Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Extáze: Román o Almě Mahlerové Extáze: Román o Almě Mahlerové Mary Sharratt

Říká se, nesuď knihu podle obalu, ale na první pohled mě okouzlil.
Chvílemi jsem se hodně prokousávala a naopak u některých pasáží jsem měla slzy v očích.
Avšak zůstane v mé knihovně právem, je tam něco, co ve mě zůstalo.

25.11.2022 4 z 5

Druhý život Adolfa Eichmanna Druhý život Adolfa Eichmanna Ariel Magnus

No tak tohle jsem teda vůbec nepobrala.

12.11.2022 odpad!

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Četla jsem až nyní, lákavější přebal, které vydalo Naše vojsko :)

Větší vsuvka o životě inspektora, který vyšetřoval Čikatilův případ. Pro mě až zbytečně obsáhlé. Ale jinak super četba!

14.05.2022 3 z 5

Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Jennifer Wright

Zajímavá kniha, ale pro ty, kteří nikdy o vrazích nečetli více. Pro mě, jakožto milovnici těchto psychopatů, žádné novinky.
Velká škoda jak píše níže Aduš - více faktů a celkově informací. A teda velmi chabé fotografie, škoda.

22.04.2022 3 z 5

Šokující smrt Marilyn Monroe Šokující smrt Marilyn Monroe Douglas Thompson

Pro mě velmi zajímavé téma. Hodně se mluví i o mafii, která s tím má spojitost. Bohužel o jménech lidí z mafie vím málo, ale velmi poutavé téma. O MM se zajímám velmi dlouho a kniha mi potvrzuje to, co jsem si dlouhou dobu myslela. Kniha mohla být kratší, mnoho věcí se opakuje.

„Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ Karel Kryl

07.01.2022 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

"Odsun probíhal na několik etap a téměř v poklidu. Na cestě domů je doprovázely pohledy jejich českých sousedů, nikdo se k nim však nechoval sprostě nebo hrubě."

Škoda, autorka mě od knihy odpudila. Takový názor na odsun je zaslepený a falešný.

02.01.2022 2 z 5

Můj letový deník: Vzpomínky pilota luftwaffe Můj letový deník: Vzpomínky pilota luftwaffe Johannes Kaufmann

"Příkazem dne bylo kamarádství a sebedisciplína."

Konečně další pořádná kniha v mé knihovně.

17.12.2021 5 z 5

Bohové a bohyně v nás Bohové a bohyně v nás Zuzana Řezáčová Lukášková

Tak roztomilá kniha!

Velmi mě potěšilo, jak autorka zmínila, že svastika a jí podobné symboly Slované používali. Mnoho lidí bere svastiku jako symbol zla, ale nevidí tu historii v ní.

Nádherně popsaní bohové a bohyně.
Slované jsou naši předci a velmi si jich vážím a vzhlížím k nim, je to náš rod a krev není voda :) takových knih o Slovanech víc..

26.11.2021 5 z 5

Naši Němci díl 1. Naši Němci díl 1. Thomas Posselt

Je mi ctí, že tuhle knihu mohu vlastnit, jelikož byla vydána ve velmi málem počtu.

O hrdinech se v historii mluví, ale jen o některých...
Díky!

02.10.2021 5 z 5

Němci ven! Němci ven! Hanns Hertl

Děsivé.
Knihu jsme musela chvílemi odkládat, bohužel nešlo číst vkuse tolik hrůz...

Když čtu tyhle kapitoly z historie, někdy je mi stydno...
Děkuji za další knihu tabuizovaného tématu. Bylo by třeba zařadit do učebnic dějepisu.

13.09.2021 5 z 5

Vzpomínky na můj život v Jablonci u Mimoně v letech 1925-1947 Vzpomínky na můj život v Jablonci u Mimoně v letech 1925-1947 Emilie Kratzmann

(SPOILER) Není to žádný literární skvost - v rámci tvůrčího psaní, ale ty vzpomínky, ty daly útlé knížce náboj.
Nádherné i bolavé vzpomínky na zem, ve které lidskost šla stranou. Každý máme právo žít tam, kde jsme se narodily, kde jsou naše kořeny a milovat ty, které chceme milovat bez ohledu na to, na které straně stojí.

"Psala jsem a psala dopis za dopisem. Ale žádný můj Hugo nedostal, všechny se vrátily a na nich stálo:" Padl za Velké Německo". Můj Hugo byl tedy mrtvý, moje modlitby nebyly vyslyšeny. Ve svém posledním, z 19. května 1943 napsal:"Moje milé děvče, kdybych padl, nebuď smutná. Pomysli, Tvůj Hugo padl jako hrdina, muselo to být, protože Německo musí žít." Věřil tomu a obětoval za to svůj krásný mladý život. Byla jsem moc smutná a hodně plakala.

19.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Všechny postavy v jejich knihách musíte mít rádi, tady nemáte na výběr :)
Autorka se drží spletitosti, kterou doprovází každá rodina, neztrácím se v kapitolách, je to krásně navazující.

Baví mě autorčina nestranost. Díky nestranosti se pro mě kniha stává zlatem v mé knihovně. Zlo bylo na každé straně, ale tady není souboj stran, ale souboj lidství. Prospěchářství a bezhlednost lidí nikdy neměla konce, ostatně tak je tomu doteď.

Děkuji za otevření v podstatě tabuizovaného tématu česko-polských vztahů, je to téma citlivé asi tak jako vyhnání Němců z Čech. Je mi z toho smutno, jak dokážou být lidé pokrytečtí a bez špetky soucitu.

Úryvky řečí po polsky mě hrozně bavila a bylo to příjemné obohacení.

"Povím Vám, život na Moravě je o tolik jiný! Zdejší lidé jsou silně spjati s půdou, mnohem silněji, než je tomu u nás, a brání se jakýmkoliv změnám." Och, jak jsem se jako Moravanda při tomhle výroku zatetelila :))))

Napjatě čekám na třetí díl :)

16.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásný jazyk, krásné slovní obraty. Dojemná kniha se zajímavou historií. Miluji kombinaci románů a historických faktů.
Už se těším až začnu druhý díl.

07.07.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Poprvé za život se stydím. Že seriál byl lepší než kniha.

21.06.2021

V sibiřských lesích V sibiřských lesích Sylvain Tesson

Na knihu jsem se těšila. Některé pasáže jazykově mi přišly poměrně kostrbaté.. Škoda.
Dávám hodnocení alespoň za popsání té krásně mrazivé přírody a částečně i pohled na konzumní svět

31.05.2021

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tak strašně roztomilé!

24.05.2021 5 z 5

Jsem žena 2 Jsem žena 2 Galina Šeremetěvа

Rozhodně lepší, než první díl

24.05.2021 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Četla sem od ní jednu knihu, tohle je druhá a mým favoritem jako další oblíbená kniha rozhodně není. Škoda

14.05.2021 2 z 5

Jsem žena Jsem žena Galina Šeremetěvа

(SPOILER) "pamatujte, že všechny mužské zrady byly vyvolány ženami, které nedokázaly pochopit a nasměrovat muže v realizaci."

Ehm, některé názory autorky poněkud až příliš zastaralé..

Pár věcí mi to dalo, takže za mě průměr. Zkusím i další knihu..

13.05.2021 3 z 5

Velká výměna Velká výměna Renaud Camus

"multikulturalistické odkulturnění"

Velmi smutná kniha, avšak pravdivá...

21.04.2021 4 z 5