Za Řekou ryb

Za Řekou ryb https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79609/bmid_za-rekou-ryb-63fe50a8d51d0.png 4 11 9

Kakho-Oto
30.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Poutavý příběh o mladém asiniboinském chlapci a posléze bojovníkovi, jeho blízkých a také o jeho bílém příteli. Asiniboinové bojují spolu se Sissetony a Janktony proti Odžibvejům a také proti "bratrským" Hidatsům a Mandanům. V závěru příběhu bojují všechny dakotské kmeny proti algonkinským Odžibvejům. V románu nechybí ani bělošské zlo, které představuje dávný přítel kladného bílého lovce. Osobně se mi román Za řekou ryb líbí více než slavný román Poslední Mohykán od J. F. Coopera. Knížku od Berczuka jsem nyní četl již potřetí.

Robodlak
27.07.2023 5 z 5

Velmi pěkný dobrodružný román. Zvláštní je, že o autorovi nelze na internetu nic dohledat. Pokud toto byla jediná knížka, kterou napsal, tak je to škoda.

Owain
08.02.2022 5 z 5

Miluju už od dětství indiánské příběhy a tento mi nějak utekl. Jeden moc pěkný příběh o přátelství bílého lovce s kmeny Dakotů. Fantazii hezky dokreslují ilustrace.

Blue
02.02.2022 5 z 5

Nenápadné a polozapomenuté knihy mnohdy představují velké čtenářské zážitky. Toto je jeden z nich. Krásně napsané a velmi poutavé vyprávění o indiánech z doby, kterou popisoval J. F. Cooper. Neváhejte a čtěte.

Kralicekusacek
28.09.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem v mládí miloval. Stejně jako různé jiné podobné příběhy, ale toto bylo navíc hodně o přátelství a o tom, že bílý a rudý člověk mohou žít společně.

encyklopedie
23.07.2019 5 z 5

........tato indiánka se mi jako děcku ztratila /kamarád půjčil, potom zapřel půjčku..../ ....dnes díky jinému kamarádovi mám aspoň ebook .....samozřejmě nostalgie...a tu já si umím ocenit oproti těm kecům /jako děcku se mi to líbilo, dnes mi to nic neříká/ vychutnat...
...jasňačka 100%

Robodlak
01.07.2019 5 z 5

Super knížka mého dětství

pablovendat
16.11.2014 2 z 5

Statečný kmen Assiniboinů musí čelit expanzi Čipevajů. Assiniboinové však mají v zádech i odvěké nepřátele Hidatsy a Mandany.

Harry
05.04.2013 4 z 5

Dětská indiánka plná napětí , bojů mezi kmeny a s hrdinou v podobě indiánského chlapce, který se "vypracoval" v neohroženého bojovníka.

pro děti Dakotové dobrodružné romány české romány

Autorovy knížky

1962  89%Za Řekou ryb