gonga gonga komentáře u knih

Přehled hub střední Evropy Přehled hub střední Evropy Jan Holec

Fantastická práce. Pro milovníky hub něco, co je zabaví na dlouhé dny a vyvolá nepřekonatelnou chuť vyrazit do lesa.

08.01.2022 5 z 5

Léto s Venuší Léto s Venuší Ivan Gariš

Škvár od majora StB Antonína Prchala, odsouzeného nakonec aspoň za mlácení Třešňáka. To bych nemohl číst, ani kdyby to bylo dobré.

08.09.2021

Honba za Orlíkem Honba za Orlíkem Ljuba Štíplová

Kouzlo, věřím, že nechtěného, zde dosahuje oblačných výšin. Uvést v roce 1973 komiks pro děti , ve kterém jedna z postav vytvoří "prášek, co dělá prima náladu" obrázkem, na kterém je stavebnice s nápisem PIKO, to je opravdu něco. Ještě, že si toho tehdy nikdo nevšiml, dnes to působí značně pikantně. Jinak samozřejmě vynikající, jeden z mých nejoblíbenějších dílů a stejně tak i mého 3,5 letého syna.

09.02.2021 5 z 5

Slovanské pohádky Slovanské pohádky Karel Jaromír Erben

Vedle Krásy nesmírné ty nejkrásnější pohádky.

25.08.2020 5 z 5

Imagika I. Imagika I. Clive Barker

Perfektní, skvělá a neuvěřitelně imaginativní. Fantazii autora bych chtěl mít.

16.09.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Vcelku dobře napsané, byť banální rozuzlení se dalo tušit od poloviny knihy.

17.01.2019 3 z 5

Martin Konvička Martin Konvička Eva Hrindová

Monografie obskurní postavičky, která nezaslouží ani článek v novinách. To hovoří samo za sebe.

20.07.2018

Děti času Děti času Adrian Tchaikovsky (p)

Fascinující a velmi poučné. Po dlouhé době něco úplně jiného a neobvyklého, přitom v podstatě uvěřitelného. Vřele doporučuji.

27.06.2018 4 z 5

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Nádherné dílo, které formovalo můj náhled na svět, neb jsem je poprvé četl v nějakých 12 letech v době hluboké normalizace.

30.01.2018 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Kniha je napsaná jazykem, který někomu může sedět, mně byl spíš nepříjemný a ačkoliv je atmosféra zručně budována od začátku do konce, samotné vyústění čtenáře nemůže uspokojit, je až příliš znát, že jde o první díl trilogie, ve kterém se člověk dozví jen velmi málo. Kniha nabízí pouze otázky , minimum odpovědí a ať čtenář přemýšlí jak chce, víc se v této části nedozví.

06.10.2017 2 z 5

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Dennis Lehane

Velmi přeceňovaná gangsterka nemající s realitou skutečného života ve Spojených Státech na počátku minulého století, nic společného. Samá klišé, nic objevného, zajímavého, jedinečného. Standardní produkt dnešní doby. Reálný Joe by v tamní džungli neobstál ani měsíc natož aby se stal bossem. Navíc ta komedie s dobrým srdcem našeho hrdiny, ze kterého se v druhé polovině románu stane div ne svatý ochránci chudých a potřebných...tato kniha je vykalkulovaná od začátku do konce, ani bych se nedivil, kdyby ji autorovi sepsali najatí pisálkové dle nějakého vzorce typu: co všechno je v klasické gangsterce. Ačkoliv je srovnávána s Kmotrem Maria Puza, ve skutečnosti na něj nemá ani zdaleka.

25.01.2017 2 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ Zrzavý Orm: Plavci na západ Frans Gunnar Bengtsson

Dokonalost! Skvělý drsný humor mě vždy spolehlivě rozesměje a navíc patřičně usadí a donutí uvědomit si, že naše "problémy" jsou ve srovnání s těmi skutečnými opravdu hodně malicherné.

27.09.2016

Hraniční válka Hraniční válka Neal Asher

Naprosto souhlasím s ada4, rozdíl v kvalitě překladu je víc než patrný a nová terminologie mi významně zhoršila celý zážitek. Jinak si dovoluji doufat, že má oblíbená Orlandine dostane v některém z příštích autorových děl ještě více prostoru, ne-li celou knihu.

08.07.2016 4 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

V první řadě nejde ani o sci-fi a už vůbec ne o fantasy, nýbrž o "postapo" , jediné, co je v knize sci-fi, je, že se odehrává v možné budoucnosti. Líbilo se mi to, ale autorovi bych vytkl až přílišnou snahu o "umělecké podání" , touha po získání nějaké té ceny (kterou nakonec dostal) z knihy přímo prýštila, některé jeho barvité popisy, filozofování a vzpomínky byly příliš rozvláčné a přitom neříkaly nic tak hlubokého, aby stály za zmínku , větší sevřenost by podle mě vyprávění neuškodila.

12.01.2016 4 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Kniha knih. Tuto knihu zbožňuji.

09.01.2015 5 z 5

Ve městě byl kouzelník Ve městě byl kouzelník Jurij Gennaďjevič Tomin (p)

Naprosto fascinující kniha mého dětství o Tolíkovi a Chlapci s modrýma očima, který chtěl mít všechny krabičky kouzelných sirek na světě jen pro sebe. Těžko o tom něco napsat, i přes to, že to bylo z SSSR, jsem byl knihou nadšen a četl ji stále dokola.

07.01.2015 4 z 5

Náš domov Vodolka Náš domov Vodolka František Vejvoda

Krásná knížka o Vodolce od našeho milého pana učitele Vejvody,který zesnul 13.4. 2024.

17.04.2024 5 z 5

Šógun (I. díl) Šógun (I. díl) James Clavell

Fantastický Clavellův román, který v ranném mládí podnítil můj celoživotní zájem o Japonsko. Vážným zájemcům doporučuji skutečný příběh předobrazu Andžina , Williama Adamse, jehož příběh se v zásadě kryje s příběhem Andžina z knihy. Jmenuje se Na dvoře japonského vládce.

08.03.2024 4 z 5

Popely ještě žhavé I. Popely ještě žhavé I. Karel Durman

Tato kniha je splněný sen každéhé zájemce o moderní dějiny. Její čtení přináší čirou slast.

09.02.2024 5 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Tak tohle mě minulo tak, jako bych já byl ze Země a Jeff Smith z Neptunu. Úplně mimo, nehumor, kresba, postavy, všechno špatný.

12.12.2023 1 z 5