gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Klasika od Cooka, přesto byl děj málo promyšlený a předvídatelný. Cassi byla na můj vkus moc ovladatelná a ustrašená. Vyřešení děje smrtí, nebylo moc vydařené.

06.07.2015 3 z 5

O pastelce bez barvy O pastelce bez barvy Martina Komárková

Knížka se mi velmi líbila, hlavně její krásné ilustrace. Dcera si je ráda prohlíží a až bude větší, přečtu jí příběhy v jednotlivých kapitolách, které jsou pěkné a milé.

14.03.2015 5 z 5

Když strašidlo nestraší Když strašidlo nestraší Luboš Huml

Pěkné a lehce zapamatovatelné básničky

22.11.2014 5 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Strhující líčení osudů lidí před a během války z několika pohledů. Dlouho mi zůstane v paměti. Co bych jen vytkla je, líčení osudů, které někdy nejsou oddělené v textu.

29.09.2014 4 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Velmi zajímavá myšlenka života pod oceánem. V některých momentech byl děj pomalý, ale napínavý. Pojetí Interteřanů a jejich života byla zajímavá až nepochopitelná. Konec děje se mi velice líbil.

18.09.2014 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Robin Cook

Opět zajímavá kniha od Cooka. Jeho styl mě zatím nikdy nezklamal. Děj měl zápletku i napětí, ikdyž konec byl trochu uspěchaný oproti ději v průběhu knihy.

10.09.2014 5 z 5

Armageddon Armageddon Thomas Sniegoski

Opět povedený díl, který vše uzavřel. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější v této tématice. Propracovanost a promyšlenost celého děje a postav je obdivuhodná.

09.08.2014 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

První třetina knihy mi připadala trochu zdlouhavá a dala by se zkrátit, ovšem poslední 2/3 se mi líbily, což vyvážilo celkový dojem z knihy. Přes zdlouhavý začátek dobré počtení, které se lehce čte. V dalším díle lze očekávat, že se objeví znovu Adair, jak už to je nastíněno na posledních stránkách knihy.

21.04.2014 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Začetla jsem se hned od prvních stránek. Děj je od začátku svižný a neotřelý pohled na anděly je zajímavě podaný. Už se nemohu dočkat na další díl.

25.03.2014 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Líbilo se mi, jak se děj vyvíjí. Je to velni čtivá knížka, a to hlavně kvůli tomu, jak autorka vymyslela uzavřený svět Tryllů. Nejzajímavější byl závěr, protože díky tomu se nemohu dočkat dalšího dílu, kde snad bude ujasnění se skupinou Vittra!

13.03.2014 5 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

Děj byl o něco přehlednější než první, ale tím pádem i méně napínavý a zápletka skoro žádná. Škoda dle mého názoru je, že s Deidre a Lukovi se v ději nepočítalo.

07.03.2014 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Vždy když si čtu podobné téma, tak mě mrazí co se může dětem stát. S údivem je, že v naprosté většině se to děje v rodině. V tomto případě nechápu otce, že tomu přihlížel a nic neudělal, dokonce tomu pomáhal. Přesto ve mě kniha nezanechala žádnou emoční stopu, je psaná dle mého názoru nepoutavě a člověk se do vypravěčky moc nevcítí.

28.01.2014 2 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Virginia Cleo Andrews

Opět zajímavé čtení, jen nepochopitelné jednání dívek. Líbila se mi jejich soudržnost.

24.01.2014 5 z 5

Cat Cat Virginia Cleo Andrews

Další strhující vyprávění dívky a jejího osudu s rodiči. Na toto vyprávění jsem se těšila a člověk se musím zamyslet, která ze čtyř dívek měla horší příběh. Nechtěla bych být v kůži ani jedné z nic. Ikdyž vím že tyto příběhy nejsou založené na pravdivých příbězích, tak je jasné, že podobné osudy v životě jsou.

10.01.2014 5 z 5

Jade Jade Virginia Cleo Andrews

Opět velmi zajímavé čtení a pohled dítěte, jehož rodiče se rozvádějí a neberou na nic ohledy. Toto by si měli hlavně přečíst rodiče, kteří podstupují rozvod, aby měli představu co to může způsobit.

05.01.2014 4 z 5

Star Star Virginia Cleo Andrews

Tento příběh byl velmi smutný a vtáhnul do děje, který se čte jedním dechem.

04.01.2014 5 z 5

Misty Misty Virginia Cleo Andrews

Děj je pěkně a čtivě zpracovaný, jak to u této autorky je zvykem, přesto mě tento příběh ničím nepřekvapil. Pokud srovnám knihy - Zlomená křídla a Půlnoční let, které musím koncepčně trochu srovnat, je toto zpracování příběhu slabší.

02.01.2014 4 z 5

Opuštění Opuštění Thomas Sniegoski

Opět napínaví děj, který se čte jedním dechem, jen jsem byla překvapená koncem, který je otevřený a je zřejmé, že to není poslední díl. Pět hvězdiček musím dát, za originální koncepci celého příběhu. Stále mě umí autor překvapit co do děje umí vnést a jak vymýšlí a zapojuje do děje nové a nové postavy.

27.12.2013 5 z 5

Konec dnů Konec dnů Thomas Sniegoski

Tento díl byl o něco slabší než předchozí dva. Na mě moc neustálého boje, který začíná v polovině knihy a běží až do posledních stránek. Chybělo mi tam vykreslení zbylých postav, které sice ke konci knihy "částečně děj líčili", ale jinak se o nich nic moc nedozvíme - kromě Jeremyho. Také jsem čekala, že zde bude aspoň v jedné kapitole rozebrán vztah mezi Jitřenkou a Aronem, ale ani ťuk. Kniha se přesto dobře četla a jsem zvědavá na koneční díl.

21.12.2013 4 z 5

Aerie / Zúčtování Aerie / Zúčtování Thomas Sniegoski

Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Byl plný děje od začátku až do konec. Líbí se mi, že ne vše v ději dopadne dobře jak je tomu u většiny knih.

14.12.2013 5 z 5