Harry Harry komentáře u knih

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

To byla naše povinná četba a v ní jsme viděli to, co pro nás bylo cizí - a sice rozdíly mezi chudými a bohatými, pojem nezaměstnanost - prostě my jsme žili v lepší společnosti, než Bobeš, který žil v kapitalismu.

Sedm kolem Tomáše Sedm kolem Tomáše Herma Svozilová-Johnová

Taková malá dětská detektivka točící se kolem obrazu a partě dětí soustředěných kolem Tomáše. Jako dítě jsem z toho nebyl nijak zvlášť nadšený.

18.04.2013 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

No komu se povede mít jedenáct dětí a ještě k tomu kluků .. To už opravdu nezbývá nic jiného než z nich udělat fotbalové mužstvo. A starému Klapzubovi se to povedlo a jeho kluky vlastně nikdy nikdo neporazil.

18.04.2013 4 z 5

Kouzelná skříňka Kouzelná skříňka Věra Adlová

Kniha poplatná své době a opěvující Sovětský Svaz a jeho autonomní republiky se všemi jejich specifiky a krásami. Děti po přečtení opravdu nemohli zapochybovat o tom, jak se v SSSR žije jako v pohádce.

České pohádky České pohádky Jan Drda

Klasické české pohádky, které jsem hltal jako dítě a kde nechybí loupežníci, vodníci, králové - prostš všechno, co patří do srpávných pohádek. A k tomu kouzelné ilustrace Josefa Lady . Nádhera !!!

18.04.2013 5 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Výborná kniha pro děti, která objasňuje nejrůznější oblasti života , vysvětluje různé jevy, popisuje věci - prostě díky ní jsem byl chytřejší .

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Moje oblíbená kniha, i když popisuje naši budoucnost ne zrovna radostně- bohužel při sledování lidského pokolení a jeho honbě za bohatstvím atd. je to možná vize. Knihu jsem zhltal jedním dechem, doporučuji !!!

16.04.2013 5 z 5

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Krásné a opravdu národní pohádky, psané vhledem ke staršímu vydání i trochu jiným stylem a doplněné krásnými kresbami.
Můj favorit je pohádka O Popelvarovi

16.04.2013 5 z 5

Vlak / Měsíční úžeh Vlak / Měsíční úžeh Georges Simenon

Dva příběhy, které se odehrávají v naprosto rozdílných oblastech i situacích - válečná Evropa a Afrika. Blíže jsem měl k Vlaku, kde se setkají během války dva mladí lidé a prožijí milostnou životní epizodu, která však neskončí šťastně ....

16.04.2013 4 z 5

Vesnice Vesnice Jaroslav Kratochvíl

Povídky z vesnického prostředí, které nás zavádějí do časů, kdy na prvním místě byla chalupa a pak teprve lidské vztahy ( ono je možné, že to někde platí pořád). Není to veselé čtení, ale taková byla doba- práce, práce a modlitby. Zábava v podstatě žádná, když byla tancovačka, tak to byla událost. Jinak hospoda ...Zajímavé je také mluva vesničanů, která je primitivní, místy až nesrozumitelná. Když to zhodnotím, tak by většina z nás s nimi neměnila.

15.04.2013 3 z 5

Za Řekou ryb Za Řekou ryb Josef Berczuk

Dětská indiánka plná napětí , bojů mezi kmeny a s hrdinou v podobě indiánského chlapce, který se "vypracoval" v neohroženého bojovníka.

05.04.2013 4 z 5

Gérard Philipe Gérard Philipe Gérard Bonal

Velice dobře a dost podrobně zpracovaná kniha o nejpopulárnějším herci Francie padesátých let minulého století, který bohužel zemřel v necelých sedmatřiceti letech. Tento nadaný člověk zažíval slávu jak na prknech různých divadel, tak před filmovou kamerou. Kdo by neznal jeho Fanfána Tulipána, z něhož přímo vyřazovala radost ze života. Jeho divadelní umění, které vzbuzovalo nadšení u publika bohužel nomůžeme posoudit. Byl pochován v kostýmu španělského hrdiny Cida, jehož také ztělesňoval . Gérard Philipe se angažoval i v hereckých odborech, které i vedl.

