goergina goergina komentáře u knih

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Miluju detektivky a tahle, z pohledu psa, se mi líbila moc. Hezky čtivě napsáno, originální nápad. Moc ráda si přečtu další díly.

28.08.2023 5 z 5

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Knížku jsem dočetla, ale novodobý děj strašně překombinovaný a i trapný. Mnohem víc mě bavilo vyprávění Mei-ling a její dcery do doby, než se narodila Charlotta. Pak už mi přišlo děsný všechno. Ale od autorky mám ráda doktorku Samanthu, takže na tuto spisovatelku nezanevřu.

20.05.2023 2 z 5

Světlo bylo dokonalé Světlo bylo dokonalé Caréne Ponte

Kniha plná nesmyslů a nelogičností. Hvězda za čtivost.

10.05.2023 1 z 5

Krysí král Krysí král Pascal Engman

(SPOILER) Kniha je velmi dobře napsaná, skvěle se čte, případ je zajímavý. Postavy jsou brilantně vykreslené. Nicméně je tam hodně postav (i zbytečných) se jmény, která si jsou podobná a tak se v tom kolikrát může člověk ztratit. Konec mě vyloženě zklamal a nebavil. Jakmile je tam nějaké napojení na vyšší organizace a teroristické útoky, kniha u mě klesá. To je ale otázka vkusu každého čtenáře. Každopádně autora nezavrhuji, ba naopak a další knihy si ráda přečtu.

09.01.2023 4 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

A mě to bavilo! Půjdu proti proudu a knihu tu pochválím. Já se opravdu začetla. Prošla jsem si několik variant a nezklamalo mě to. Bylo to erotické, záhadné, detektivní, romantické, strašidelné. Příběhy nejsou žádná veledíla, ale nejsme na univerzitě. Pokud jste zapšklí, tak si přečtěte encyklopedii hub a zahradničení. Kniha má pobavit a to dělá. Já doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Kniha má pomalý rozjezd a špatně se čte. Měla jsem nutkání ji odložit, ale zvědavost mě donutila dočíst a nakonec jsem ráda. Příběh se mi líbil, přeskakování ze současnosti do minulosti mi naopak od hodnocení zde vůbec nevadí. Celkově hodnotím knihu pozitivně, ale jsou i lepší.

20.08.2022 2 z 5

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

Kniha byla napínavá, ačkoliv děj nebyl nijak závratný. V zásadě obyčejný proces. V knize byl i nečekaný zvrat, což bylo milé překvapení. Celkově mě kniha bavila, ale jsou lepší tituly, proto nedám plný počet hvězd.

01.07.2022 3 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Kniha čtivá, napínavá. Postavu Cassie si musí oblibou snad každý. Skvělý příběh. ALE… bohužel ten skvělý příběh autorka utne. Nedotaženo do konce, takže na konci příběhu jsem zmatená ještě víc, než na začátku. Napadá mě pouze: CO, PROČ, JAK? Škoda promarněné příležitosti k bravurnímu kousku. Nakonec tedy jen 2*

12.06.2022 2 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Začátek knihy byl skvělý. Postavy výrazné a procítěné. Od půlky knihy moje nadšení opadalo. Padalo a padalo až jsem málem knížku odložila, protože to nejzajímavější se podle mě už zjistilo. Přesto jsem to mu dala šanci a konec se opět rozjel v zajímavou zápletku. Celkově kniha dobrý, avšak další autorovu knihu asi pokoušet nebudu.

01.05.2022 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla, byla napínavá a námět neokoukaný. Jediná výtka je za mě dějová linka bratra Jacoba. Postava nebyla vykreslená, neměla začátek a hlavně konec. Postava k ničemu nepřispěla. Nepochopila jsem to.

01.05.2022 5 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

(SPOILER) Kniha byla tak čtivě napsaná, že jsem ji zhltla až do konce, ačkoli mi ta teroristická linka přišla přitažená za vlasy a konec byl fakt divný, Naštvaly mě taky některé nevyřešené a nejasně ukončené části příběhu (znásilnění, rozvod, dementní otec). Myslím, že na tuto knihu rychle zapomenu.

05.03.2022 3 z 5

Za hranicemi lesa Za hranicemi lesa Adéla Jedlitschková

Kniha mě nebavila. Příběh mě nevtáhl. Možná jsem se nechala příliš ovlivnit pozitivními recenzemi a sáhla tak po knize pro mládež. Navíc vůbec nechápu, že kniha pro děti a mládež má tak prasáckou korekturu a kostrbatou stavbu vět. Knihu jsem nedočetla.

05.03.2022 1 z 5

Nezvaný pár Nezvaný pár Sarah J. Naughton

(SPOILER) Nejlepší na celé knize bylo zajímavé přeskakování v čase. Jinak to byla bída. Asha je hloupoučká a naivní, Ollie na první dobrou strašný blbec. SPOILER: A co Milo? Tomu se nic nestane? Primárně by měl trpět on, když kvůli němu Sean přišel o sestru. To jako cizí dítě a kamarádka dostala s pomstou přednost před sestrou? Kniha byla ztráta času. Velké zklamání.

16.10.2022 1 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Knihu jsem přečetla, zajímal mě vývoj a jak to vlastně všechno dopadne :-) celkově mě ale nebavila a to z jednoho (možná irelevantního) důvodu.

SPOILER: Jsem alergická na Oxfordské studenty. Opravdu je v každém ročníku Oxfordu skrytý násilník, kterému to projde nejen kvůli penězům rodičů, ale taky kvůli nějaké blbce s nízkým sebevědomím, která mu poskytne alibi? Stejně to bylo i v knize Anatomie skandálu. Vždycky činy z mládí vyplují na povrch po dvaceti letech a za největší chudinku je ubohá manželka. Stejný scénář, jen pozměněny postavy a dějová linka.

07.09.2022 3 z 5

Krize středního věku: Pohrajte si s osudem Krize středního věku: Pohrajte si s osudem Marie Phillips

Není to žádné veledílo, ale jako relax, proč ne? První cestou jsem měla přečteno za 5 minut, druhou asi za 10. Takže je to vhodné třeba do čekárny, nebo do MHD. Moc jsem nečekala, takže za mě Ok.

23.08.2022 2 z 5

Gate C30: Příběh o pravém životním štěstí Gate C30: Příběh o pravém životním štěstí Matthew Mockridge

Kniha s dobrým příběhem a velkým potenciálem. Bohužel její forma je tak strojená, že se z toho stala další ezo blbost. Postavy mluví jak odborná literatura, jako roboti. Kdyby postavy byly “více skutečné”, byl by příběh uvěřitelnější a kniha by si našla více čtenářů, kterým by určitě přinesla něco do života. Je to velká škoda.

16.08.2022 odpad!