hanča78 hanča78 komentáře u knih

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Milá kniha pro děti. Ani dospělí se ovšem nudit nebudou :o)

Vtom se náhle zablesklo, ozvala se plechová rána a přímo
před ohromenými zraky návštěvníků se zhmotnil pan
profesor Cvrček s cestovním kotlíkem. Návštěvníci začali
tleskat, protože si mysleli, že se jedná o nějaký vydařený
trik, a pan profesor se hned pohotově klaněl.
„Právě jsem se vrátil z doby železné,“ šeptal mezi úklonami
do ucha ohromené paní Dlouhé.
„Prý jste byl cvrčkem, pane profesore, je to vůbec možné?“
šeptala na oplátku paní Dlouhá do ucha panu profesorovi.
„Ano, opravdu jsem byl cvrčkem… ale to snad raději nikomu
neříkejte. Znáte to, zejména ve vědeckých kruzích,
by mě to mohlo dost znevážit.“

18.02.2020 5 z 5

Stoletý stařík nezklamal. Výborný je i film :)

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Na tuto knihu jsem se opravdu těšila, ale jsem lehce zklamaná.

06.08.2019 3 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Vynikající kniha! Jen se divím, proč se o ní víc neví.

Pozdě v listopadu Pozdě v listopadu Tove Jansson

Mumínci nikdy nezklamou. Četla jsem kdysi dětem, teď už vnoučatům.

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Rusanda na větvi mi zkraje, svou odlehčeností a dobovými reáliemi začátku šedesátých let, tak trochu připomínala Hrdého Budžese. Ale ve druhé polovině knihy člověka spíše mrazí. Při četbě jsem se ovšem rozhodně nenudila a knihu mohu směle doporučit.

28.12.2018 5 z 5

Čekala jsem sice od této knihy trochu víc, ale jo, dá se číst.

06.11.2018 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Občas je zřejmě potřeba dotknout se smrti, aby si člověk začal vážit života.

06.11.2018 4 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Od této knihy jsem si sice slibovala víc, protože se teď zrovna o dobu kdy se odehrává dost zajímám. Nicméně stejně nelituji, že jsem si tento příběh přečetla. Je dalším střípkem šílené skládačky, kterou si sama pro sebe z podobných knih skládám ve snaze pochopit, proč to všechno bylo tak jak to bylo. Zájemcům o SSSR a dobu stalinizmu určitě doporučuji.

03.11.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha válečná je i není. Každopádně je příběh vystavěn velmi zajímavě a dokáže vtáhnout.

03.11.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá scifárna, kterou jsem četla už před mnoha lety, ale děj si (na rozdíl od jiných knih) velmi dobře pamatuji.

03.11.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha je dle očekávání plná reálií z doby Stalinismu, děj odsejpá poměrně svižně. Ale něco mi přesto vadilo, abych dala plný počet hvězd.

03.11.2018 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Předvídatelný děj a ty vulgarity mi rovněž vadily. Nechápu všechen ten humbuk kolem této knihy. Pro mne průměr pro nenáročné čtenáře. Jsem ráda, že jsem si knihu nekupovala, ale vypůjčila.

03.11.2018 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příběh na vodě a k tomu ta divná moravština. Knihu jsem nedočetla. Vůbec nechápu všechen ten humbuk kolem tohoto díla.

21.10.2018 1 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Jedna z nečtivějších knih, co jsem za poslední rok měla v ruce.
"Maminko a kde jsou moje kořeny?" ptá se malý Slávek, který není ani Čech, ani Rus. Vykořeněnost, jako Slávkův nejpalčivější problém, se táhne vlastně napříč celým vyprávěním a je příčinou jeho neustálého neklidu a hledání vlastní identity. Což je úkol o to těžší, když kolem dítěte kráčí ty nejkrvavější dějiny v historii lidstva.

08.10.2018 5 z 5