Hanatas Hanatas komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To byl tak krásně napsaný příběh. To s jakou lehkostí dokáže autorka psát je neuvěřitelné. Obyčejný příběh silné ženy dal vzniknout dokonalé dílo. Děkuju

29.10.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak to bylo něco. Nemám slov. To se nedá popsat, to se musí přečíst. A ten konec mě dosta.

07.11.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásně napsaná knížka. Slepá mapa měla všechno co mám ráda - rodinné ságy a knížky z období 20.století.
Takže za mě super. Ano, občas bylo něco až neuvěřitelné, hlavně konec, ale mi to nevadilo.

07.11.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Prostě Aristokratka. Vtipná, svižná, oddechová.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nádhera. Vtipné, napínavé. Kolikrát jsem si přála vplout do knihy a některé postavy pěkně propleslnou a s jinýma si sednou a dát si společné kafe. Po holkách se mi bude stýská

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Betty MacDonald, knížky které nikdy nezklamou, když chce člověk něco oddechového, upřímného a vtipného.

28.10.2023

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak já nevím, asi dělám něco blbě. Když jsem tuto knížku četla jako dítě, neoslovila mě. A protože pořád slyším Malý princ sem, Malý princ tam, dala jsem knížce šanci teď při čtenářské výzvě, v dospělosti a s dětmi na krku, ale pořád nic. Vlastně vůbec nevím o čem ta knížka je. Zvláštní. Možná za dalších 30let...

04.11.2023 3 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Je to ta kniha, která vám díky pěknému příběhu ukáže kousek historie o které jste vůbec netušili a přiměje vás si o tomto tématu přečíst a zjistit něco víc než jen 100 stránek. Děkuju

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Hezký příběh.
Za mne naprosto úžasné čtení. Teda pokud si chcete u knížky oddechnout a vypnout hlavu.
Je to dokonalá "plážová" knížka.
Mě osobně vadilo hodně sprostých slov a hodně malá písmenka.

31.10.2023 5 z 5

Na Tesáku Na Tesáku František Buchlovský (p)

Nádhera, Nádhera, Nádhera.
Děkuji Bukovince za znovuvydání.
Je to klenot, který by měl být povinnou četbou v okolí Bystřice.

02.11.2023 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Vtipná, oddechová knížka. Už dlouho jsem se tak nezasmála... nahlas.

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Příběh byl hezký a zajímavý, mělo to vše - těžká doba, příběh několika osob, dobrá zápletka, ale bylo to tak zbytečně zdlouhavé, že jsem i místy přeskakovala stránky a to je velká škoda.

28.10.2023 4 z 5