☰ menu uživatele

Hipi Hipi komentáře u knih

Komentáře 98

Recenze

Diskuze u knih 1


Grácie a styl Grácie a styl Grace Helbig

Koukám, že gydko a jeany23 už to napsaly i za mě. :) Kvůli takové debilitě umřely zbytečně stromy. Autorka se snaží být vtipná, ale je to jenom hloupé a trapné. O módě a stylu se zde nedozvíte vůbec nic.

07.06.2022 odpad!


Ostrov divokých koní Ostrov divokých koní Karin Müller

Zajímavá magická pohádka. Jen škoda, že hlavní hrdinka byla většinu děje tak znuděná a protivná. Naštěstí ale měla ráda koně a chovala se k nim hezky. Koně, elfové a spousta zajímavostí o Islandu... Mě to bavilo. :)

02.06.2022 4 z 5


Válka s vlky Válka s vlky Aleš Dostál

Vlci jsou zlí, protože žerou lidem ovce, je třeba je střílet, kormoráni jsou zlí, protože žerou lidem ryby, je třeba je taky střílet, ženy jsou dětinské nebo neschopné (nebo obojí), ochránci vlků jsou fanatici, myslivci naopak rozumní, všechna zvířata co slouží člověku jsou dobrá....tato kniha by naštvala a otrávila asi každého, kdo má doopravdy aspoň trochu rád přírodu. Nejen lidi. Teda pardon, muže. Ženy autor nejspíš moc nebere... To taky můžu říct, že autora je třeba zastřelit, protože zcela jistě žere maso. :) Tito omezení sexističtí důchodci musí vymřít, do té doby to tady lepší nebude.

19.05.2022 1 z 5


Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Čínská vláda je odporná a tamější poměry jsou odporné taky. Já se už delší dobu dozvídám strašné věci, co se této země týče. Kniha je výborně napsaná a autorka statečná a silná. Bylo mi jí moc líto, co si musela vytrpět v lágru- mučení, fyzické i psychické týrání, nedostatek potravy i vody (dvě sklenky vody denně!), zabili jí dítě......Naštěstí to pro ni dopadlo dobře; ale spousta ostatních Ujgurů to štěstí nemělo a nemá (čínská vláda "odklízí" do koncentráků i nepohodlné čínské občany, jako záminka jim stačí naprostá blbost). Tohle by si měly přečíst všechny naše zhýčkané paničky, které fňukají a hroutí se kvůli tomu, že jim život nedá všechno, co chtějí. Autorce držím palce a přeji jí jen to nejlepší, jako všem nevinným lidem, co trpí v nelidských podmínkách.

16.05.2022 5 z 5


Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Irsko miluju, ale tohle nebyl úplně můj šálek čaje. Kuchaři a vaření pro mne není zajímavé téma pro román. Byla to tuctová, naprosto průměrná romantika, u které není potřeba přemýšlet. Ocenila jsem některá fakta o své milované zemi.

15.05.2022 3 z 5


Bylinková terapie Bylinková terapie Monika Čechová Golasovská

Opravdu jedinečná kniha o bylinkách. Krásné ilustrace. Vyčerpávající informace o rostlinách plus spousta tipů na přípravu kosmetických a zdravotních přípravků. Koho zajímají bylinky, tomu moc doporučuji.

15.05.2022 5 z 5


Sexuální výchova: Návod na život Sexuální výchova: Návod na život Jordan Paramor

Seriál jsem (díky bohu) neviděla, seriály tohoto typu opravdu nejsou můj šálek čaje. Některé rady jsou tam dobré, ale celková forma té knížky je strašně trapná. Já něco takového napsat, tak nevylézám z domu. :) Ale počítám, že americká autorka je na to patřičně hrdá. TRAPAS.

15.05.2022 2 z 5


Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nezajímavá obálka, zajímavý obsah. Kvůli názvu jsem ji musela přečíst. :) Autorky mi místy bylo líto, viz pseudorady hloupé psycholožky. Tak to dopadá, když je pacient chytřejší než lékař. Některé části mne úplně nebavily, ale rozhodně to byla zajímavá a obohacující četba.

15.05.2022 4 z 5


Skřítek Rozekvítek - Rok v přírodě Skřítek Rozekvítek - Rok v přírodě Hana Primusová

Nádherná kniha pro děti se zajímavým tématem a krásnými akvarely. Mít ji tak v dětství, byla bych šťastná jako blecha. :)

15.05.2022 5 z 5


Půvab bižuterie z korálků Půvab bižuterie z korálků Susan Ray

Krásné šperky, velká inspirace....moje nejoblíbenější kniha o šperkaření.

15.05.2022 5 z 5


Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Na můj vkus strašně hloupoučké.

