gogo gogo komentáře u knih

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Temná aréna je nenápadné, ale naprosto pohlcující dílo. To, jak Puzo bravurně popisuje nejen návart domů, ale posléze i situaci v Německu, naprosto člověka vtáhne do děje a mě osobně to stotožnilo s hlavní postavou tak silně, jako už dlouho žádná kniha. Temná aréna je špičková a troufám si tvrdit, že patří mezi nejlepší díla Maria Puza!!!

23.03.2011 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Ze začátku možná trochu obtížné na najetí stylu, ale po pár stránkách se do knihy zakousnete a už nepustíte. Spousta zábavných momentů, skvělých slovních hříček a dnes již klasického příběhu dělají z první části stopaře legendu!

13.04.2011 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány není horší dějově, stylisticky či zajímavostí... Jen je prostě z dobré třetiny zbytečná. Martin možná až zbytečně rozšiřuje svůj epos, a postavy jako Brienne či pasáž ze Železných ostrovů či Dorne mohla být s klidem na duši zredukována. Místo, aby se staral o svě "dětičky" tak přidává možná až zbytečně mnoho postav a linek navíc. Nicméně Hostina pro vrány se i tak čte naprosto výborně, závěr je tradičně úžasný a rozhodně nedělá celé sáze ostudu, i když je dle mého o drobátko horší, než dosavadní díly... Lepší 4*

29.11.2013 4 z 5

Trestancem na Edenii Trestancem na Edenii Jean-Pierre Garen (p)

První půlka je čistě pětihvězdový čtení...pak knize trochu dochází dech... Povedená kombinace hvězdné pěchoty a Hrabě Monte Christa ze začátku se změní v ne příliš zajímavou publikaci a výsledné hodnocení někde kolem 70% je adekvátní...

08.11.2010 4 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Tvrdohlavý muž je přímo ukázkovým příkladem biografické knihy. Je napsaná líbivou formou Bernardových výpovědí, které jsou prokládány tématickými fotografiemi a vše je zabalenou stylově do naprosto luxusního grafického formátu. Je vidět, že si autoři dali práci s editací knihy, která tak neobsahuje žádné nesmysly ani překlepy, ale naopak je podána smysluplně, kde mají věty i celé myšlenky hlavu a patu. Stanislav Bernard je můj oblíbený manager a hlavně majitel mého nejoblíbenějšího pivovaru, a tak jsem se už nemohl dočkat, až se kniha dostane až ke mně. Jednotlivé kapitoly jsou více či trochu méně zajímavé, ta nejnezajímavější pro mě byla o politice, avšak kapitoly o pivovaru samotném, o pivní kultuře u nás či o osbě Standy Bernarda jsem hltal s chutí stejně jako jeho pivo. Myslím, že Tvrdohlavý muž může být perfektním mustrem pro biografie, a to jak ve stráce obsahové, grafické, stylistické, tak i po stránce zpracování, na kterém je vidět, že se nešetřilo ani na luxusním tvrdém papíru. Jsem rád, že jsem se stal majitelem této perfektní publikace a jako bonus k tomu všemu mám knihu i podepsanou přímo od samotného pana Bernarda.

02.01.2016 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

S trochou nadsázky se dá říct, že první dva díly a zhruba třetina třetího jsou jakýmsi gigantickým prologem k fámozním závěřečným dvou třetinám Bouře mečů. Neskutečné množtsví zvratů, překvapivých tahů a ke stránkám přibíjející atmosféry mě naprosto pohltil. Možná je to tím, že až terpva zhruba v polovině této knihy se začínají dít věci, která zatím nebyly v seriálu (čteno po shlédnutí prvních tří řad seriálu), ale spíš to bude tím, že třetí díl - Bouře mečů, je prozatím nejlepší dílko v celé sáze. Jestli jsem prvním dvoum knihám dal 5/5, tak tady bych musel dát 6/5!

24.09.2013 5 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Puzo je vynikající autor. To bezpochyby, avšak Omerta patří k tomu slabšímu, co jsem od něj četl. Přesto velmi dobré a vyvedené dílo.

