hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Guns N' Roses Guns N' Roses Paul Elliott

Krásné fotky, moc hezky napsaná kniha od úplných počátků až k současnosti kapely. Hezky propojené s ostatními kapelami s kterými se potkávali. Jen mi zde chybělo více detailů, nějaké i osobní příběhy, historky apod., což je pravděpodobně v autobiografiích členů, tady jde o kapelu jako celek, což nepovažuji za špatné.

30.12.2021 5 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Kniha je v některých částech velmi drsná a některé drsné scény i detailně popsané, což může být nepříjemné. Čekala jsem typický romantický konec, který k tomu spěl, ale opak byl pravdou. Budu ji vstřebávat ještě dlouho.

30.12.2021 4 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Kniha není špatná, chvílemi velmi napínavá, jen ke konci rozuzlení celého děje mi přijde přehnaná, z thrilleru je na chvíli typická americká romanťárna. Ale jinak je kniha velmi čtivá se zajímavým příběhem.

11.10.2021 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Kniha obsahuje spoustu cenných rad založených na faktech, dobře se dle návodu převádí do praxe. Bohužel se v některých částech Wim dost opakuje, ale to je pouze malé mínus oproti plusům této knihy, kde je otužování vysvětleno pořádně a často i podrobně, což beru jako obrovský přínos pro každého kdo chce začít.

03.04.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Spousta postav a komplikovanost jejich propletenosti, musela jsem se v tom často a dlouho orientovat kdo je kdo. Mám z knihy smíšené pocity, hezká ale zároveň trošku depresivní.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Krásná kniha, vžijete se do životů hlavních hrdinů a prožíváte vše spolu s nimi.
Romantika jak vyšitá.

28.02.2020 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Poprvé jsem knihu četla v deváté třídě a určitě se k ní vrátím a jednou si ji přečtu znovu.
Příběh o lidech z města, kteří se snaží vrátit k přírodě a poznávají strasti Šumavy.

28.02.2020 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha je příjemná. Děj se nepatrně liší od filmové verze avšak je mi kniha příjemnější než muzikálové zpracování.

28.02.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Kniha mě naprosto pohltila. Ano jsou zde zvrácené momenty, ale přečteno jedním dechem, nechá vás napnuté až do posledního slova. Za mě výborná a čtivá kniha

20.04.2019 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Jako každá kniha z období druhé světové války se čte i tato těžce.
Je to drsný příběh o souhře náhod a obrovského množství štěstí. To že je příběh vyprávěn z pohledu dítěte je ještě těžší na čtení.

05.11.2023 4 z 5

Bezmocná Bezmocná Timea E. Nagy

Každá kniha se skutečným příběhem se hodnotí těžce. Ale musím tedy říct, že autorka si prošla jistým druhem pekla. Podle jiných skutečných příběhů však víme, že může být vždycky ještě hůř a dá se říct, že z tohoto odvětví bussinesu autorka dopadla ještě dobře a nezlomili ji na úplnou trosku. Obrovský respekt a dík za její odvahu a práci kterou dělá pro ostatní. Bohužel se tohle děje a nesmí se nad tím zavírat oči.
Kniha je čtivá, ale zároveň náročná po emoční stránce. Zhltla jsem ji na jeden nádech,je to opravdu napínavé čtení protkané emocemi, bojujete se vztekem vůči těm parchantům spolu s bezmocnou Timeou.

19.08.2023 5 z 5

Neber to jídlo tak vážně Neber to jídlo tak vážně Týna Skalická

Od knihy nečekejte určitě nic odborného. Kniha nenabízí ani nějaké nové poznatky, ale nabízí možnost nezbláznit se z insta trendů, rad milionu výživářů apod. Je velmi stručná, přehledná a nabízí i nějaké recepty. Stojí za přečtení pro věčné dietáře a laiky.

11.08.2023 3 z 5

Biologické hodiny - Tajemství metabolismu, dlouhověkosti a zdraví Biologické hodiny - Tajemství metabolismu, dlouhověkosti a zdraví David Frej

V knize je zmíněna a rozebrána spousta dalších odvětví než jen spánek a jeho poruchy, v této knize by každý člověk dokázal najít nějakou svoji část, která se ho nějak dotýká. Hezky sepsáno.

26.09.2022 5 z 5

Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví Katharina Lederle

V knize zazní spousta podoblastí a komplikace spojené se špatným spánkem. Z téměř každého odvětví zazní něco. Hezky popsané, vysvětlené. Čte se dobře.

24.09.2022 5 z 5

Spánek Spánek Nick Littlehales

Kniha není špatná, cením si alespoň zmínky o vlivu práce na noční směně na výživu a spánek. Je velmi čtivá, ale má hodně obecné informace. V porovnání s knihou Proč spíme, bych volila právě Proč spíme, která jde více do hloubky.

18.09.2022 4 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Kniha je psaná bez nějaké posloupnosti. Jednou jí je 40, najednou 15 a během následující věty je hrdince 30 let. Plácá se to všechno přes sebe bez nějakého pořádného děje. Hrozná kniha.

25.10.2021 1 z 5

WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle Dallas Hartwig

Nesouhlasím s myšlenkami výzev na 30 dní apod. Ale pro poznání svého těla to může být přínosné. Kniha mě poměrně i namotivovala, jde z ní energie, jen je zde často předhazocán americký styl života a výživy.

15.07.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moje první kniha od Hartla a jsem příjemně překvapená. Zajímavě řešená kompozice a bezvadně propojená. Velmi příjemná oddechovka.

18.05.2020 3 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Zajímavé, ale složitější. Neustálé nižší a vyšší poschodí pravdy a lži bylo pro mě matoucí, ale jinak velmi silný příběh o lidském utrpení a lásce pro kterou je i zapotřebí lhát, aby vůbec přežili.

28.02.2020 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krátký děj.
Delší popisné části a složitější souvětí. Vtipné části a pro mě nečekaný a zajímavý konec.