15.05.2022 2 z 5


Nahoře bez Nahoře bez Jutta Nymphius

To by nejspíš mělo být povinná literatura na základkách. Myslím, že mnoha dívkám by pomohlo, kdyby si tuto knihu přečetly. Skvěle napsané, reálné a s poselstvím.

15.05.2022 4 z 5


Proč krása vládne světu Proč krása vládne světu Nancy Etcoff

Pro mě bylo téma knihy zajímavé (chápu ty, pro které ne). Přirozené krásy si vážím, té umělé a povrchnosti ne.

15.05.2022 4 z 5


Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Souhlasím s Irsaf. Bylo to takové pěkné a miloučké. :) Romantika, kavárny a kočky v hlavní roli. Jednou jsem kočičí kavárnu navštívila a bylo mi tam dobře. :) Klidně bych tam šla i víckrát, jenže bohužel nejsem moc kavárenský typ.

15.05.2022 4 z 5


Konec světa Konec světa Mark Chadbourn

Mě to bavilo, ale svým způsobem chápu i ty, které ne. :D Hodnocení jsou holt individuální a subjektivní....Tato fantasy je toho důkazem.

15.05.2022 4 z 5


Léčivá domácnost Léčivá domácnost Vladislava Mlada Jirásková

Zajímavá kniha od přírodní ženy o všech přírodních tématech, která mne baví....s krásnými fotkami. Mně se líbila. :) Radost si v ní prohlížet.

15.05.2022 5 z 5


Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Nemám nic proti lidem s jinou orientací, ale tyto povídky mi připadaly dost slabé a prostě mne to nebavilo. Bohužel...Obálka je přímo odporná (to se jinak nedá nazvat :), vnitřní ilustrace také nic moc.

15.05.2022 2 z 5


FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Brontë Aurell

Málokdy mne zaujme kuchařka (jen ty pečící :), ale tato je prostě skvělá. Je má nejoblíbenější (a nejlákavější). Krásné fotky, lákavé recepty. Některé suroviny se nedají sehnat, ale lze je nahradit jinými dle vaší invence a chuti. Ty recepty, které jsme už doma vyzkoušeli, se povedly.

15.05.2022 5 z 5


Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tento krásný román v sobě spojuje dvě mé lásky- koně (na kterých i ráda jezdím :) a knihy. Navíc nenásilným způsobem. Příběh byl skvělý a moc se mi líbil. Velké překvapení od autorky, jejíž předchozí díla mne nebavily. Opravdu velmi povedené. :)

15.05.2022 5 z 5


3 minuty pro štěstí 3 minuty pro štěstí Monika Kopřivová

Tato kniha má tak krásnou formu, že jsem si ji musela koupit. Jsou v ní krásné fotky přírody, skvělé otázky a pěkné citáty i ilustrace. Nebyla jsem si jistá, zda mne bude bavit si do ní zapisovat, ale nakonec mě to baví velmi. Protože jsem v minulosti trpěla na silné deprese (už je to dávno, ale přece), kniha mně i velmi pomohla. Autorce tímto děkuji a doporučuji (a škarohlídům nebo smutným/depresivním lidem obzvlášť).

15.05.2022 5 z 5


Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Tanju Askani mám ráda, píše krásné knihy o vlcích. Tentokrát opět o vlčici Flocke, ale s novými fotkami. Jako vždy krásné a inspirativní.

15.05.2022 5 z 5


Kolčava Kolčava Eva Francová

Nedočteno. Oceňuji originalitu a velkou fantazii autorky, ale přišlo mi to jako dost velké psycho a moje vlastní psychika při čtení dost trpěla. :) Asi nejsem ten správný typ na ocenění této knížky...

15.05.2022 3 z 5


Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Tohle je nehorázně přechválená knížka. Nechci být zlá, ale tak ošklivé ilustrace jako tady se jen tak nevidí. Autorka nemá žádný výtvarný talent a i to téma se podle mě absolutně nehodí pro komiks. Kdyby autorka napsala o neplodnosti román, udělala by mnohem lépe. Souhlasím s losem- pro mne naprostá blbost, vůbec nic mi to nedalo.

15.05.2022 2 z 5


Erotické představy žen Erotické představy žen Hanka Fifková

Autorce sexuoložce uniká jedna věc: Některé ženy vzrušují gayové. Vím to od svých kamarádek a z internetu- existuje spousta "přihřátých" obrázků a příběhů, které tvoří heterosexuální ženy, nikoli muži-gayové. Místo toho se zde píše, že gay sex nevzrušuje vůbec nikoho. :) No, sex možná ne, ale jemnější věci ano. Tato informace mi zde chyběla. Místo toho jsou zde různé pedofilní, zoofilní fantazie, u kterých se normálnímu člověku místo vzrušení spíš zvedne žaludek. Abych byla spravedlivá, v teoretické části je dost informací pravdivých, ale celkově mi přijde, že ta kniha dělá spíš ženám ostudu a je málo obsáhlá. Pro mne osobně žádný velký přínos neměla.

