hardrock hardrock komentáře u knih

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Flanagan opat nesklamal. Clovek od zaciatku vie, ako skonci... teda, ak ma precitaneho Hraniciarovho ucna, aspon prvy diel Ruiny Gorlanu, ale aj tak je to napinave.

13.01.2019 5 z 5

To To Stephen King

klasika. Ked sa Kingov prud slov raz rozbehne, je ako lokomotiva, alebo ako drava rieka. To uz proste nezastavis :)

03.02.2016 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Výrazne ovplyvnené Danom Brownom a jeho templárskou tematikou v knihe DaVinciho kód (Šifra mistra Leonarda), ale ináč výborné čítanie, dej rýchlo napreduje.

02.10.2015 5 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Moja prva kniha od FF a musim povedat, ze ma velmi milo prekvapila. Vyborny styl pisania.

17.10.2014 4 z 5

Doktor Spánok Doktor Spánok Stephen King

Kniha vás chytí do svojich pazúrov a nepustí. Nepustí, kým ju nedočítate. Kingovka ako má byť. Abra bola super, Dan bol super, ale záporáci mohli byť desivejší a mohli hlavných hrdinov viac potrápiť - preto som dal len 4 hviezdy. Normálne mám chuť znova si prečítať Žiarenie :-)

01.10.2014 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Výborné a napínavé až do konca

01.01.2014 5 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

zaciatok slabsi, pomaly sa rozbiehajuci. naopak zaver knihy bol dynamicky. myslel som, ze druhy diel uz asi nevezmem do ruk, ale dam mu este sancu.

18.12.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Myslim, ze posolstvo tejto knihy je jasne: Robime pre svojho partnera, svoju lasku vsetko, co je v nasich moznostiach, aby sme ho urobili stastnym?

12.12.2013

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Prva tretina knihy bola vyrazne nezazivna (preto len 4 hviezdicky), ked autor zoznamuje citatela s hlavnou postavou, potom sa to vsak rozbehlo a vsetko bolo v poriadku. Ked to tak zhrniem, bola to romanca na kingovsky sposob, cize tam nechybali ani duchovia, ani krv.

21.11.2013 4 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Kniha opisujuca zaciatok storocnej vojny. Vyborne... Zaver opisujuci bitku vycerpanych Anglicanou oproti obrovskej presile Francuzov bol uchvatny, aj ked sme poznali vysledok, lebo historia nepusti. Takto by mali byt pisane knihy dejepisu :-)

17.11.2013 5 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

kniha stupa na kvalite tym, ze nesie dolezite ekologicke posolstvo tykajuce sa zachovania zivocisnych druhov.

05.11.2013 3 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Výborné. Crichton urobil skvelu pracu tym, ze pre nas ostatnych znovuobjavil cestopis Ibn Fadlana, jeho zazitky a skusenosti, ktore nabral v diametralne odlisnej kulture, ako jeho vlastnej.

03.11.2013 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Ako vzdy, spravne namiesany koktejl napatia, humoru a spolupatricnosti. Flanagan opat dava lekciu o sile priatelstva.

01.11.2013 5 z 5

Šedá smrt Šedá smrt Brandon Mull

Výborné. Táto séria sa mi páči čím ďalej tým viac. Aj keď niektoré veci boli predvídateľné, napríklad Lena bolo jediné logicky prijateľné riešenie, hlavne potom, ako znovu vyšla z vody...

28.10.2013 5 z 5

Syn mafie Syn mafie Sandra Harmonová

Literatúra faktu. výborné čítanie, i keď z tých stránok ide hrôza. V knihe je otvorene napísané, že FBI mala vopred informácie o pripravovanom útoku na WTC 11.9.2001 a nič s tým neurobila, čo je pre mňa šokujúce.

25.10.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Rad otvaram Coelhove knizky, pretoze viem, ze znamenaju nahlad do ineho sveta. Ponukaju iny pohlad na zivot, na jeho hodnoty a na to, co je dolezite.

23.10.2013 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Zaujímavé... Prečítal som si to, aby som urobil manželke radosť :-)

22.10.2013 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Smrt ma styl. Pratchettovi zacinam prichadzat na chut... :-)

14.10.2013 4 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Posledna tretina knihy bola top, ale viacero veci mi na romane vadilo. Napriklad, ze bratia Michelle sa vobec nezaujimali o zdravotny stav sestry, akoby bola uplne cudzi clovek, ani v nemocnici ju neboli pozriet...

09.10.2013 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

vyborne, ako vzdy. Flanagan vie vtiahnut do deja tak, ze clovek knihu neodlozi, kym ju nedocita. tato vsak zas skoncila s otvorenym koncom, takze nebude trvat dlho a siahnem po dalsej. Tiez sa mi paci, ze hoci sa dej odohrava kdesi v stredoveku, autor riesi aktualne problemy ako sektarstvo, drogy a podobne

26.09.2013 5 z 5