hanapaimen hanapaimen komentáře u knih

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Líbila se mi, hezky se četla. Ale nejlepší je stejně Alchymista.

26.03.2013 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

No... stejně jako ostatní díly. Nemastné neslané.

Počátek Počátek Ellen Schreiber

I když nejsem velkou fanynkou tupých sladkých a romantických příběhů kde je dívka-smrtelnice a její princ-upír, tohle je moje snad nejoblíbenější knížka z téhle tématiky - miluju jí, jako celou tuhle sérii ♥ Jen škoda že v češtině to vychází tak pomálu. :(

26.09.2012 5 z 5

Umělcova cesta pro rodiče - Jak vychovávat kreativní děti Umělcova cesta pro rodiče - Jak vychovávat kreativní děti Julia Cameron

Začala jsem knihu číst, abych načerpala nějakou inspiraci k výchově syna. Přečetla jsem 80 stran a knihu odkládám jako brak. Nedalo mi to vůbec nic - na každé stránce dost prvoplánové příklady různých story od různých rodičů - až jsem z toho měla pocit, že si to autorka navymýšlela sama, aby dokázala genialitu svého přístupu. Otravná cvičení na každé čtvrté straně. Rady úplně k prdu. Jakože si mám najít denně 15min pro sebe a dělat něco co mě baví... díky, vážně, na to jsem během šestinedělí dokázala přijít sama, když už mi z uplakanýho mimina cinkalo. Že mám každé ráno napsat 3 stránky o čemkoliv než se dítě vzbudí... další výborná rada - dítě zaprvé budí mě a určitě má každá máma čas psát ráno 3 stránky o svých pocitech... nebo že mám denně zavolat nějakému kamarádovi, abych si nepřipadala tak sama... atd... o samotném rozvíjení kreativity u dětí tam vlastně nic překvapivého nebylo. Jakože obdivujte přírodu, zvířátka, podnikejte procházky, tvořte s dětmi... hmmm... Trochu mám pocit, že to je další “duchovní autorka”, která ve správnou chvíli dokázala zaujmout nějaké procento workoholických Američanů - a teď má pocit že napsala samo boží desatero...

25.06.2020 1 z 5

Láska, vztahy, konstelace : partnerství jako možnost růstu a transformace Láska, vztahy, konstelace : partnerství jako možnost růstu a transformace Jan Bílý

Skvělá kniha. Pár věcí nebylo pro mě nových s ohledem na navštívené semináře, nicméně pár ano a jsou to skvělé poznatky. Nechci se tu přímo rozepisovat co přesně se mi líbilo a s čím souhlasím či nesouhlasím, to je řekla bych už poměrně subjektivní hodnocení a navíc osobní; ale celkově mám hodně ráda knihy od Jana, na poli sebepoznávacích knih a navíc od českých autorů jsou to jedny z nejlepších. A navíc skvělý styl psaní, s občasným humorem, který mi hodně sedí. (:

12.01.2018 5 z 5

Villette I - Nemilovaná Villette I - Nemilovaná Charlotte Brontë

No, z děl této doby mě tato kniha moc neoslovila... Na mě byl děj příliš rozvleklý, a vlastně téměř nic se tam nedělo, mám takový pocit. Ale nechci dělat předčasný závěr, jsem zvědavá na druhý díl.

18.02.2016 3 z 5

Věštění z krajky Věštění z krajky Barry Brunonia

Knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou, když jsem bloumala v knihovně a nevěděla, co si půjčit. Je hodně zajímavá, zvláštně psaná, líbila se mi, i když byl děj do poslední cca čtvrtiny knížky dost rozvleklý a takový "nijaký", konec byl opravdu převrat.

24.03.2015 5 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Taková příjemná oddychovka na jedno odpoledne. Moc se těším na další díl, i když nejspíš předpokládám, jaký by asi mohl být konec.

14.11.2014 5 z 5

Háčkování - 200 otázek a odpovědí Háčkování - 200 otázek a odpovědí Rita Taylor

Nápomocná knížka, prostě takový základ pro ty, kteří si chtějí osvojit nebo osvěžit své znalosti a dovednosti :)

21.07.2013 4 z 5

Chrám svatého Izáka Chrám svatého Izáka Kari Hotakainen

Četlo se docela plynule, měla jsem knihu jako povinnou, dobrovolně bych si ji asi nečetla, ale kdybych to měla shrnout, nebyla z nejhorších knih, ale rozhodně (pro mě) ani tou z nejlepších.

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Tu mi táta četl před spaním. Krása :)

26.03.2013 3 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Je to super čtení, zbožňuju podobné příběhy :)

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Wilde je prostě génius, no, co víc dodat, skvělá knížka.

Brida Brida Paulo Coelho

Povedla se. Podle mě jako jedna z mála jeho knížek.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Asi nejlepší Coelhovo dílo. Četlo se moc hezky, asi není co bych vytkla :)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Upíry miluju, ale tohle je takové nemastné neslané... Nicméně byla to tak trochu povinnost si to přečíst, a na nějakou chvilku mě to zabavilo.

26.03.2013 2 z 5

Kniha duchů: pojednání o povaze bytí Kniha duchů: pojednání o povaze bytí Allan Kardec

Hodně věcí je v knize vysvětleno, za mě super :]

29.01.2013 5 z 5