Město na hranici

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Líčí poválečné osudy lidí na Bruntálsku. Román zachycuje bouřlivý život pohraničníků českého města v r. 1945, chaos poválečných poměrů, odsun Němců, konflikty lidí. Autor chce ukázat likvidaci fašistického dědictví a řešení německé otázky, ale i momenty formování nových společen. vztahů v osvobozeném městě. Román končí vítězstvím kSČ ve volbách v r. 1946....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64069/big_mesto-na-hranici-88L-64069.jpg 3.920
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Město na hranici

druzickaster
22.12.2019

Výborný popis osidlování poválečného pohraničí. Rok života v městečku těsně po válce. Perfektně vystavěné figury, odsun Němců, znovu zakládání politických stran, poctivci, zloději, intrikáni.... U knihy se člověk rozhodně nenudí a obdivuji otevřenost a nestrannost s jakou pan Ptáčník celý stav ve městě popsal. Těším se na volné pokračování Noc odchází ráno.

Harry
03.12.2019

Velice obsáhlá kniha o poválečném osídlování pohraničí a odsunu Němců se mi docela líbila, samozřejmě že byla načichlá komunistickou propagandou, ale nebylo to tak strašné.


Eicherik
22.04.2018

Město na hranici se zaobírá jedním z mých oblíbených témat a tím tématem je konec války v pohraničí. Město na hranici je velmi reálná kniha, která se zaobírá poválečnou dobou a mezilidskými vztahy. Město na hranici je Bruntál. Ke knize mám velmi osobní vztah a jednou velmi drobnou postavou tohoto románu je můj děda, s kterým se Karel Ptáčník kamarádil.

aktijnov
11.04.2018

Bohužel nedočteno. Předmluva skvělá, ale dorazila jsem jen na stránku 200 a na víc nemám sílu....

Pavelpi
11.09.2011

Velmi reálná kniha o osidlování pohraničí.Kupodivu ukazuje i zápory,živelnost,krádeže a další nešvary,které tehdy vládly.