Zvířata jako učitelé a léčitelé

Zvířata jako učitelé a léčitelé https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120652/zvirata-jako-ucitele-a-lecitele-120652.gif 4 8 2

Kniha přináší skutečné příběhy a úvahy na téma vztahu zvířat a člověka.

Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Chvojkovo nakladatelství (Jiří Chvojka)

Animals as Teachers and Healers , 1995

whack
01.04.2020 3 z 5

Príbehy zvierat, ktorých prítomnosť nejakým spôsobom pomohla určitému človeku. Príbehy sú písané pokorne a niektoré sú až dojemné, sú dôkazom, že navzájom sa potrebujeme. Prítomnosť zvierat pozitívne vplýva na dušu a na zdravie ľudí.

Nemohol som si bohužiaľ nevšimnúť náboženský antropocentrizmus, v ktorom duchu sa nesie celá kniha. Navyše, zvieratá pomáhajú človeku, takmer v žiadnom príbehu to nie je opačne. Nepadne ani slovo o zvieratách z priemyselných odvetví. Štipku etického aspektu správania sa ľudí k iným druhom badať až v poslednej kapitole a v epilógu, no aj tam sa spomína najmä v rámci príkladov honov na vlky. Odporúčam na doplnenie knihu Když sloni pláčou.

Hipi
18.04.2012 5 z 5

Příběhy o zvířatech, nejen o těch domácích, ale i divokých...zábavné, humorné, překvapivé, někdy šokující, jindy znepokojivé a smutné, doprovází úvahy, které se zamýšlí nad zvířaty v roli našich ochránců, průvodců, učitelů a léčitelů, nad jejich citovém prožívání, věrností a náklonností k lidem, a pozitivním vztahu mezi zvířaty a lidmi. Inspirativní, dojemná, velmi čtivě napsaná kniha, která zaručeně potěší a nadchne každého milovníka zvířat.

zvířata, fauna příběhy o zvířatech

1999  83%Zvířata jako učitelé a léčitelé
2001  100%Zvieratá ako sprievodcovia duše

Kniha Zvířata jako učitelé a léčitelé je v