský, prolhaný, vychytralý bisexuál Seregil je prostě výjimka a opravdu jsem si ho oblíbila :) ) a mužsky drsný, akční, dobrodružný a místy dost temný příběh. Je to příjemně čtivé. Na další díly jsem už ale neměla trpělivost, protože v druhém nastoupí na scénu dost složitá politika a jestli něco opravdu nemám ráda, tak je to politika ve fantasy, hlavně když zabírá většinu děje :) a ty rozsáhlé nevyhraněné milostné avantýrky hlavních hrdinů mě rovněž iritovaly a nudily.

GrandhotelGrandhotelJaroslav Rudiš

Líbilo se mi to (i film); především kvůli hlavnímu hrdinovi- celkem sympatickému outsiderovi-, lidskému příběhu a zvláštnímu, tragikomickému duchu celé té knihy. Je to prostě jako ze života.

Pověsti ze Skotské vysočinyPověsti ze Skotské vysočinyGeorge W. Macpherson

Zajímavé pohádky pro děti i náročnější mýty pro starší čtenáře, z nichž ne všechny končí šťastně...Pěkné a plné fantazie. Jen ty náboženské příběhy mi přišly jako obyčejná křesťanská propaganda.

30.04.2012

Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem násArthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem násTony DiTerlizzi

Mám ji v angličtině... je to sranda. :) Má moc hezké a originální ilustrace.

30.04.2012