Harry Harry komentáře u knih

Tajemství třetí tůně Tajemství třetí tůně Jiří Růžička

Knížku jsem četl, když mi bylo asi deset let a celkem se mi líbila. Je místy i napínavá, podle názvu lze odvodit, že se odehrává hlavně v přírodě - je to taková dětská detektivka.

27.07.2012 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tak tyhle napínavé básně, místy strašidelné, jsme četli již jako školní četbu a samozřejmě, že jsme ještě zcela nemohli pochopit jejich kouzlo. Já sice básně vůbec nečtu, ale tyhle mají děj, opravdu se rýmují - prostě je to národní skvost.

26.07.2012 5 z 5

Čing, hrdý orel Tádžikistánu Čing, hrdý orel Tádžikistánu Josef Kovář

Příběh z dob, kdy se rodil SSSR a kdy se odehrávaly boje mezi rudými a bílými. A právě orel pomáhal Tádžikům v jejich snaze zvítězit nad bandity. Co mě v knize upoutalo, tak to jsou nádherné obrázky Zdeňka Buriana.

20.07.2012 3 z 5

O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka Pavel Taussig

Kdo se rád dívá na černobílé filmy z první republiky, tak by si neměl ujít tuhle knihu o nejpopulárnějších představitelích manželských (i jiných) rolí. Nedošínská jako starostlivá matinka nebo rázná domovnice a Pištěk se svým knírem - to prostě nemá chybu.

20.07.2012 4 z 5

Udet, syn divočiny Udet, syn divočiny Heda Halířová

Příběh se odehrává kdesi v hluboké minulosti, kdy tu ještě žili neandrtálci, ale také člověk homo... Je to příběh dobrodružný, místy napínavý a mladí hrdinové si užijí jednak s nebezpečnou přírodou a jednak se zlými a primitivními neandrtálci, od nichž se odlišují zjevem i inteligencí. Je to opravdu něco jiného, než "Štorchoviny" - ty jsou podle mne lepší.

20.07.2012 2 z 5

Nejsem andělská Angelika Nejsem andělská Angelika Michéle Mercier

Až by se mohlo zdát, že přestavitelka krásné a nezdolné Angeliky měla život příjemný a bezproblémový, opak je pravdou. Krásná Francouzka v podstatě doplatila na svoji životní roli , všichni v ní viděli to božské stvoření, ale život je prostě o něčem jiném. Takže krach několika vztahů i manželství, v ostatních rolích žádný velký úspěch. Takový je život .

19.07.2012 3 z 5

Dávno Dávno Petr Janda

Protože mám rád Olympic, tak mi tahle kniha jejího vedoucího udělala velkou radost. Petr Janda seznamuje čtenáře s vývojem bigbeatové hudby v ČSSR a je to opravdu zajímavé čtení. Bavilo mě to i proto, že jsem taky muzikant . Petr Janda je leganda .

19.07.2012 4 z 5

Vinnetou a já Vinnetou a já Pierre Brice

Pierre Brice měl opravdu pestrý život, prožil všechno možné, takže jeho životní role jménem Vinnetou jakoby do jeho života patřila. Jak to tak bývá u herců, kteří ztělesní filmovou postavu ve více filmech, tak i Vinnetou se stal osudem Pierre Brice. Ten ho vytvořil nejen v i nám známým filmům, ale i v přírodním divadle v Německu. Prostě platí rovnice Vinnetou = Pierre Brice.

19.07.2012 3 z 5

Kronika zoufalství a naděje II Kronika zoufalství a naděje II Valtr Komárek

Stejně jako první díl vzpomínek, i tato kniha je velice zajímavá: autor se ocitá na Kubě a pak je účasten i v budování socialisnu a v Pražském jaru 1968, které docela působivě popisuje. Pohyboval se totiž v nejvyšším vedení našeho státu. Vřele doporučuju k přečtení.

19.07.2012 5 z 5

Kronika zoufalství a naděje Kronika zoufalství a naděje Valtr Komárek

Tahle kniha mě opravdu zaujala a prožitky zřejmě autobiografického hrdiny se prolínají s historií naší země - fašistická okupace, poválečné budování, vliv SSSR, padesátá léta. Hlavní postavě šlo mnohdy o život (židovský původ) a opravdu doporičuji k přečtení. Se zájmem jsem čekal na pokračování.

19.07.2012 5 z 5

Šťastný Milan Chladil Šťastný Milan Chladil Arnošt Tabášek

Tak tohle vzpomínání asi více řekne starší generaci a je to vzpomínání zajímavé, místy vtipné a docela věrohodně vypovídá o době, kdy Milan a Yvetta zářily na prknech, znamenající slávu. Hezky je vystižen zpěvákův kontrast, kdy na televizní obrazovce se při své produkci téměř nehnul, a přitom byl naprosto jiný - přímo živel. O to více všechny překvapil jeho náhlý odchod ...

18.07.2012 3 z 5

Šumavská bílá noc Šumavská bílá noc Petr Pavlík

Zřejmě ukázka toho, jak se za socialismu hlídaly západní hranice, jak to prožívali mladí ochránci hranic, jaké bylo jejich setkání s narušiteli - ti byli více vyplašeni než vojáci - atd. Velitel útvaru je rozvážný a přestože i on má problémy, dokáže svým chlapcům rozumět. A i mezi mladíky jsou různé povahy a samozřejmě navrch mají uvědomělí a obětaví vojáci.
Kniha ale je napsána podle mě docela dobře, i když musela být psána v rytmu své doby.

18.07.2012 3 z 5

Průkopníci Průkopníci James Fenimore Cooper

Román se odehrává na konci 18.století v Americe a zachycuje hlavní hrdiny, Nattyho Bumppa, zvaného Kožená punčocha a indiánského náčelníka Čingačgúka již v pokročilém věku. Stále více na ně doléhá vliv postupující civilizace, která negativně ovlivňuje jejich způsob života ve volné přírodě, nehledě na různé darebáky a ponikavce, snažící se na civilizaci vydělat.
Kniha se mi líbila, i když působí nostalgickým dojmem a vzpomíná na lepší časy - na přírodu netknutou člověkem.

18.07.2012 4 z 5