HiNataLi HiNataLi komentáře u knih

Útěk Útěk Sophie Jordan

Druhý díl byl o něco slabší než první, a náhlá změna z prvního dílu, co se Jacindiny sestry týče mi přišla opravdu přehnaná... Nechci zacházet do detailů, pro ty, kteří knihu ještě nečetli, ale řekněme že je opravdu VELKÁ náhoda, že ZROVNA sestra hlavní hrdinky, která trpí komplexem méněcennosti a která byla rodem drakiů odepsaná jakožto nepoužitelná, projde takovou změnou a ještě v TAKOVÉM rozsahu. .. Jacinda sama mi navíc přijde že chvílemi neví co chce, když běhá "ze strany na stranu". No nic, snad mě třetí díl oslní víc.

Drakie Drakie Sophie Jordan

Musím přiznat, že když jsem si půjčovala knížku z knihovny, nevěděla jsem, co od ní čekat, neboť mi přijde, že poslední dobou se s fantasy náměty roztrhl pytel (zejména s upíry, co si budeme namlouvat). Knížka mě ale poměrně příjemně překvapila, ač jsou v ní některé předvídatelné zvraty. Nakonec to byl poměrně příjemně ztrávený čas.

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Kniha Dračí let byla první knihou, se kterou jsem se od Anne Inez McCaffrey setkala. Tohoto setkání dodnes nelituji ani v nejmenším, a to i přes to, že mou první pobídkou k tomu, abych si knížku přečetla byl obdiv k drakovi na jejím přebalu. :)
Má mysl byla pohlcena příběhem a mé srdce bylo společně se srdcem hlavní hrdinky. A ač vím že názory na ní se liší, tato knížka, je bude a zůstane skvělou, a to mi nikdo nevymluví. ♥

Bílý drak Bílý drak Anne McCaffrey

Třetí díl mé oblíbené série mě nezklamal. Anne McCaffrey byla skvělá spisovatelka a to se z mého pohledu nikdy nezmění. Bílý drak je rozhodně knížkou ke které se ráda vrátím. A proto ji můžu jen vřele doporučit i ostatním. ♥

Dračí skok Dračí skok Anne McCaffrey

Skvělá knížka, první a třetí díl mám asi trošičku radši, ale rozhodně stále zůstává vysoko na mém osobním žebříčku. :)

Stíny ledu Stíny ledu Richard A. Knaak

Upřímně už si děj druhého dílu moc nepamatuji, slévá se mi dohromady s prvním a třetím, ale nebyla jsem nějak zklamaná oproti prvnímu dílu, ale ani příjemně překvapená. Knížka si udržela svůj standard, a alespoň to se jí musí nechat.

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

World of Warcraft jsem nikdy nehrála, a upřímně řečeno mě to ani neláká. Tato knížka mě přilákala krásnou kresbou, a jméno Richard A. Knaak mi také nebylo cizí. Děj není nijak složitý, tedy alespoň v prvním díle ne :), a tak jsem knížku přečetla. Nevím, nebylo to nic "zázračného", ale i tak bych řekla, že přinejmenším lepší průměr. Proto 4.

18.10.2013 4 z 5

Medvědi - ti vědí: Medvědí strategie, aneb, V klidu je síla Medvědi - ti vědí: Medvědí strategie, aneb, V klidu je síla Lothar Seiwert

Tato knížka je zajímavým způsobem, jak člověku ukázat, že ne vždycky je jeho zacházení s časem ideální. Žijeme v uspěchané době, a nedostatek času na různé úkoly na nás vytváří nátlak a stres. Medvědi ale vědí, jak si s tímto problémem poradit, a proto se s vámi o svá moudra chtějí podělit. Skvělá knížka. :)

Vyznání dceři Vyznání dceři Helen Exley

Jedna z mých nejmenších knížek, co se velikosti týče. Její význam se ale měří úplně jiným metrem. Jsem ráda, že jsem jí dostala a čtu si v ní, když se s mamkou v něčem nepohodneme, protože mi to vždycky připomene, že mě má i přes naše odlišnosti ráda, a to se nějakou neshodou nezmění. ♥

