GaleW GaleW komentáře u knih

Česnek útočí, se vším zatočí Česnek útočí, se vším zatočí Pavel Brycz

Tahle knížka má ty správné grády, aby chytla mladší čtenáře, je tam vtip, upíři, česnek, boj dobra proti zlu a opravdu povedené ilustrace. Mně osobně vadilo neustále opakování "vtipálek Bořek" a "miss třídy Klárka", ale dcerám to zážitek nenarušilo, takže plný počet hvězdiček ponechám.

16.01.2024 5 z 5

Lucinka a zraněný králíček Lucinka a zraněný králíček Anne Booth

Čteno mladší dcerou v období Vánoc, tedy přesně v tom období, kam knížka patří. Krásný příběh o lásce ke zvířátkům a přátelství.

09.01.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Knížka se četla úplně sama, je to taková chytlavá jednohubka, jednalo se o mé druhé setkání s touto spisovatelkou a už se těším na Ty chladné oči, které jsem dostala od Ježíška.

08.01.2024 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Mé druhé setkání s touto spisovatelkou (ano, první bylo Než jsem tě poznala), její knížky se mi čtou celkem lehce, ústřední téma zajímavé, různorodé hlavní hrdinky a všude kolem toho dobrodružná plavba na válečné lodi. Jako oddychovku doporučuji přečíst.

03.01.2024 4 z 5

Loupež v Safariparku Loupež v Safariparku Julia Boehme

Tenhle příběh byl super, napínavý, plný akce, poutavý a hlavně jsme pořád chtěli vědět, co bude dál, takže byla knížka přečtená během pár dnů.

03.01.2024 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Erin Hunter

Knížku mi čte starší dcera večer před usnutím. Začaly jsme druhou sérií, ale Ježíšek letos přinesl i první, tak brzy dojde i na ní. My máme Bouři a ostatní moc rády, také nám bylo velmi líto Ševela, dost kruté... Ale teď už se těšíme na třetí díl.

03.01.2024 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Čtu případy Roberta Hunter popořadě a musím říct, že tento pátý díl je za mě zatím asi nejlepší. Vraždy jsou tedy absolutně brutální až neuvěřitelné, ale příběh silný a opět mě nejvíce baví (jako u všech knížek této série) postup ve vyšetřování, jak jde krok za krokem a čtenář je jeho součástí.

14.12.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ale jo, mně se to líbilo, dost jsem se nasmála, což u knížek nebývá až tak obvyklé, oba hlavní hrdinové byli moc sympatičtí a samozřejmě krásní :-) určitě jako vtipnou, milou oddychovku doporučuji

01.12.2023 5 z 5

Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Velmi hezké podzimní čtení, máme všechny 4 knížky, které moc hezky popisují různé zvyky a obyčeje daných období, navíc má knížka spoustu krásných ilustrací a jednoduchých úkolů i pro nejmenší čtenáře.

24.11.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tentokrát byl milostný příběh oproti ostatním knížkám od této autorky trochu upozaděn, ale mně to vůbec nevadilo, asi proto, že mi některé ostatní postavy byly sympatičtější než hlavní hrdina Ross, který ač dospělý, žádný mladík, ale absolutně nevěděl, co by od života rád. Veliké plus je umístění děje do Skotska a navíc přímo na hrad :-)

15.11.2023 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Knížka je milá, místy vtipná a stránky rychle ubíhají. Ale upřímně, v běžném životě se tohle opravdu nestává. Ale je fakt, že od toho tu romantické knížky jsou. Každopádně dám v budoucnu paní spisovatelce určitě ještě šanci.

02.11.2023 3 z 5

Rozdělená smečka Rozdělená smečka Erin Hunter

Příběh o Bouři mi předčítala starší dcera, jelikož jsme zatím nečetly první sérii, nemáme s čím srovnávat, ale knížka se nám moc líbila, byla napínavá, plná akce, trochu smutná, zkrátka tak akorát. Ještěže máme v knihovničce i druhý díl.

27.10.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Mám ráda styl psaní Chrise Cartera, mám moc ráda Roberta Huntera a mám ráda i detektivky, ale tentokrát to na plný počet nebylo z poměrně jednoduchého důvodu. Oproti předešlým dílům jsem tenhle tak nehltala, nesahala jsem po knížce každou volnou minutku. Čtení bylo dobré, ale minulé díly byly za mě o fous lepší.

17.10.2023 4 z 5

Roztomilá lama Roztomilá lama Amelia Cobb

Další příběh malé ošetřovatelky Emy a její kouzelné zoo, máme tuhle sérii moc rády, já i moje dcerky a už teď se těšíme, až se v knihovně uvolní další díly, které jsme ještě nečetly.

09.10.2023

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Prostě Astrid, krásný příběh plný sympatických hrdinů, pohled na svět dětskýma očima, jak to už my dospělí nedokážeme, ale Astrid to uměla :-) tak krásně ty její knížky plynou.....

02.10.2023

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Myslím, že můžu napsat: Další z povedených romantických útěků, hlavní hrdinka byla příjemná, hlavní hrdina byl na můj vkus až moc TOP ve všech ohledech, ale opět knížce přidává popis místa a místních zvyků, obyčejů.

29.09.2023 4 z 5

Poník k zulíbání Poník k zulíbání Julia Boehme

Hezký příběh s předvídatelným koncem, doporučuji malým slečnám, zvláště pak těm, které zbožňují koně.

11.09.2023 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Poprvé jsem tuhle knihu četla na střední škole k maturitě, pamatuji si, že mnou tenkrát velmi otřásla, jelikož jsem nyní už věděla, co mě čeká, nebylo tohle "setkání po letech" tak překvapující, ale mnohem více tedy můžu ocenit popisy, tak pravdivé i strohé, napětí až do konce, jak to dopadne, komu až do samého závěru zůstala ta nutná JISKRA ŽIVOTA.

11.09.2023 5 z 5

Žárlivý levhart Žárlivý levhart Amelia Cobb

Další moc hezké dobrodružství z kouzelné zoo, malý Ali byl velmi roztomilý, příběh se odehrává během Vánoc, o to je atmosféra celé knížky ještě kouzelnější.

07.09.2023 5 z 5

Šťastný hrošík Šťastný hrošík Amelia Cobb

Příběhy o Emě v kouzelné zoo jsou moc hezky napsané. A hrošík Jindra byl tak nakažlivě veselý a šťastný, že se příběh zařadil mezi ty nejhezčí z celé série.

05.09.2023 5 z 5