gacie gacie komentáře u knih

101 způsobů jak zabít svého šéfa 101 způsobů jak zabít svého šéfa Graham Roumieu

Popravdě jsem se u této knihy ani jednou nezasmála. A ani jsem se teda moc nepobavila. Některé způsoby mi přišly přehnané až zbytečně moc morbidní a násilnické. Myslím, že v současné době je násilího ve světě až moc. Tuhle knihu musíte samozřejmě brát s velkou rezervou a nadhledem.

29.07.2016 2 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Měla jsem obrovský problém se do knihy začíst. První část byla opravdu těžká a někdy méně přehledná. Druhá část to naštěstí vynahradila a vyjasnila jisté skutečnosti. Námět knihy a zápletky stojí za to. Ale styl napsání byl těžkopádný, možná za to může nedoladěný překlad. Část Verity je za mě na 2 hvězdy a část Kittyhawk za čtyři. Celkové hodnocení je za 3.

27.06.2016 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Číst tuto knihu bylo velikým potěším. Zajímavé postavy, krásně vylíčené prostředí - člověk měl pocit, jako kdyby tam byl on sám. Zamotaný příběh se skvělou zápletkou. Akorát mi vadilo, že se Sherlock v tomto příběhu držel dál. Samotná kniha se četla lehce. Měla jsem ji přečtenou za jeden den.

21.06.2016 4 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Dostala jsem ji jako dárek od kamaráda k narozeninám. Sama bych si ji asi nevybrala, ale musím uznat, že se mi velice líbila. Velice dobře se mi četla, což dosvědčuje fakt, že jsem knihu přečetla během 5 dní. Originální nápad, nečekané zvraty a taky oceňuji otevřený konec. "Happy endy" mi už totiž lezou na nervy.

19.06.2016 5 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Ze začátku jsem měla trochu strach, jestli ji dám. Ono 540 stránek je na mě trošku moc. Obavy byly zcela zbytečné. Poněvadž jak se člověk začte, tak stránky ubíhají samy. Je to dobrodružná, místo trošku přeslazená, romantika. Ale ty věty. Ta slova. Takhle už nikdo nikdy psát nebude. Tímhle "starým" stylem.

29.01.2016 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tuhle knihu jsem dostala letos k vánocům od jednoho kamaráda. On sám mi řekl, že knihu ještě nečetl, ale od známých slyšel spousta doporučení k přečtení. I tady na databázi má opravdu vysoké hodnocení. Tedy jsem měla očekávání, že jsem dostala opravdu dobrou knihu. A je kniha doopravdy dobrá? No nevím, nevím. Děj se odehrává během jednoho víkendu na farmě. Georgie je egoista a sobec, myslící jen na své potřeby. A dobrák Lennie to odnese. Smutný to konec. Ano. A to je asi tak všechno. Jinak velmi jednoduše napsáno, jak z jazykové stránky i dějově. Já na té knize prostě nic nevidím úžasného.

10.01.2016 2 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Příběh Sofie mě ze začátku bavil, přišlo mi to jako dobré zpestření mezi jednotlivými výklady filozofie. Jak mě příběh ze začátku bavil, tak postupně začal být víc a víc na obtíž. A samotný konec? Nevím, co těch posledních 60 stránek mi mělo dát. Mělo či nemělo? Netuším. Pro mě to byl takový utahaný konec o ničem. Jednotlivé výklady filozofie mi přišly fajn. Ze začátku mě ty filozofické části moc nebavily. Od Johna Locka nastal obrat a nějak mě to chytlo. Marx, Darwin a Freud mě zaujal.
......
Nevím, jak mám knížku ohodnotit. Pět hvězd to určitě nebude. Tři nebo čtyři? Toť otázka.
Sofiin příběh - začátek pět hvězd, ale konec je jedna hvězda. Filozofické výklady - začátek dvě hvězdy a konec byl ohodnotila čtyřmi. Výsledné skóre jsou tedy 3 hvězdy.

29.11.2015 3 z 5

Skvosty českého umění Skvosty českého umění Luigi Contadino

Kniha shrnující vývoj umění (architektury, sochařství, malířství aj.) na našem území by měla mít své místo v každé knihovničce. Je doplněna hromadou barevných fotek, takže se můžete kochat krásnými díly během čtení.

14.09.2015 4 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Moje první přečtená kniha od Alberta Moravia. A vůbec nelituji výběru. Je to velmi čtivě napsáno - přečetla jsem to jedním dechem. Manželství jež je dopodrobna rozebráno + vnitřní spory hlavní hrdiny. Trošku mě zklamal konec. Očekával jsem rozuzlení sporu mezi manželi a hlavně se taky dozvědět, proč manželka začala svým manželem pohrdat. Jestli to doopravdy bylo jeho chování a liknavý postoj k Battistovi. To už se bohužel nedovíme. Možná to byl záměr. Nechat "Pohrdání" otevřené. Nyní určitě sáhnu po Horalce nebo Římance od Moravia.

