Hipi Hipi komentáře u knih

Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Tanju Askani mám ráda, píše krásné knihy o vlcích. Tentokrát opět o vlčici Flocke, ale s novými fotkami. Jako vždy krásné a inspirativní.

15.05.2022 5 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Nedočteno. Oceňuji originalitu a velkou fantazii autorky, ale přišlo mi to jako dost velké psycho a moje vlastní psychika při čtení dost trpěla. :) Asi nejsem ten správný typ na ocenění této knížky...

15.05.2022 3 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Tohle je nehorázně přechválená knížka. Nechci být zlá, ale tak ošklivé ilustrace jako tady se jen tak nevidí. Autorka nemá žádný výtvarný talent a i to téma se podle mě absolutně nehodí pro komiks. Kdyby autorka napsala o neplodnosti román, udělala by mnohem lépe. Souhlasím s losem- pro mne naprostá blbost, vůbec nic mi to nedalo.

15.05.2022 2 z 5

Erotické představy žen Erotické představy žen Hanka Fifková

Autorce sexuoložce uniká jedna věc: Některé ženy vzrušují gayové. Vím to od svých kamarádek a z internetu- existuje spousta "přihřátých" obrázků a příběhů, které tvoří heterosexuální ženy, nikoli muži-gayové. Místo toho se zde píše, že gay sex nevzrušuje vůbec nikoho. :) No, sex možná ne, ale jemnější věci ano. Tato informace mi zde chyběla. Místo toho jsou zde různé pedofilní, zoofilní fantazie, u kterých se normálnímu člověku místo vzrušení spíš zvedne žaludek. Abych byla spravedlivá, v teoretické části je dost informací pravdivých, ale celkově mi přijde, že ta kniha dělá spíš ženám ostudu a je málo obsáhlá. Pro mne osobně žádný velký přínos neměla.

15.05.2022 2 z 5

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Bohužel jsem od této knihy očekávala něco trochu jiného. Čekala jsem spíš zvířecí příklady v praxi, ne moře teorie. Lidem, které toto téma zajímá bych doporučila knihu Zvířata jako učitelé a léčitelé, která je mnohem lepší.

17.04.2018 3 z 5

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Krásný příběh, krásné fotografie. Jen škoda, že je knížka tak útlá.

13.02.2018 5 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Taky to vidím tak na tři hvězdy. Ono ani nejde o to, že by to nebylo vtipné, občas jsem se zasmála, ale ten humor je dost přízemní a vulgární...jen pro silné povahy. :)

22.10.2017 3 z 5

Rychlý jako vítr Rychlý jako vítr Carola Wimmer

Mám ráda koně, ale tohle byla pohádka s tak nepravděpodobným a vylhaným dějem, že nemůžu hodnotit jinak.

26.09.2017 2 z 5

Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy a je to tak přesně napůl.
Není to špatné, ale je to zdlouhavé a děj je velice pomalu plynoucí. Kdo má rád rozvleklé romány, ať si jednu hvězdu k mému hodnocení přičte. :)
Musím ale pochválit poezii, ta je opravdu skvělá.

09.09.2017 3 z 5

Stmívání, pravá láska a vy Stmívání, pravá láska a vy Louise Deacon

Skvělý psychologický rádce, který mě bavil víc než samotné Stmívání.
Se vším uvedeným sice nesouhlasím, ale s 90% ano.

31.08.2017 4 z 5

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Do první poloviny mi kniha připadala naprosto suprová. Originální děj, úžasné postavy...Bohužel ta druhá už má překombinovaný děj a situace jsou nevěrohodné. To mě moc mrzelo. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoliv jiného by bylo nespravedlivé.

21.06.2017 4 z 5

Citlivost jako výhoda Citlivost jako výhoda Kathrin Sohst

Kniha je svým tématem zajímavá a obsahuje i hezké černobílé fotografie ( které by ale mnohem víc vynikly, kdyby byly barevné), ale celkově po přečtení mám pocit, že jsem se z ní nic nového nedozvěděla.

23.09.2016 3 z 5

Pegas Pegas Danielle Steel

Taková pohádka pro dospělé. Moc pěkný příběh. Jen mi vadilo, jak jeden z kladných hrdinů na konci zastřelil svého koně. Za to jednu hvězdu strhávám.

03.09.2016 4 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Perverzní červená knihovna.

31.08.2016 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Přečetla jsem to. Ale nebavilo mě to.

28.09.2015 3 z 5

Elvíra Elvíra Dagmar Kludská

Nechápu, co je na ní nevěrohodného, nelogického a falešného. Mě naopak připadá, že autorka zná různé lidské typy a jejich jednání velmi dobře a téma umělkyně, trpící duševní poruchou, mi bylo blízké.
Kniha se mi dobře četla, byla nenáročná ( ale ne hloupá), příjemná, pohodová a upřímná. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické ( pravda, někdo míň a někdo víc, ale myslím, že každý si tam svého "hrdinu" najde). Stručně řečeno: sympatická autorka, sympatická kniha.

19.09.2015 4 z 5

Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Ze začátku mě to strhlo. Je to velice čtivé, dramatické a napínavé. Bohužel rozuzlení zápletky pro mě bylo takové zklamání, že musím z hodnocení strhnout jednu hvězdu.

19.09.2015 3 z 5

Maják, mnich a mrtvý dědeček Maják, mnich a mrtvý dědeček Fredrik Brounéus

Naprostý souhlas s Honajzem. Velice přesně vystihl i můj dojem z téhle knížky...

17.12.2014 2 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Krásné. Sice netuším, zda mám autorce věřit, že anděly opravdu vidí nebo ne ( popisuje je opravdu sugestivně), ale fascinovaně jsem ji četla až do konce... a zahřála mě u srdce...

17.12.2014 4 z 5

Umrlčí tanec Umrlčí tanec Daniel Tučka

Kniha, kterou jsem obdržela s originálním podpisem autora i velmi pěknou kresbičkou ilustrátora, má skvělý začátek, originalitu, tempo, sympatické svérázné postavy i skvělý smysl pro černý humor, leč zhruba v polovině, kdy děj ztratil na tempu a začal se vléct mě začala nudit. V podstatě mi už na hlavních postavách přestalo záležet, a jak to celé skončí, mi bylo lhostejné. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoli jiného by bylo nespravedlivé. 60%

17.12.2014 3 z 5