Dračí rod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování ságy z planety Pern, kde lidé a draci žijí v telepatické symbióze. Děj knihy se podle vnitřní chronologie odehrává během třetího Míjení. Hrdiny příběhu tentokrát nejsou stateční drakeni a draci, kteří se spolu domlouvají telepaticky a ovládají bleskové přesuny v prostoru i čase, ale skupina obyčejných dětí z chudého hornického tábora, které se starají o mládě hlídacího whera – menšího, šeredného tvora, jen vzdáleně příbuzného s draky, který má střežit horníky před plynem a závaly v důlních štolách. O hlídacích wherech toho Perňané moc nevědí, a teprve děti objeví jejich zázračné schopnosti, které dokážou zachraňovat lidské životy a dodat ošklivým nočním tvorům na důstojnosti. Osiřelí Kindan, slepá Nuella a oddaný Zenor se svou bystrou sestřičkou Rennou jsou rovnocennými partnery světu dospělých, protože mají odvahu uskutečňovat svoje sny a jít proti tradici, která se přežila. Napínavý příběh o soužití lidí a draků strhne dospělé i dětské čtenáře a potvrdí jim, že na světě je možné všechno – i existence přátelských, vznešených a věrných draků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14498/drakeni-z-pernu-drac.jpg 4.353
Série

Drakeni z Pernu

Žánr
Romány, Fantasy
Vydáno · Baronet
Orig. název

Dragon´s Kin · 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Dračí rod

Přidat komentář
ludek.n
22.05.2018

O Dračím rodu by se dalo říct v podstatě to samé, co o povídkové sbírce Dračí dar. I v tomhle případě je hlavní tíha příběhu posazena na bedra dětí, ale na rozdíl od zmíněné sbírky v ní až na výjimky nevystupují mocní draci a jejich velebení jezdci, ale vše se tady točí kolem hlídacích wherů, šeredných tvorů, kteří mají střežit horníky před plynem a závaly v důlních štolách. Samotné vyprávění v podstatě postrádá výraznější dramatické momenty a poměrně poklidně se ubírá ke svému cíli. Nekomplikovaný děj nikterak nezatěžuje čtenářovu mysl a jeho působení se projevuje spíše ve vyšší emoční úrovni, která dokáže uhranout a strhnout jedny a zcela minout druhé. S hlavními hrdiny je možné příběh prožít a naladit se na stejnou strunu, stejně jako je naopak možné zůstat po celou dobu úplně mimo. Záleží na každém, na které straně barikády si najde své místo.

HiNataLi
18.10.2013

Chronologicky se děj odehrává mnohem dříve, než hlavní série, ale tato "dávná minulost" není nijak fádní, a ani není v takovém duchu podaná. Naopak, příběh je skvělý a ač se v něm vlastně žádní draci, v prvotním slova smyslu neobjeví (co si pamatuju), tak rozhodně není něčím, co by měl čtenář Drakenů z Pernu přeskočit. :)

OctOpusDei
27.08.2012

Pěkný a napínavý příběh

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

draci fantasy děti

Autoři knihy

Anne McCaffrey
americká, 1926 - 2011
Todd J. McCaffrey
americká, 1956

Kniha Dračí rod je v

Právě čtených1x
Přečtených102x
Doporučených4x
Knihotéce56x
Chystám se číst20x
Chci si koupit11x
dalších seznamech1x