georginaa

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Příběh který opravdu chytí za srdíčko. Bála jsem se, že budu plakat, ale v tomto příběhu i když byl chvílemi smutný, končil radostně a s láskou. Též mám pejska - labradorku je jí 12 let, a jsem moc ráda, že jsem ji dala krásný život plný lásky a radosti a nemusela si procházet trpkým životem. Oni dokáží pohladit na duši, když je vám smutno tak se přitulí, když je vám veselo tak se s vámi radují, myslím, že žít s nějakým tím pejskem člověka duševně naplňuje.

20.12.2021

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Opět klasika, která svým humorným vyprávěním čtenáře pobaví. Film též stál za to, a není ani jednomu co vytknout.

29.08.2021

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Když jsem četla tuto knihu na základní škole jako povinou četbu, vnímala jsem ji úplně jinak než teď v dospělosti. Jako dítě má člověk jinou fantazii, co nepochopí, si vysvětlí po svém. Z nadhledem dospělosti ten příběh má jinou hloubku k zamyšlení. Nemůžu víc dodat, než že to je veledílo, které předčilo svou dobu.

14.09.2021

Pocit hanbyPocit hanbyLinda Castillo

Další z dílů o Amiších a policejní náčelnici Kate. Je to k neuvěření, že mě jejich svět imponuje a zároveň bych tak žít nechtěla. S těmi přísnými pravidly, asi bych byla jako Kate, nepřizpůsobivá a zároveň bych chtěla těmto lidem pomáhat. Tentokrát se vůbec nebude příběh týkat soukromí Kate a Tomase, ale rodiny kde zabijí babičku a zároveň unesou sedmiletou holčičku. Je to zapeklitá věc a vyšetřování ukáže dávné tajemství. Opět velice čtivá detektivní práce.

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Četla jsem několikrát, román je i po tolika letech stále oblíbený. Není se co divit, že tento příběh je stále aktuální na školách. Vytváří pohledy té doby a osudy lidí, kteří jsou tak odlišné od současnosti.

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJosef Čapek

Kdo by neznal tyto pohádky o pejskovi a kočičce. Dva takové mám doma a též spolu dobře vycházejí :-) Pohádky se čtou z generace na generaci a myslím, že je to zrovna nesmrtelná kniha. Příběhy nikdy nezestárnou.

17.07.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Od severských detektivek můžeme předvídat, že jsou sice dost vleklé, ale za to zajímavé. Do poslední chvíle, se nedá určit pachatel a nechává čtenáře na vážkách. Je to strhující thriller, který sahá svým tajemstvím do dětství a v dospělosti se nedokáže smířit s minulostí.

09.10.2021

S tebou mě baví světS tebou mě baví světMarie Poledňáková

Další nádherná nestárnoucí komedie od mé oblíbenkyně Marie Poledňákové. Příběh je plný humorných situací a každý by to určitě chtěl zažít. To kamarádství, zamilovanost a dětský smích. Vždy se ráda vracím do dětských let a tyto příběhy od této spisovatelky mi to vždy připomenou.

Lovci mamutůLovci mamutůEduard Štorch

Povinná četba na základní škole. Štorch uměl poutavě vyprávět o dobách minulých, jeho příběhy byly zajímavé a poučné. Je dobře si je stále připomínat a dětem poutavě vyprávět.

21.11.2020

Vytočenej na MaxxVytočenej na MaxxMelanie Moreland

No po dlouhé době úžasný příběh, smála jsem se od začátku až do konce a zjistila jsem, že mě úsměv provázel ještě celý den po přečtení. To se opravdu povedlo a z mého hlediska tak nejlepší kniha od M.M. I když ostatní jsou též pěkné. Vyložené jsem si užívala bručouna Maxxe a prostořekou Charlyn. Ty dva se fakt hledali, až se našli.

MájMájKarel Hynek Mácha

Zrovna letos, kdy jsem zůstala poprvé sama na 1.máje, jsem sáhla po této knize, kterou mám již leta schovanou v knihovničce. Četla jsem si ji , nahrála a poslala můj přednes i s příjemnou hudbou v pozadí svým dětem. Moc je to potěšilo a byla jsem i ráda, že po takové době se mi opět připomnělo, že láska ať je jakákoliv, vždy je úchvatná, není nic krásnějšího na celém světě.

07.05.2021

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

České spisovatelky čtu poskrovnu, ale u této mě zaujala anotace. Příběh byl čtivý, celou dobu jsem podezřívala skoro všechny. Velké překvapení nakonec, prostě jsem vraha neuhádla. Možná, že se dokopu přečíst i další nějaký ten díl.

