Gretka66 Gretka66 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha.Tak moc lidská. Zasmála jsem se u ní ,ale i slzy tekly.
Knížka ke které se určitě po čase vrátím.

01.08.2023 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Před léty jsem viděla filmové zpracování tohoto příběhu.Na film jsem nikdy nezapomněla-byl velmi dobře udělaný a doopravdy nezapomenutelný.Již jen to,že byl natočen podle skutečné události a ještě se to dělo do r.1996 mě dost překvapilo. Jakmile jsem uviděla tuto knihu,hned jsem si ji pořídila.Musím říct,že při představě,že bych to měla zažít na vlastní kůži,mi běhal mráz po zádech .Po přečtení této knihy si člověk uvědomí rozdílné chápání morálky,ať vlivem náboženství či náhledem společnosti ,ve které žije,na morálku.

17.01.2018 4 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Kniha,která mě velmi oslovila. Chápala jsem všechny úhly pohledu ,které tu autorka tak skvělým způsobem popsala.S tím,co má člověk za sebou jsem naprosto chápala Jana a jeho řešení a za sebe mohu říct ,že Sylva mi byla svou povahou,chováním a jednáním velmi blízká.
Je to nezapomenutelná knížka a skvěle napsaná.
Líbilo se mi i jak se ve filmovém zpracování svých postav zhostili paní Cibulková jako Sylva ,paní E. Vašáryová jako Marie a pan Bartoška jako Jan.

26.07.2017 5 z 5

Riskantní rozhovor Riskantní rozhovor Milena Holcová

Kniha,která mě nezklamala.Dobře se četla.Líbilo se mi vykreslení postav a reálnost děje.

26.07.2017 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Tuhle knížku miluji.V dětském věku jsem jí četla několikrát a vždy mě rozesmála a lišce jsem fandila. Teď je mi o několik desítek let víc,ale ráda se k téhle knížce vracím.Lumpačiny lišky mě vždy bezpečně pobaví .

26.07.2017 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

O holocaustu,koncentračních táborech a útrapách druhé světové války bylo napsáno mnoho knih.Knih,které byly v popisu krutostí ,nelidského zacházení a toho,co se v této době dělo podstatně otevřenější a tvrdší. Přesto mě tato kniha oslovila a při jejím čtení mi několikrát vstoupily slzy do očí,protože mi připomněla vyprávění mého dědy,který koncentračním táborem prošel a přežil.(také tahal těžké kameny,..atd.,)Děda o tom ,co tam zažil, vyprávěl jen jednou.Takové vyprávění se nezapomíná.To se do paměti vryje,ať člověk chce nebo nechce.
Oceňuji,že i současný spisovatel napíše knihu zabývající se touhle těžkou dobou a přestože to ,,zažil" jen z vyprávění,tak se toho zhostil velmi dobře a se ctí.

10.06.2017 5 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Nezapomenutelná a skvělá kniha. Plná zajímavých postřehů a myšlenek,ale hlavně mám z té knihy pocit,že děti,ať zdravé nebo se spec.poruchou nás dospělé někdy dokáží svým vnímáním světa,lidí,okolí,pocitů..atd. naučit víc než by se na první pohled zdálo. Jsou přímější.

23.05.2017 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Kniha ze života a o životě - na nic si nehraje,nic nepředstírá.Realita,která je pro někoho těžko uchopitelná a pochopitelná a přesto nebo právě proto je to kniha,která nutí člověka číst skoro bez přestávky a hlavně přemýšlet.

20.05.2017 5 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Kniha,která po přečtení vyvolá otázku:,,Jaký je můj vztah k mamce? Dal by se zlepšit?" Kniha,která pobaví,ale vede i k zamyšlení.

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Kniha,která není pro každého čtenáře,ale takové jsou některé knihy p.Lustiga. Pro mě to byl a je PAN SPISOVATEL.

Colette, dívka z Antverp Colette, dívka z Antverp Arnošt Lustig

Kniha,která po přečtení ještě dlouho v čtenáři doznívá.

Bez ženské a bez tabáku Bez ženské a bez tabáku Jiří Křenek

Perfektní knížka.Bodrý humor,moudrost a laskavost ,,obyčejných" lidí,žijících na venkově svůj neobyčejně,,obyčejný"život.

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Knížka,která zůstane v hlavě a na kterou se nezapomíná.

Tereza Tereza Magda Váňová

Super knížka.Ta se četla jedním dechem.

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Knížka,která zaujme,osloví a nedá se odložit,dokud není přečtena.

Zápisník neúspěšného otce Zápisník neúspěšného otce Stanislav Rudolf

Úsměvné a vtipné dílko.Při čtení jsem se dobře bavila.

Pán přílivu Pán přílivu Pat Conroy

Pro mě kniha na kterou se nezapomíná.

09.02.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížka o životě.

09.02.2017 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Prima oddechové čtení.Moc dobře se mi četla.

09.02.2017 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Příběh,který si na nic nehraje.