Harry Harry komentáře u knih

Hledejte Vlka! Hledejte Vlka! Leonid Sapožnikov

Sovětská detektivka plná soudruhů a fůra jmen, které se mi poněkud pletly. Celý příběh mi přišel zamotaný, ale prokousal jsem se úspěšně až do zdárného konce, kdy si soudruzi vyšetřovatelé mohli odškrtnout další vyřešený případ.

26.01.2020 2 z 5

Tajemství filmových hvězd Tajemství filmových hvězd Ondřej Suchý

Pan Suchý se snažil nalézt něco ze života prvorepublikových hvězd , co nebylo tak známé-dá se říci, že sem tam se mu to povedlo. Kdo se zajímá o tuto problematiku více, tak většinu informací již věděl.

18.01.2020 3 z 5

Šestapadesátý Šestapadesátý Karel Ptáčník

Mně se tenhle třetí díl komunistické trilogie líbil, autor , dá se říci, i odvážně popisuje události i jednání stranických funkcionářů, kteří po smrti Stalina tápají a vlivem maďarských událostí mají i obavu o vývoj v naší republice. Vajda to bohužel nezvládl, což mě docela mrzelo - konec byl "drsnější" a otevřenější a je pravda, že kniha je na svou dobu vydání odvážná a zřejmě v roce 1966 nebyla strana tak bdělá a "pustila" ji mezi lid.

11.01.2020 4 z 5

Jana Švandová Jana Švandová Petr Čermák

Kniha je vlastně rozhovorem herečky s autorem, J.Š. má za sebou určitě bohatou minulost, i díky svému vzhledu a i nyní si zachovává chuť do života, je stále aktivní ve filmu a především na prknech, které znamenají slávu. Nedovede si představit, že by přestala hrát a my jí její aktivitu přejeme.

30.12.2019 3 z 5

Noc odchází ráno Noc odchází ráno Karel Ptáčník

Kniha navazuje na Město na hranici a pokračuje v popisování příhod hlavních představitelů v padesátých létech (1948-1953) , končí úmrtím Stalina. Kuzmík, Boženka, Říha - tohle trio prožívá milostné osudy, které končí celkem překvapivě, a na ostatních členech strany popisuje autor různé přístupy k jejich činnosti. Celkem zajímavé vystižení poválečné doby a problémů v politické práci.

28.12.2019 4 z 5

Obžalovaná Adina Mandlová Obžalovaná Adina Mandlová Radek Žitný

O A.Mandlové jsem přečetl skoro vše, takže z téhle knihy jsem se moc nového nedozvěděl, jen ty citace z protokolů apod. Byla to určitě velice zajímavá žena, která si nedělala nic z toho, co si o ní kdo myslí a ten hon, který na ni po válce Češi spustili, si určitě nezasloužila-to, že se zkompromitovala s německými pohlaváry přece nikomu neublížilo.

10.12.2019 3 z 5

Město na hranici Město na hranici Karel Ptáčník

Velice obsáhlá kniha o poválečném osídlování pohraničí a odsunu Němců se mi docela líbila, samozřejmě že byla načichlá komunistickou propagandou, ale nebylo to tak strašné.

03.12.2019 3 z 5

Zdeněk Štěpánek - Herec a dějiny Zdeněk Štěpánek - Herec a dějiny Jaroslav Vostrý

Knihu jsem přečetl s určitými obtížemi- je totiž určena divadelním "fajnšmekrům", a to já zrovna nejsem. Velice obsáhle se autor věnuje rolím, které tento herecký velikán vytvořil, a těch nebylo právě málo. Zajímavý byl začátek knihy, pobyt herce v legiích v Rusku a jeho poněkud komplikovaný návrat do Čech.

05.11.2019 2 z 5

Nepřítel z Atlantidy Nepřítel z Atlantidy Alexej Pludek

Kniha je napsána dobře, souhlasím s tím, že někde je příliš bohatě popisováno prostředí, podnebí, příroda atd., i ten konec je jasný. Hlavní hrdina Hero se potýká s problémy doma i ve svých postaveních, nedaří se mu celkem nic. Zajímalo by mě, jestli výbuchem sopky a vlivem tsunami, bylo zničeno jen První království- co ty ostatní, které byly vzdáleny i několik dní letu?