03.04.2013 4 z 5

Pan herec Josef Somr Pan herec Josef Somr Dana Čermáková

Pan Herec Josef Somr je opravdu HEREC s velkým H a navíc je neobyčejně skromný, pokorný a velice nerad poskytuje hovory. Kniha vypráví o jeho životě, hereckém umění a vyzdvihuje největší úspěchy a nejúspěšnější filmy, ve kterých hrál. Samozřejmě nezapomíná ani na divadelní prkna a zvláště na Činoherní klub a Národní divadlo, ve kterém ale nebyl Josef Somr úplně spokojen. Teď už je v hereckém důchodu, to však neznamená, že zůstává pasívním důchodcem.

25.02.2013 5 z 5

Manželka boha kuchyně Manželka boha kuchyně Amy Tan

Zajímavá kniha, která popisuje život v Číně - předválečný i v době války s Japonci. Matka, žijící teď v USA, vypráví své dceři, co prožila a jaké měla trápení s manželem . Zároveň jí objasnila věci, o kterých již naturalizovaná Američanka,její dcera, neměla ani tušení. Lidé mnohdy žijí v úděsných podmínkách, což si my ani nedovedeme představit.

15.02.2013 4 z 5

Životem v pestré společnosti Životem v pestré společnosti Milan Wágner

Zajímavá kniha, jejíž autor se díky své profesi dostal do různých známých míst (divadel, apod,) a sešel se také se známými a slavnými osobnostmi. Nejčastěji pracoval v okolí divadla Semafor a Divadla Jiřího Grossmana. S Miloslavem Šimkem pořádali nejrůznější akce a jejich místem pro dovolenou byl zrekonstruovaný mlýn.Sám autor to neměl ve svém životě lehké. Kniha stojí za přečtení.

03.01.2013 4 z 5

Vypovězen Vypovězen Karel Klostermann

Myslím, že tuhle knihu by si měla přečíst hlavně mladá generace. Musím říci, že kniha opravdu věrohodně popisuje utrpení chudých lidí, kteří se protloukali životem ze dne na den, měli ještě k tomu kupu dětí a žádnou vyhlídku do budoucna. Bylo s nimi jednáno jako s odpadem a já jsem byl docela rád, když jsem měl tuto knihu už přečtenou - ta totiž člověku nepřidá na dobré náladě, ale přinutí ho vážit si toho, jak žijeme nyní. I když přitom nesmím myslet na Nečase a Kalouska, ale to je jiná historie ...

02.01.2013 5 z 5

Barbra Streisandová Barbra Streisandová Peter Carrick

Kdo by neznal americkou zpěvačku a herečku židovského původu Barbru Streisandovou - a právě o ní je tato kniha, která se docela dobře čte, vypráví o začátcích této hvězdy a o její píli, kterou se vypracovala až na samou špičku VIP. Asi nebylo vždycky jednoduché s ní vyjít, o čemž by mohli zřejmě vykládat režiséři, kteří s ní měli tu čest točit. Ona však se dala i do režírování a zvláště film Yentl považuje za svoji srdeční záležitost.

02.01.2013 4 z 5

Z ptačí říše Z ptačí říše Jaroslav Spirhanzl-Duriš

Výborná kniha pro děti, které podle velice pěkných ilustrací ptáků mohou získat informace o ptačí řiši kolem nás.

28.11.2012 5 z 5

Případ zmizelé dívky Případ zmizelé dívky Jaroslav Šikl

Je to kniha na odlehčené čtení s jakousi detektivní zápletkou, sahající až do Španělska, kam ji jde vyřešit kapitán ČSLA. Bohaté Španělce zemře dcera, která má zdědit od tatínka z Ameriky pěkný balík a protože maminka ty dolary chce, opatří si dvojnici z ČSSR. A samozřejmě jí to nevyjde ....

28.11.2012 3 z 5

Iva Janžurová a její životní role Iva Janžurová a její životní role Robert Rohál

Kniha o oblíbené herečce zachycuje její uměleckou dráhu, kdy několikrát přesvědčila o svém bohatém rejstříku, nejen komediálním, ale i dramatickém.. Stačí vzpomenout film Kočár do Vídně nebo Petrolejové lampy. V knize se dozvíme i o její rodině, také herecké, a přečteme si, co o "Janžurce" řekli její kolegové nebo další osobnosti či známí. Prohlédneme si i mnoho fotografií a kniha se velice dobře čte.

13.11.2012 4 z 5