Havrnka Havrnka komentáře u knih

Sedmdesátky Sedmdesátky Josef Káďa Kadeřábek

Vzpomínka na mé dospívání.

28.04.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Paní Klevisová si ceny za nejlepší české detektivky právem zaslouží!!! Skvělé čtení!

22.04.2023 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Opět krásné čtení!!!

17.04.2023 5 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Tuto knihu jsem četla jen díky výzvě. Vnoučkovi se sice líbila, hlavně obrázky, ale mě tam chyběl konec....

13.04.2023

První muž království První muž království Ludmila Vaňková

Krásný náhled do naší historie.

03.04.2023 5 z 5

Řeka Bohů II Řeka Bohů II Wilbur Smith

Opět nádherná kniha. Pokračování Řeky bohů odehrávající v současnosti. Strhující děj.

25.03.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Kniha je nabitá stupňovaným napětím. Chvílemi jsem se bála obrátit stránku, abych se "vyhnula" další brutální vraždě. Opravdu mi běhal mráz po zádech!!!

19.03.2023 5 z 5

Řeka bohů Řeka bohů Wilbur Smith

Nádherný román. Doporučuji!

15.03.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Nemám ráda psychologické dramata jak v knihách, tak ani ve filmu. Ale tento román se četl dobře a nakonec se mi moc líbil.

06.02.2023 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Skvělé čtení. S minimem postav autorka napsala strhující příběh. Pachatele jsem odhadla, ale se spolupachatelem jsem měla trochu dilema. Úžasná kniha.

28.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak zase jedna z knih, která polechtá bránici. Skvělé.

24.01.2023 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh odehrávající se na pozadí francouzské revoluce. Velmi příjemné čtení.

22.01.2023 5 z 5

Nezkrotná nevěsta Nezkrotná nevěsta Catherine Coulter

Hezky zpracované. Děj má spád a nechybí ani romantika.

17.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Přátelé, moc dobré!!! "Starý" dobrý Bryndza je zpět! Krátké kapitoly dávají ději spád a napětí, a to pan Bryndza umí. Doporučuji

14.01.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od paní Kornerové a moc se mi líbila. Velmi poutavý příběh rodiny, který se odehrává na pozadí nelehkého období našich dějin. Všem doporučuji k přečtení.

11.01.2023 5 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Na prvotinu autorky celkem dobré. V příběhu se prolíná současnost s minulostí, jeho rozuzlení celkem překvapivé.

06.01.2023 3 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Hezké čtení. Nebylo vůbec "lechtivé", jako ostatní knihy autorky, které jsem četla. I toto, tak trochu vážnější téma, paní Probstová napsala poutavě. Hezky vykreslila italské památky a přírodu. Doporučuji!!!

21.12.2022 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Nádherné a poutavé vyprávění o spisovatelově dětství, rodičích, sourozencích a příteli Lilim. O jejich dobrodružstvích o prázdninách a víkendech na jejich venkovském stavení. Knihu jsem četla hned po jejím druhém vydání a stále se k ní ráda vracím.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantická kniha pro ponuré podzimní večery. Velmi se mi líbil popis procházek Kodaní, že jsem měla chuť se do tohoto města vypravit.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Hezký, čtivě napsaný příběh. Knihu jsem četla poprvé skoro před čtyřiceti lety a I dnes jsem jičetla jedním dechem.