30.10.2019 3 z 5

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Kdysi ,jako o trochu mladší , jsem si chtěl knihu přečíst - lákal mě její název , a protože se mně to nepodařilo, tak jsem to dohonil teď. Autor neměl tak špatný nápad, když se výprava dostala jeskyní ke Skytům, i to popisování jejich života bylo docela zajímavé, i když by to nebylo ve skutečnosti možné, ale to je fuk-fantastická literatura si může vymýšlet,...

20.08.2019 3 z 5

Roucho pana de Balzac Roucho pana de Balzac Vladimír Neff

Příběh známého autora se překvapivě odehrává v "dnešní" době a je napsán , dá se říci, retro a s použitím dlouhých souvětí, takže čtenář se musí do knihy začíst a soustředit se. Autor používá i výrazy ostřejší, což je, v porovnání s jeho předchozími historickými díly poněkud nečekané,...

23.06.2019 2 z 5

Dlouhý čas čekání Dlouhý čas čekání Vladimír Mináč

Román se týká slovenské společnosti v době před SNP. Ve vyprávění nejsou téměř žádné boje a stále se deklamuje, i když rozhovorů v románu moc není. Byl jsem rád, když jsem to dočetl.

12.06.2019 2 z 5

Vlasta Fialová - vypráví v herecké šatně o své práci a životě Vlasta Fialová - vypráví v herecké šatně o své práci a životě Vlasta Fialová

Moc hezké vyprávění známé brněnské herečky, která již velmi mladá zahrála Divou Báru, se kterou měla úspěchy po celém světě, zvláště v jihoamerických státech. Navzdory různým lákadlům zůstala brněnskému divadlu věrná a zahrála si i v dalších filmech.

24.05.2019 5 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Celkem zajímavý nápad, který by se možná někdy mohl stát skutečností - kniha mi připadala místy zdlouhavá a postavy se měnili často podle různých okolností. Připadalo mi, že masitová hmota nějak rychle zmizela, ale na jak dlouho ?

19.05.2019 3 z 5

Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Michaela Vaňková

Kniha se dobře četla a kromě informací o Angie se píše i o Bradovi, Jennifer a i o dalších.
Když to shrnu, tak jsem se vlastně nic nového nedozvěděl, protože nic objevného autorka nepřinesla.

30.04.2019 3 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Tuhle knihu jsem četl v době, kdy jsem chodil do školy, teď jsem si ji přečetl znovu, abych si znovu připomenul její "dobrodružné kouzlo" - už jsem si to moc nepamatoval a asi se mi to v době školní docházky líbilo víc.

22.04.2019 3 z 5

Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Petr Macek

Režisér se rozepisuje o svých nejznámějších dílech, které vytvořil převážně se svým přítelem Macourkem a dá se říci, že úrovně jeho filmů a seriálů již nikdo jiný nedosáhne.

14.04.2019 4 z 5

Skalní plemeno Skalní plemeno Jan Morávek

Vesnický román, který na rozdíl od většiny podobných skončí celkem optimisticky, autor ví, o čem píše a zdařile popisuje nejen krajinu, ale i charaktery zúčastněných osob.

06.04.2019 3 z 5

Ondřej Vetchý - dobrý člověk Ondřej Vetchý - dobrý člověk Dana Čermáková

Vetchý je určitě dobrý herec, kniha popisuje všechny jeho důležité role celkem přehledně-moc se mi nelíbilo časté poukazování na politiku a nato, jak je herec spravedlivý atd.

25.03.2019 3 z 5

Průvodce povětřím a tmou Průvodce povětřím a tmou Ludvík Němec

Kniha je psána trochu jinak, ale mně to nevadilo a povídání ze socialismu bylo celkem zajímavé.

16.03.2019 3 z 5