Chrám svatého Izáka

Román Chrám svatého Izáka zastihuje dva muže -otce a syna -na cestě k vzájemnému pochopení, která trvá již bezmála čtyřicet let. Ovdovělý muž prodělá mozkovou příhodu a v nemocnici se jen obtížně zotavuje -mysl se mu vrací zmateně, s bolestnými vzpomínkami, a blízkost smrti v něm probouzí touhu sblížit se se synem, s nímž se v den manželčina pohřbu definitivně rozešel kvůli názorům na Boha a víru. Syn pracuje jako zlatič na kupoli chrámu svatého Izáka v Pe­trohradu, kde vrcholí přípravy na velkolepé oslavy tří set let od založení města. A právě do Putinovy říše se otec vydá, aby se ještě jednou jako zapřisáhlý ateista pokusil přesvědčit syna o své pravdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23180/chram-svateho-izaka-23180.jpg 3.738
Vydáno, Dybbuk

Iisakin kirkko, 2004

Kniha Chrám svatého Izáka

DendousSKS
24.09.2018

"Svět se změnil. Nic už není jako dřív. Z domu je nemovitost. Místo lopaty mobilní telefon. Místo horizontu barevný displej. Místo oblohy strop."

Devil-Ivet
25.12.2017

Mě se kniha docela líbila. Byla svým způsobem zvláštní a poutavá. Nejvíce mě bavilo vzpomínání na Kyllikki. A chtěla jsem vědět, jak to nakonec dopadne mezi otcem a synem. Jestli se za ním vydá a kdo z nich dojde dříve rozumu.

MOu598
19.07.2017

Četla jsem v únoru 2011. Podle mých poznámek:
V ich formě pocity a prožívání a vzpomínání na minulost se ženou a synem. V druhé části chce dospělého syna přesvědčovat o své pravdě.
Hezké, zajímavě psané - z pozice starého muže.
Celá knížka hezká, první část super - pravdivé.

hanapaimen
26.03.2013

Četlo se docela plynule, měla jsem knihu jako povinnou, dobrovolně bych si ji asi nečetla, ale kdybych to měla shrnout, nebyla z nejhorších knih, ale rozhodně (pro mě) ani tou z nejlepších.

immortal-party
10.02.2013

odcizení versus nové poznání vlastního syna natržené generační propastí a stařeckými bolestmi mi tématem lehce připomnělo nedávno přečtenou knihu Zeptej se táty. vytříbeným citem autor popisuje procitnutí, senilní bezstarostnost i začínající zpětnou klukovinu. dlouho se mi hlavou honily nedokončené věty, kterými bych mohla pro svoji potřebu popsat tento chrám literárního zážitku. nakonec jsem polevila, nechat se při dvou obecně vystihujících větách jen umocňuje střídmé nadšení z knihy.

ematurku
21.10.2011

Černočerný severský humor a trocha cynismu v celkem sentimentálním příběhu. Aneb Finové a Rusko, Finové a ortodoxní církev, otec a syn a jejich vztah.