O dracích O dracích Ashley DeKirk

Mrzí mě, že tato knížka má tak nízké hodnocení, neboť na jinou takhle pěkně podanou knížku o dracích z "encyklopedického" hlediska jsem ještě jinde nenarazila. Snad ostatní zklamalo, že nenarazili na beletrii draky se hemžící? Že knížka nemá dostatečné množství hrdinů a oslavu jejich skutků? Nevím, ode mne má ale knížka pět hvězd, a tento názor nezměním. ☺

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes je a bude symbolem skvělého detektiva. Centrální postavou "Psa Baskervillského" ale není tento muž s dýmkou, nýbrž jeho věrný přítel, Dr. John Watson. A to snad knížku učinilo pro mě o to zajímavější. Nejsou popisovány složité machinace Holmesových obracejících se koleček, ale myšlenkové pochody Watsona, který, ač toho pochytí nemálo, stále není na "nejvyšší úrovni". Teprve tyto jsou později srovnány s vysvětlením Sherlocka Holmese... Každopádně a především je to ale skvělý příběh, ke kterému se snad jednou vrátím. :)

Dračí rod Dračí rod Anne McCaffrey

Chronologicky se děj odehrává mnohem dříve, než hlavní série, ale tato "dávná minulost" není nijak fádní, a ani není v takovém duchu podaná. Naopak, příběh je skvělý a ač se v něm vlastně žádní draci, v prvotním slova smyslu neobjeví (co si pamatuju), tak rozhodně není něčím, co by měl čtenář Drakenů z Pernu přeskočit. :)

Kočičí zlato Kočičí zlato Amy Reeder Hadley

Čtivý příběh, se zajímavým hlavním motivem.. škoda že další díly u nás nevyšly...

Vějíř – sborník české mangy 1 Vějíř – sborník české mangy 1 Michal Wokoun

Nápad s Vějířem, sborníkem mangy od českých autorů, mě zprvu dvakrát nenadchnul, ale výsledek byl poměrně překvapivě vcelku slušný. Příběhy jsou některé lepší některé horší, některé mají lepší, některé horší kresbu, ale vcelku se poměrně pěkně čtou, a jsem ráda, že tento počin má i další díly. :D

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Na třetím díle mě překvapila změna kreslířky. Není vyloženě do očí bijící, ale rozhodně viditelná. Elise Kwon ovšem nemůžu upřít, že muselo stát hodně námahy přizpůsobit se stylu jiného kreslíře. .. .. A můj jemnocit doteď tráví modrý hřbet knížky, vedle těch dvou černých v mé soukromé knihovničce poměrně bije do očí (-_-)

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

Pokračování bylo příjemně podané, nic násilného. Líbilo se mi. :)

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Musím přiznat, že když jsem knížku poprvé vzala do ruky, moc jsem od ní nečekala, obzvlášť, protože se naše první setkání krylo s návalem upířích příběhů, po úspěch Stmívání. Byla jsem příjemně překvapena. :)

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Už je to dloooouhá doba, co jsem tuhle knížku četla, ale vím, že se mi hrozně líbila, stejně jako seriál. Snad budu mít čas ještě někdy se k ní vrátit.

Kniha pěti kruhů Kniha pěti kruhů Mijamoto Musaši

Knížka, která, ač se na první pohled nemusí zdáti příliš zajímavá, je naplněna informacemi, na které člověk jen tak nenarazí. Nemyslím, že je to zrovna čtivo pro člověka, jež se o Japonsko, jeho historii, či o samotnou samurajskou třídu nezajímá, ale pro ty, kteří se, byť sebeméně, snaží ztotožnit s touto východní kulturou, je to skvělý způsob jak utratit nějaký ten čas a ponořit se do minulosti. :)

Na čem opravdu záleží Na čem opravdu záleží Alžběta Sirovátková

Krásná knížečka plná moudrostí a výroků slavných, i méně slavných, která potěší jako dárek pro bližního i pro sebe samotného. :)