12.08.2015 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Tato kniha se řadí mezi ty, které by si měl přečíst každý člověk, aby si každý uvědomil, co museli ti lidé prožít v koncentračních či pracovních táborech. Je zde silný příběh, který vás nutí k zamyšlení, čeho všeho jsou lidé schopní. Kniha je velmi čtivá. Přečetla jsem ji za 2 dny.

27.07.2015 5 z 5

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

Klasika, která vás chytne za srdce a už nikdy na ni nezapomenete. "Klasika prostě nerezaví".

26.07.2015 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Očekávala jsem humorné vyprávění o třech gentlmenech, plavících se po Temži. Ale humorné vyprávění se přelilo na nudu. Jako plus beru popisné části jednotlivých měst a městeček, která navštívili. Člověk se trochu, a opravdu trochu, dozvěděl o jejich historii, o válkách a která význačná osobnost je navštívila. Taky se mi líbil styl a forma. Jen ten děj byl prostě nudný. Škoda.

02.06.2015 2 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Konečně to vím. Když se mě někdo zeptal, jaká je moje oblíbená kniha, váhala jsem a nemohla jsem jednoznačně rychle odpovědět na danou otázku. Po Janě Eyerové mám jasno. Je to ona. Má nejoblíbenější a podle mě nejlepší kniha. Líbí se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává. Líbí se mi představa opuštěných sídel, vřesovišť, polí. Líbí se mi pochmurné počasí, které dodává příběhu atmosféru. Strašně moc se mi líbí noční bouřky a silné poryvy větru. Nejvíce se mi však líbí samotná postava Jany Eyerové, její povaha, její vlastnosti - síla, odhodlanost, vytrvalost a nesobeckost. Též se mi líbí pan Rochester - jeho tvrdost, neústupnost a taky jeho chování.

08.02.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Mozna se to nezda, ale i povidani o pekle muze byt zlehcovano i ironizovano na urovni. Dovite se spoustu zajimavych informaci, ktere se vam budou v pristim zivote hodit. Sarkasmus, ironie, nadhled, ostry jazyk a zajimave myslenky - toto Vse v knize najdete.

27.04.2014 3 z 5

Sice malinká a kratičká, ale o to zábavnější. Doplněná nádhernými ilustracemi. Nevím, co bych měla vytknout.

08.04.2014 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, bude to taková ležérní humorná oddechovka. Oddechové čtení se změnilo v nudné. Humorné taky na nudné. Jen to ležérní zůstalo. Knize by neuškodilo, kdyby byla o kapánek kratší, stačila by klidně polovina. Možná by to autora donutilo k větším dějovým zvratům. Též musím podotknout, že na začátku knihy jsem se několikrát pousmála nad skony některých postav. Kladla jsem si otázku, jak toho autora tohle zrovna mohlo napadnout - musím uznat, že má velkou fantazii. Všechna čest.... Někteří lidé ji označují za "nejzábavnější knihu" - pro mě určitě ne. Záchvaty smíchu se nekonaly. "Bláznivá kniha" - označení, které je pro "staříka" nejtrefnější. "Překonávající všechna očekávání" - má očekávání bohužel nebyla naplněna.

16.03.2014 3 z 5

Hollywood Hollywood Burkhard Röwekamp

Výborná malá encyklopedie, která vás seznámí s počátky Hollywoodu. Dozvíte se jak to všechno začalo - vznik prvních filmů, vývoj filmu, vznik prvních filmových společností atd. Seznámíte se s Velkou pětkou, ale i s Malou trojkou. Nechybí zde ani významní herci či herečky. A samozřejmě i režiséři. Chcete-li se rychle zorientovat a získat menší přehled o filmových studiích, režisérech a zajímavých filmech, určitě sáhněte po této knížce.

11.01.2014 5 z 5

Tatarák Tatarák Kamil Tatar

Dobrý tip jako dárek k narozeninám nebo k Vánocům. Pobaví vášnivé čtenáře i nečtenáře.

21.11.2013 3 z 5

Nezřízené labužnictví Nezřízené labužnictví Brian Wansink

Dovíte se spoustu zajímavých věcí o jídle, ale hlavně o tom, jak si jídlo vybíráme a proč. Co všechno nás při výběru ovlivňuje, jaké máme zvyky či zlozvyky. Seznámíte se s psychologií jídla a marketingovými triky s kterými se setkáváme a ani o nich nevíme. Lehká četba na odreagování.

07.09.2013 3 z 5

Popravdě řečeno - slabota. Očekávala jsem mnohem více. Dle názvu vyplývá, že v knize bude popsán jeden den v pracovním táboře. A to také bylo, ale nic víc. Hlavní postava nebyla nijak zajímavá. Celá kniha byla zdlouhavá a nudná. V knize se neobjevila žádná zápletka či vyvrcholení děje. Takže dávám jen 2 hvězdy.

06.07.2013 2 z 5