Hanuja Hanuja komentáře u knih

Pouto Pouto Mervyn Jones

Knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy již podruhé. Nádherný příběh jednoho obyčejného, a přece svým způsobem zcela nevšedního lidského života. Kniha začíná narozením a končí smrtí. Je obrazem doby v rozmezí sedmi desítek let 20. století obyčejných Londýňanů. Je to výpověď o prostém lidském životě. Je to nic nepředstírající
svědectví o životním osudu dělníka z londýnských doků, je to sága rodu Wheelwrightů.
Charlie Wheelwright stojí na konci románu zcela opuštěný, vykořeňený, zbavený "pout".
A přece ne tak docela. Lidská pouta, jsou-li opravdová, nelze nikdy ztratit úplně.
Umírající Charlie Wheelwright z nich čerpá sílu až do posledního okamžiku.
"ŽIVOT STOJÍ ZA TO, ABY HO ČLOVĚK ŽIL, UŽ PROTO, ŽE JE TO PROSTĚ ŽIVOT, " říká na konci románu. Prostými, obyčejnými slovy vyjádřil svou těžce vydobytou víru v život a v člověka. Kniha stojí za přečtení.

08.04.2020 5 z 5

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Krásné české pohádky. Poklad naší národní literatury.

Velká kuchařka Velká kuchařka Vilém Vrabec

Kuchařka mého života.

Hádej, kam půjdem na večeři? Hádej, kam půjdem na večeři? Jiřina Bohdalová

Všechny knihy této trilogie, ještě občas při vaření používám.

27.02.2020 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Knížka chytrých pohádek pro chytré děti i dospělé.

27.02.2020 5 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Oblíbená knížka mého mládí. Četla jsem ji několikrát.

Káťa Líbezná: táborová princezna Káťa Líbezná: táborová princezna Marci Peschke

Krásná knížka pro malé holčičky . Četla jsem ji se svoji vnučkou a moc se nám líbila.
Knížka je o velkém holčičím kamarádství, jak to umíme my holky. Malé i velké. Prostředí letního tábora, legrace, soutěžení ale i první velká zrada a bolest. Ale vše se v dobré obrátí...

18.02.2020 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Knížka, která se krásně četla. Člověk někdy lituje neštěstí, když vymění to, co chce nejvíc, za to , co chce v tuto chvíli.

01.02.2020 4 z 5

Příběhy na lehátko Příběhy na lehátko Danka Šárková

Taková odpočinková knížka, bez přemýšlení při čtení a opravdu jsou to příběhy na lehátko. Autorka nelhala. Ale kdybych si četla Rytmus života či Kafičko, vyšlo by to asi na stejno.

18.01.2020 2 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Krásná knížka o krásném životě v poslední třetině života, kdyby...... Kdyby člověk neměl a nevychovával své děti v předchozích dvou třetinách svého života. A skoro se jich po té v jejich dospělosti bál. V životě můžeme potkat tu největší lásku, to největší porozumění na sklonku svého života a přesto je opustíme, protože se bojíme. Bojíme se postavit svému životu a říct jsem tady já a tohle je můj život...... a děti jsou vždycky sobecké.

02.12.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Byla to první knížka od této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Knížka mne nadchla, je nádherná. Výborně se četla. Nářečí, které spisovatelka používá, tomu dodalo ten správný ráz "Dědiny". Charaktery obyvatel vesnice byly krásně zachyceny i každodenní život všech lidí ve vesnici. Při čtení jsem měla pocit, že sleduji nějaký film, jak mi všechny ty popisy těch lidiček i jejich vnitřní monology připadaly skutečné. A myslím, že mnoho takových lidiček žije mezi námi i ve městech. Starosti i sobeckost a bezohlednost celé široké rodiny o jednoho starého nemohoucího dědečka, jak je popsáno v poslední části knížky, tak to je ŽIVOT sám.

15.05.2019 5 z 5

Chceš si mě vzít? Chceš si mě vzít? John Updike

Knížku jsem četla kdysi dávno. Bylo mi tak osmnáct. Knížka se mi moc líbila. Manželství, láska a rodinné vztahy jsou v knížce krásně popsány.

07.05.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak tohle byla moje první kniha od této v dnešní době slavné české autorky. Já mám ráda Radku Třeštíkovou jako osobnost současného života. Kniha se četla dobře, brala jsem ji jako oddechovku. Párkrát jsem se zasmála , párkrát jsem se těšila aby už byl konec knížky.
Asi nikdy už se k ní nevrátím. Určitě si ale přečtu další knižku této spisovatelky.

08.04.2019 3 z 5

Zdraví & salát Zdraví & salát Norman W. Walker

Knížku čtu průběžne už několik let. Přečetla jsem ji víckrát a vždy tam najdu nějaké zajímavé informace pro zdraví a dobrou kondici.

15.03.2019 4 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Moc nádherná knížka s krásnými ilustracemi. Stejně jako první díl. Moc jsme si to čtení s vnoučátky užili. A v této knižce pro děti získají dost nových informací a podnětů k přemýšlení i dospělí.

11.03.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Zase mne spisovatel nezklamal, ba spíše nadchl. Četla jsem tuto knihu po přečtení jeho druhé knihy Sova. Tato byla ještě o malinko lepší. Na to, že je to moje teprve druhá severská krimi, jsem z ní nadšená. Je to krimi nádherně košatá, krátké kapitoly se střídají, takže čtenář neztrácí žádný kontakt s postavami a nemusí listovat zpátky. Napínavá od začátku do konce. Tu poslední třetinu knihy jsem přečetla na jeden zátah.

26.02.2019 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Krásně napsaná knížka pro děti i dospělé. Krásně je i ilustrovaná. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, aby si oprášil pravidla slušného a příjemného chování k sobě i ostatním lidem.

12.02.2019 5 z 5

Příliš obyčejná vražda Příliš obyčejná vražda Roman Cílek

Knížka se četla rychle. je to několik detektivních příběhů s dnešní doby. Taková knížka do vlaku na čtení.

13.01.2019 3 z 5

Muži: Návod k použití Muži: Návod k použití Kathy Lette

Knihu jsem stěží dočetla, ale je dosti útlá. Občas jsem se u ní i zasmála. Jsou to spíš rádoby vtipné glosy o mužích. Knížka mne jinak vůbec ničím nezaujala.

05.04.2018 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Po dlouhé době knížka, která mne velmi bavila. Ještě nikdy jsem podobný žánr nečetla. Už od začátku se mi líbila, takový spíš ženský román. Pak se to ale vše začalo zaobírat jiným směrem, než jsem čekala. Knížka je neuvěřitelně napínavá.
nemohla jsem se od ní odtrhnout. Když už jsem si myslela že takhle dospěje do svého konce, tak se ukázal na posledních stránkách pravý konec a já neměla SLOV.
Člověk nikdy neví, koho ve svém životě potká.

20.01.2018 5 z 5