Haňula_ Haňula_ komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Myslím, že jsem po knize měla sáhnout v době školní docházky. Snáz bych se dokázala vcítit do pocitů "rodiče mi nerozumí" a první zamilovanosti. I tak mě kniha zaujala popisem situací, se kterými se museli potýkat lidé, kteří se tak dlouho skrývali.
Kniha mě přivedla k zamyšlení se nad otázkou: "Co všechno lidé dokáží vydržet a jak dalece jsou někteří ochotni pomoct druhým?".

20.04.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Děsivá ukázka toho, čeho všeho jsou lidé schopni. Co se Němcům stalo během putování z Brna, je pro mě nepředstavitelné.
Vyhnali Němce do jednoho, jako by každý, byť obyčejný německý občan, mohl za to, co se v dané době dělo. Odsuzovali je za utlačování a nelidské chování a sami se pak zachovali jako barbaři. Jak málo stačí, aby lidé potlačili svou důstojnost a úsudek. A přesto se najde několik takových, co dokáží pomoct.
Kdo se zajímá o období 2.světové války, doporučuji film "Náš vůdce".

12.07.2017 5 z 5

Diář je krásný, jsem nadšená z výběru papíru a u každého týdne volné místo na poznámky.
Jediné, co bych vytkla, je nedostatek místa u jednotlivých dnů na psaní rodinných událostí, termínů schůzek apod.

09.02.2022 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Děj Vás chytí a najednou jste na konci... střídají se hlavní hrdinové, krátké kapitoly a změna časové linie tomu jen přispívá.
Mile mě překvapilo, že se nekonal tradiční happy end.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Popis života alkoholičky byl neuvěřitelně přesvědčivý. Pokud máte v okolí někoho, kdo trpí touto závislostí, doporučuji zvážit, zda se do knihy pustit.
Čtivé a i když je to kniha, ke které se už nejspíš nevrátím, doporučuji.

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Velmi čtivá a dějově promyšlená detektivka. Až na ten závratný konec, kdy se všechno tak nějak podařilo.

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Zajímavá myšlenka, jak jsou postiženi zločinci. Ale bylo dost nezáživné číst všechno o hudebním průmyslu, názvů kapel a zpěváků...

12.07.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Další skvělá detektivka od severských autorů. Trošku krvavější...

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Děsivá vize budoucnosti.
Už teď se řeší neplodnost a už teď je pro ty bohatší více možností a tak tomu je i v této knize. A jelikož patří politici a vysoce postavení úředníci do této sorty lidí, nemá nový systém tolik překážek s prosazením se.
Na knize je také zajímavé, že se tento problém nebude týkat celé populace.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka, u které se zasměje každý a skvělá oddychovka, od které se člověk nedokáže odtrhnout.

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

Čekala jsem, že v knize bude ve větší míře uvedené, co všechno a jak se učí štěně, které má být vycvičeno na asistenčního psa. Ovšem častěji jsem narazila na popis osobního života hlavní hrdinky. V tom mě kniha zklamala.
Rozhodně bych neodsuzovala nikoho, kdo nemůže mít vlastní děti, nebo je sám, a touží svou lásku někam směřovat. Věřím, že se pro takové lidi může jiný živý tvor stát vším.
Knížku jsem si vybrala zcela náhodně v knihovně a chtěla ji zařadit do čtenářské výzvy.

20.04.2017 3 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Knihu jsem si půjčila, protože slibovala popis myšlenek a životních situací závislého člověka. V tom nezklamala. Popisuje úplně všechno, i to, co si lidé běžně nechávají pro sebe, protože se vážně není čím chlubit.
Při čtení jsem začala pochybovat, zda je kniha opravdu podle skutečného příběhu. Nedokážu si představit, že by člověk, který je tolik let závislý a ne "jen" na drogách, dokázal po pár dnech abstinence tak naprosto racionálně uvažovat. A tenhle pocit ve mne přetrval i po dočtení knihy.

20.04.2017 4 z 5