Jak vytrhnout velrybě stoličkuJak vytrhnout velrybě stoličkuMarie Poledňáková

Marie Poledňáková a její filmy mě provázely po celé dětství a jsem ráda, když narazím i na knihy, které mi to připomenou. Tu dětskou duši, radost, a nefalšovaný smích, který vždy pobaví. Je jedna z mála, která to prostě s dětmi uměla a vždy věděla, jak vyjádřit příběh, který zaujal každého diváka - čtenáře.

Než udeří stínNež udeří stínJ. D. Robb (pseudonym)

Opět fascinující díl, který je plný překvapivých momentů. Konečně více z dětství Roarkera i když to byla nehezká minulost. Eva mě prostě baví stále, hlavně ty její nádherné hlášky " teče mléko po nose" ne, teče mléko po bradě....vždyť je to jedno, je to na obličeji tak jako tak....to je prostě boží, jak ona umí se vcítit do pachatele, umí nad tím přemýšlet jak nikdo, ale obyčejné věci nějak neumí skloubit. To ji dělá normálním chybujícím člověkem. Nora Roberts je neuvěřitelná, protože udržet si stále stejnou kvalitu s Evou Dallasovou při tolika dílech je úžasné. Její knihy mi zabírají jednu celou knihovnu a často se ke knihám vracím. Pro mě je TOP srdcovka a už se těším na další pokračování.

Už zase skáču přes kalužeUž zase skáču přes kalužeAlan Marshall

Kdo by neznal toto dílo, které bylo zfilmováno s vynikajícím hercem V. Dlouhým. To snad zasáhne každou matku, když dítě projde takovou nemocí a je odkázáno na pomoc jiných. Je to velice náročné pro všechny a nic bych si nepřála na světě víc, než aby všechny děti byly zdravé a usměvavé.

Hra s ohněmHra s ohněmL. J. Shen

Prostě tuto autorku obdivuju. Nádherný příběh plný emocí, zrady, slibů a neposledně velké lásky. Mělo to vše co správný příběh má mít. Na konci mi bylo smutno, že to fakt končí, chtěla jsem aby to pokračovalo dál. Jenže jednou vše končí a jde se zase dál, takže já se posunu k další nějaké pěkné knize a budu doufat, že ještě tato autorka má plno příběhů v rukávu a vytasí se s nimi v co nejkratší době. Tuto knihu doporučuji.

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Tato kniha snad putuje a bude putovat několik generací a nikdy se neomrzí. Kdo ji má v knihovně určitě se k ní vrací a čte ji svým dětem, vnoučatům. Opravdu krásný příběh štěněte.

06.07.2020

Robinson CrusoeRobinson CrusoeDaniel Defoe

Povinná školní četba, která mě poprvé ukázala jiný svět, než ten náš. Byla jsem tím okouzlena a když jsem poprvé viděla film, děsně jsem se těch černých lidí bála. Dnes je vše jiné, lidé jsou více informovaní, takže žádné předsudky nemají. Je podivuhodné, že tento příběh si žije svým životem již od 17.století a stále je zábavný, dobrodružný a svým způsobem okouzlující.

07.05.2021

MikešMikešJosef Lada

Na tuto knihu ráda vzpomínám. Jako malá jsem si ji snad stokrát přečetla a bavily mě ladovské obrázky, podle nich jsem se učila i kreslit. Kam se kniha poděla už nevím, ale je to nádherná vzpomínka na dětství.

10.02.2021

Důvodné pochybnostiDůvodné pochybnostiW. G. (pseudonym)

V tomto příběhu jsem postrádala vtipné špičkování u obou protagonistů, jako to bylo v předchozích knihách. Spíše to byl arogantní pesimistický samec, který si určil hranice jen sám pro sebe. Neohlížel se na nikoho, jen na svou potřebu sexu. Jenže někdy i on může překvapit a vlastně se to vše dozvíme bohužel až na konci, kdy se to začíná teprve rozjíždět. No co dodat, zbavil se svých démonů a začal opět žít a to s nejlepší Odettou nebo Odilií z Labutího jezera.

03.10.2021

Hříšná nocHříšná nocElle Kennedy

Je to spíš jak povídka, jen aby něco vydala. Jeden večerní sen a je napsáno. Žádné hluboké myšlenky v tom nehledejte. Pouze dva se potkají a mají spoustu sexu...a o tom to je. Kdyby Gage občas nešel do ringu, tak by to byla samá nuda.

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Tak to byla síla a i po tolika letech zjistit, že se vše děje dál, to je fakt hnus. Carl jako vždy řeší věci po svém, nehledí na pravidla a když má přijít o Asada, začne bláznit. Jenže ke konci přizná své emoce, což se u něj jen tak nevidí a požádá ho, aby nikam neodcházel. Tyto případy jsou strhující a věruhodné, těším se na další díl.

