Hanifa Hanifa komentáře u knih

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Pro me skvele, ctive, bez hluchych mist. Precteno za jediny den. Velmi prijemny a ucelne vyuzity den prokrastinace. Objednavam dalsi dil.

07.05.2023 5 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Pro me skvele. Precteno za jediny den. Velmi prijemne straveny den prokrastinace. Uz objednavam dalsi dil!

07.05.2023 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Uchvatne. Tak poutave na kazde strance. Na vyber bylo vice happyendu a jak to zkoncilo, hned jsem zatouzila po pokracovani. A ono bude! Takze kniha zustava v me knihotece a nikam nepujde, pocka si na sestricku. Vrele doporucuji sirsimu okruhu a to nejsem clenem radu ctenaru zenske literatury.

21.08.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Ctiva knizka od zacatku do konce. Zadna plana ale ani vyrazna mista. Horor si predstavuji jinak, ale potesilo me to. Umim si predstavit, ze by mohlo nasledovat pokracovani, nechme se prekvapit. Takova mila vikendova knizka. Precteno za jediny den.

06.07.2022 5 z 5

Když žena muže kárá Když žena muže kárá René Melichar

Opet skvost. Uzasne, ze si autor umi ze sebe delat legraci. Hodne jsem se hlasite smala, nabizi se casto neco k zamysleni i spetku k dojeti.
PS. Nejezte cockovou polevku!! A nepodlehejte myslence, jak ukrast stareckovi jeho rizek!

18.02.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Az na ty zrudy (nemusela to byt zrovna globalni katastrofa), tak moc pekne odpocinkove a nenarocne cteni na vecer a vikend. Stare sidlo popsano uzasne a pouto mezi hrdiny jeste lepe. Uz se nemohu dockat pokracovani.

04.12.2021 5 z 5

Sedm příšerných Sedm příšerných Garth Jennings

Velmi milé čtivo i pro dospěláka. Něco se toho najde, i když to není v písmenkách. Dobře, že existuje následující díl, protože se na něj bude leckdo těšit.
Rodičové, připravte si reakci na to, až vám dítě sdělí přání, že chce taky tu umělou nohu ;)

11.08.2021 4 z 5

Vy jste tady novej? Vy jste tady novej? Petr Lehečka

Menší knížka, akorát do ruky a do kabelky. Četlo se příjemně, autoři mají pěkný styl i větnou skladbu. Takové čteníčko pro vyplnění volného času. Žádný velký děj a příběh, jen jak plyne život bezdětných čerstvých vesničanů zrozených z Pražáků, v průběhu asi jednoho roku. Sousedská setkání, hospodská setkání (pán asi spisovatel, technicky a manuálně nezručný), pracovní setkání (paní šla dělat místní pošťačku). Myslím, že někdo se v nich pozná, či si domyslí, co všechno se přihodilo v dané situaci a uvidí v tom více humoru než je na první čtení vidět. Po celou dobu nezodpovězeno, proč se zrovna přestěhovali, co je k tomu vedlo. Jen momentální nápad? - to nechápu, ale věřím tomu.

20.04.2021 3 z 5

To je můj případ To je můj případ Miroslav Barták

Nadčasové.

21.01.2021 4 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Pro nactilete a nejen pro ne vyborne. Dobrodruzstvi kamaradstvi a vztahy a fantasy a ekologie.

17.01.2021 4 z 5

Za horou smrti Za horou smrti Hilde Hagerup

Pro vekovou kategorii 8 az 14. No a az do stavu pred ztratou zraku, pokud maji radi strasidla.

23.11.2020 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Oproti predchozim kouskum je tento slaby. Urcila bych to pro nactilete (15 a mene). Presto se tesim na dalsi dilko, bude-li, a doufejme brzy.

29.10.2020 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Úžasné. Moje třetí setkání s autorkou a potřetí úžasné. Četlo se skvěle, nikde žádné zádrhely, poutavé od začátku až do konce.
Je to duchařina opravdu vyvedená, nejsem si jistá, že bych narazila na lepší. Všechno se mi líbilo, proto nebudu popisovat postavy, situace ani obsah, jen jednoduše doporučuji k přečtení. Autorovi i za překlad velmi děkuji za skvělý zážitek.

05.04.2020 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Zábavná sbírka aforismů, komentářů, postřehů ze života autora. I když asi 20% z nich mi bylo k ničemu, zbytek splnil svůj účel. Na ukázku dva, které mě asi nejvíc pobavili:
"Četl jsem teď informaci, že přestože je štíhlounká, ani jí (XY) se nevyhýbá celulitida. Bojím se, abych si to zbytečně nezapamatoval."
"Moje žena mi přivezla speciální veganský chléb, úplně čistý, dokonce ani droždí v něm prý nebylo. S vepřovou paštikou se dal docela jíst."

01.04.2020 4 z 5

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Doporučuji pro mladší školní děti, co si malou a bohatě ilustrovanou knížku mohou přečíst sami. Třeba večer při baterce pod peřinou.

22.03.2020 4 z 5

Můj psí deník aneb Jak přežít v rodině Můj psí deník aneb Jak přežít v rodině Zuzana Peterová

Líbilo se mi vyprávění ze strany buldočice, takové jednoduché, přesto mě několikrát uvedlo do smíchu. Také jak páníčci mluvili na pejsky jako by to byli lidé. Bohužel mi velmi vadily nesrovnalosti v lidském vývinu a obecně v popisu. Např. mimina lezla už v půl roce po bytě, pár dní po porodu maminka neměla mléko ke kojení, ale za pár měsíců "měla dost kojení a začne se vařit zeleninka". Za to snižuji **. Každopádně doporučuji nejen pro pejskaře, pro všechny, kdo čekají na legraci. Mám také dva pejsky, tak jsem hafinám i páníčkům rozumněla, od teď už budu nazírat na jejich život také trošku jinak. A už sahám po pokračování...Možná 3* upravím na 4*.

12.02.2020 2 z 5

Pomóc! Ta rodina je šílená aneb Vypráskaná famílie Pomóc! Ta rodina je šílená aneb Vypráskaná famílie Lenka Hornová

Pro me dokonala ac utla knizecka plna humornych zapisku o vyrustani autorky a jeji sestry. Mnohokrat jsem se zasmala a v pripade vyskytu spolucestujicich ve vlaku smich potlacovala. Doporucuji a uz ted se tesim, ze si knizku dam znovu.

06.01.2020 5 z 5

Koukejte do výstřihů Koukejte do výstřihů Zdeňka Ortová

Úžasný zážitek. Taková šlehačka mezi nízkotučnými mlíčky. Malá knížka s povídkami na dvojlist, vhodné na vyplnění volného času pro ty, kdo mají výdrž, pro nedočkavce na posezení. Vřele doporučuji. A kupuji další knihy autorky.
Paní Ortová, ploďte dál :-)

01.10.2019 5 z 5

Amrita vám vzkazuje Amrita vám vzkazuje Tatiana Kejvalová

Nedočteno. Ačkoliv stylisticky příjemné a čtivé, ale obsahově o ničem. Nic mi to nedalo, tak v půlce jsem to vzdala. Dalším to, doufám, něco řekne.

05.09.2019 1 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Vtipné historky z 3-týdenního pobytu mladé herečky v lázních, kde se kurýrovala z rozvodu. Čte se pohodově a s úsměvem, i hlasitým. Ty dialogy byly jedna báseň:-) a vůbec vše.

14.02.2019 5 z 5