15.05.2022 2 z 5


Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Bohužel jsem od této knihy očekávala něco trochu jiného. Čekala jsem spíš zvířecí příklady v praxi, ne moře teorie. Lidem, které toto téma zajímá bych doporučila knihu Zvířata jako učitelé a léčitelé, která je mnohem lepší.

17.04.2018 3 z 5


Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Krásný příběh, krásné fotografie. Jen škoda, že je knížka tak útlá.

13.02.2018 5 z 5


Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Taky to vidím tak na tři hvězdy. Ono ani nejde o to, že by to nebylo vtipné, občas jsem se zasmála, ale ten humor je dost přízemní a vulgární...jen pro silné povahy. :)

22.10.2017 3 z 5


Rychlý jako vítr Rychlý jako vítr Carola Wimmer

Mám ráda koně, ale tohle byla pohádka s tak nepravděpodobným a vylhaným dějem, že nemůžu hodnotit jinak.

26.09.2017 2 z 5


Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy a je to tak přesně napůl.
Není to špatné, ale je to zdlouhavé a děj je velice pomalu plynoucí. Kdo má rád rozvleklé romány, ať si jednu hvězdu k mému hodnocení přičte. :)
Musím ale pochválit poezii, ta je opravdu skvělá.

09.09.2017 3 z 5


Stmívání, pravá láska a vy Stmívání, pravá láska a vy Louise Deacon

Skvělý psychologický rádce, který mě bavil víc než samotné Stmívání.
Se vším uvedeným sice nesouhlasím, ale s 90% ano.

31.08.2017 4 z 5


Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Do první poloviny mi kniha připadala naprosto suprová. Originální děj, úžasné postavy...Bohužel ta druhá už má překombinovaný děj a situace jsou nevěrohodné. To mě moc mrzelo. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoliv jiného by bylo nespravedlivé.

21.06.2017 4 z 5


Citlivost jako výhoda Citlivost jako výhoda Kathrin Sohst

Kniha je svým tématem zajímavá a obsahuje i hezké černobílé fotografie ( které by ale mnohem víc vynikly, kdyby byly barevné), ale celkově po přečtení mám pocit, že jsem se z ní nic nového nedozvěděla.

23.09.2016 3 z 5


Pegas Pegas Danielle Steel

Taková pohádka pro dospělé. Moc pěkný příběh. Jen mi vadilo, jak jeden z kladných hrdinů na konci zastřelil svého koně. Za to jednu hvězdu strhávám.

03.09.2016 4 z 5


Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Perverzní červená knihovna.

31.08.2016 2 z 5


Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Přečetla jsem to. Ale nebavilo mě to.

28.09.2015 3 z 5


Elvíra Elvíra Dagmar Kludská

Nechápu, co je na ní nevěrohodného, nelogického a falešného. Mě naopak připadá, že autorka zná různé lidské typy a jejich jednání velmi dobře a téma umělkyně, trpící duševní poruchou, mi bylo blízké.
Kniha se mi dobře četla, byla nenáročná ( ale ne hloupá), příjemná, pohodová a upřímná. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické ( pravda, někdo míň a někdo víc, ale myslím, že každý si tam svého "hrdinu" najde). Stručně řečeno: sympatická autorka, sympatická kniha.

19.09.2015 4 z 5


Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Ze začátku mě to strhlo. Je to velice čtivé, dramatické a napínavé. Bohužel rozuzlení zápletky pro mě bylo takové zklamání, že musím z hodnocení strhnout jednu hvězdu.

19.09.2015 3 z 5


Maják, mnich a mrtvý dědeček Maják, mnich a mrtvý dědeček Fredrik Brounéus

Naprostý souhlas s Honajzem. Velice přesně vystihl i můj dojem z téhle knížky...

17.12.2014 2 z 5


Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Krásné. Sice netuším, zda mám autorce věřit, že anděly opravdu vidí nebo ne ( popisuje je opravdu sugestivně), ale fascinovaně jsem ji četla až do konce... a zahřála mě u srdce...

17.12.2014 4 z 5


Umrlčí tanec Umrlčí tanec Daniel Tučka

Kniha, kterou jsem obdržela s originálním podpisem autora i velmi pěknou kresbičkou ilustrátora, má skvělý začátek, originalitu, tempo, sympatické svérázné postavy i skvělý smysl pro černý humor, leč zhruba v polovině, kdy děj ztratil na tempu a začal se vléct mě začala nudit. V podstatě mi už na hlavních postavách přestalo záležet, a jak to celé skončí, mi bylo lhostejné. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoli jiného by bylo nespravedlivé. 60%

17.12.2014 3 z 5