30.11.-0001 4 z 5

Lobo versus Maska a další řežba Lobo versus Maska a další řežba Alan Grant

Absolutní klasika. Lobo vs. Maska patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo nakresleno a když je kniha navíc doplněna i o luxusní Lobo spoutaný, tak to prostě nemůže dopadnout špatně!

23.02.2017 5 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Má to styl. Je to celkem vtipný. Plno mouder je docela dost dobrých. Disponuje to celkem slušnou grafickou podobou. Ale proboha proč to vyšlo knižně a někdo za to ještě chce 2 kila? Na cca 20ti minutové zabavení do MHD je to fajn, jinak absolutně nechápu záměr... Pokud ho však pominu, jedná se o celkem zábavnou jednohubku, kterou doporučuji k půjčení, nikoliv ke koupi...

09.02.2015 3 z 5

Astronef Merkur Astronef Merkur Jean-Pierre Garen (p)

Naprostý etalon Stoneovek. Primitivně jednoduchý a lineární příběh, spousta logických failů a prakticky žádné překvapení. Přesto se Astronef Merkur tradičně výborně čte a na pár desítek minut ve vlaku dokáže skvěle zabavit. 4*

12.02.2014 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Velmi velmi příjemná pohádková povídka určená rozhodně nejen pro nejmenší! Milý a sympatický příběh, spousta narážek, které byly později rozvinuty v Písni ledu a ohně také potěší. Ledový drak je rozhodně dílo, které lze doporučit Martinovi k rozšíření na poněkud rozsáhlejší dílo. České vydání je doplněno krásnými ilustracemi, které výborně doplňují děj. Ledový drak je jednohubka, která rozhodně stojí za to!

09.02.2014 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

No, další výborný dílo od pana Martina... Kolosálně rozsahlý, do detailu promakaný příběh, který už ke konci začíná trochu ztrácet dech, protože se většina postav vlastně nikam neposune. Závěr pak tradičně šokující a strhující. No a nezbývá nic jiného, než roky zase čekat na další díl :-(

01.02.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprostá a do detailu promakaná špica! Četl jsem knihu až teď, po třetí sérii seriálu a už teď je jasné, že si chci přečíst další díly a to co nejdřív! Seriál je super a v kombinaci s fantastickou knihou to dostává úpně nové grády. Obdobně jako Kmotr.

17.07.2013 5 z 5

Pulp Fiction Pulp Fiction Dana B. Polan

Docela zajímavý rozbor Pulp Fiction nahlížený z mnoha pohledů a proložený spoustou citací. Česká verze nabízí špičkový překlad, novou předmluvu a celkem slušné závěrečné přílohy. Vzhledem k ceně (70 kč) lze knihu jednoznačně doporučit!

25.10.2011 4 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Moje první fantasy. Z počátku jsem se moc neorientoval, navyknutí na styl také zabralo čas, ale po nějaké době jsem se do knihy začetl a byl jsem velmi mile překvapen. Kravevé pohraničí není vůbec zlé!

04.04.2011 4 z 5

Beznadějné pátrání Beznadějné pátrání Jean-Pierre Garen (p)

Jeden z nejlepších dílů série, které jsem zatím četl :)

09.03.2011 5 z 5

Quentin Tarantino & filozofie: Jak se filozofuje kleštěmi a letlampou Quentin Tarantino & filozofie: Jak se filozofuje kleštěmi a letlampou Richard Greene

Až na několik málo dobrých esejů se jedná o nudnou knihu se spoustou, pro mě, nezajímavých věcí. Nikdy jsem filozofii neměl v lásce a zůstanu u toho... Můj kompletní názor najdete na http://www.qtarantino.cz/quentin-tarantino/clanky/green-a-mohammad:-quentin-tarantino-a-filozofie-107/

07.03.2011 2 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Sedm katů z Mnichova se od dalších Puzových knih značně liší. Příběh, zcela lineární, téměř nerozvíjený, s minimální charakteristikou postav utíká velmi rychle. Ihned se vžijete do postavy Michaela Rogana a užíváte si jeho odplatu. Toto dílo je povedená jednohubka, ale knihám jako Kmotr, Rodina nebo Poslední kmotr konkurovat nemůže...

30.11.-0001 4 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

o trochu slabší, než první díl

30.11.-0001 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

První a nejlepší kniha o trpaslíkovi

30.11.-0001 5 z 5