Čtenářský diář 2022: Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022Čtenářský diář 2022: Oficiální diář Databáze knih a Čtenářské výzvy 2022kolektiv autorů

Jsem doslova nadšená, já si do poznámek píšu jaké jsem v tom měsíci přečetla knihy, jaké jsem prodala, co si chci koupit a mám zaplněno, je fajn to mít vše u sebe (dříve jsem to měla na lístečkách) Též se mi líbí poznámky se spisovateli a samozřejmě čtenářská výzva. Takže za mě velká jednička z hvězdičkou.

Jak dostat tatínka do polepšovnyJak dostat tatínka do polepšovnyMarie Poledňáková

Pokračování Vaška a jeho nekonečné uličnictví, opět skvělé herecké obsazení a těch blbin je požehnaně. Když po letech čtu tuto knihu, vždy vidím před očima právě herce, kteří to hráli.

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

I když příběh se mi líbil, pro mě to mohlo mít rozhodně méně stran. Stále se opakovaly scény, stejná slova a gesta. Víc bych se soustředila na myšlení těch dvou protagonistů, než na sex takový samotný. Co si ale budeme nalhávat, sex prostě k životu mezi partnery patří, ať je jakýkoliv. Každý si ten svůj protějšek najde, který bude vyhovovat k sobě samému. Je to ale kniha, kterou přečtu jednou a stačilo, vracet se k ní nebudu.

BalzamovačBalzamovačAlison Belsham

Já jsem velice spokojená, opět skvělé počteníčko. Těšila jsem se na další díl Francise a Marnie v pokračování jejich pomalu blížícího vztahu. A ejhle, bylo velké překvapení, které jsem nečekala. Do všeho se nacpal sériový vrahoun, to mi hlava nebrala. Tak zvrácené chování lidí nikdy snad nepochopím. Jako vždy je to plné napětí , přemýšlení a tak to mám ráda. Doporučuji číst od prvního dílu.

Pan PracháčPan PracháčVi Keeland

Příběh opět pobavil na jeden večer. Neobvyklé a vtipné seznámení pana Pracháče s obyčejnou dívkou. I když na ní neviděl, jen ji slyšel a cítil, hned ho očarovala svým hlasem a vtipným způsobem chování. Už tak dlouho se nesmál. Mohl mít dívku jakou by chtěl, ale žádná ho ničím neupoutala, až na Biancu. Autorky prostě umí pobavit, čtete s úsměvem na tváři a když příběh skončí, určitě byste chtěli pokračování.

Zpřetrhaná poutaZpřetrhaná poutaLinda Castillo

Když se tak člověk zamyslí, už si nedovede život představit bez tolika vymožeností. Teplá voda, světlo, auta, telefony, vše bere samozřejmě jako vzduch který dýchá a ani se nezamyslí, že bez těchto výhod by možná nepřežil. Obdivuji takový lidi, kteří vedou jednoduchý život, který je naplňuje tak, jak dokáží. Jsem vděčná autorce, že neopomíjí Amiše a ukazuje nám, jak vlastně se dříve žilo a lidi byli šťastní i bez těch vymožeností. Jenže doba jde dopředu a my s ní. Život máme jen jeden a je důležité jak sním naložíme. Naprosto chápu Kate, která se potácí mezi minulostí a přítomností a mohu jen říct, že mě její vyšetřování stále baví, i když v tomto díle spíše vzpomínala. Těším se jako každý příznivec této série na další díly.

JaxJaxKristen Callihan

Mě se na této sérii líbí, že se nejedná pouze o Jaxe, ale do děje zasahují i ostatní členové. Někdy je v hlavě plný kolotoč emocí, které si člověk schovává pro sebe, ale opravdu je důležité, někoho mít po ruce, komu důvěřujete. Nadhled toho druhého někdy i poukáže jiné východisko a člověk tomu může dát šanci. V tomto příběhu mě zaskočil Stelin táta a nečekala jsem, že se ho tak Stela lehce zbaví. Myslela jsem, že bude urputnější a víc zamotá dějem (i když bych jim to samozřejmě nepřála).

IdolIdolKristen Callihan

Killian byl moc sympatický kluk, žádná sláva ani moc peněz mu nestoupla do hlavy. Užíval si to, dokud nepřišla rána pod pás. Byl ztracený a útěchu našel v obyčejné holce, která ani nevěděla kdo je. Jistě, Libby ho znala podle hlasu, ale nikdy si k němu nedokázala představit tvář. Nepoužívala žádné sociální sítě, ale v hudbě se pohybovala celý život. A jelikož se k němu chovala, jako kdyby mu každou chvíli chtěla nakopnout zadnici, jeho to neskonale přitahovalo. To je první holka, co mu nenadbíhá aby mu vlezla do postele, protože je slavný. Pro něj to byla neskonalá úleva a tím začínal více Libby poznávat. Musel si přiznat, že na té holce něco je, co ho upoutalo, uchvátilo, vzrušovalo. No a krásný příběh si prostě musíte přečíst sami, stojí to za to.

11.12.2021