Manželka boha kuchyně

Manželka boha kuchyně

Hrdinkami románu jsou amerikanizovaná dcera, devětatřicetiletá Pearl Brandtová a matka, imigrantka první generace Winnie Louieová (v Číně Jing Weili). „Dohlíží“ na ně „tetička“ Helen (v Číně Chu-lan), která zachránila Winnie při náletu na Nanking a po letech v Americe vyhrožuje, že prozradí Pearl pravdu o čínské minulosti Winnie. Matka se s dcerou (a dvěma vnučkami) setkává po dlouhém odloučení v roce 1989 na „víkendu s velkorodinou“ v San Francisku pod záminkou zásnub bratrance a pohřbu pratety. Setkání rozkolísalo křehkou rovnováhu tajemství, která obě ženy skrývají. Roztroušená skleróza Pearl a pohnutá minulost matky ve válkou rozvrácené Číně jsou „rozbalovány“ jako „dárky“ pečlivě skrývané čtvrt století od rozkolu na pohřbu amerického manžela Winnie......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93185/manzelka-boha-kuchyne-93185.jpg 3.915

The Kitchen God’s Wife (1991)

Vydáno:, Knižní klub

Babo
21.02.2017

Autorka opět nezklamala. Poutavý příběh odehrávající se z převážné části v Číne za druhé světové války. Samozřejmě se mohl odehrát kdekoliv. Kromě zajímavostí z života číňanů jde především o psychologický román . A ty já mám opravdu ráda.

cessy
14.05.2013

Rýdzo ženský, vzťahový román. Ľahké, nekomplikované čítanie s pomerne jednoduchou dejovou líniou, bez väčších prekvapení. Nájde sa v nej zopár zaujímavostí (tradície, zvyklosti, výchova, spôsob života príznačný pre Čínu v období pred 2. svetovou vojnou a počas nej), ale celkovo formou ani obsahom neprekvapuje a nevyčnieva z radu.

Harry
15.02.2013

Zajímavá kniha, která popisuje život v Číně - předválečný i v době války s Japonci. Matka, žijící teď v USA, vypráví své dceři, co prožila a jaké měla trápení s manželem . Zároveň jí objasnila věci, o kterých již naturalizovaná Američanka,její dcera, neměla ani tušení. Lidé mnohdy žijí v úděsných podmínkách, což si my ani nedovedeme představit.

Amy Tan

Amy Tan