Gabriellam Gabriellam komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Uf, až teď jsem popadla dech! Ale ty dvě probdělé noci rozhodně stály za to. A ty poslední kapitoly! Nejen, že mě úplně šokovaly, ale jak malá holka jsem se bála a vztekala spolu s Feyre. Prostě dokonalost.
Říkám si, jestli se svět zboří, kdybych si teď hned běžela lehnout k dalšímu dílu...

06.05.2018 5 z 5

Unesena stínem Unesena stínem Karen Chance

No, pane jo. Když člověk opomene ty šíleně zdlouhavé popisy předcházejících událostí a nezajímavého prostředí, tak se to i místy docela pěkně čte. Občas jsem tedy měla tendence ty zbytečné neustále opakující se pasáže přeskakovat, ale říkala jsem si, že to určitě bude stát za to. Ano, pravda je, že autorka měla moc pěknou myšlenku za svým příběhem, bohužel bych řekla, že se jí to trochu vymklo z rukou. Je to celé už trochu přehnané a těžko uvěřitelné. A ještě korunu tomu dává hlavní hrdinka, která se většinou chová dost nerozumně a nepochopitelně. Nehledě na to, že každou následující stránkou čím dál tím více působí jako lehká děva. To vyjede absolutně po každém chlapovi, který se jí dostane pod ruku?
Velké zklamání...

23.03.2018 2 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Mnohem lepší! Po zklamání, které jsem u této série doposud cítila, jsem nevěřila, že by se to mohlo stát, ale tento díl mě mile překvapil. Skvěle zpracovaná hustá koncentrace emocí, napětí a nekonečné akce. Poslední kapitoly jsem doslova hltala a nejraději bych se už teď vrhla na pokračování.

17.03.2018 3 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Ethan, Ethan, Ethan. Člověk celou knihu neposlouchá nic jiného. Ačkoli se mi styl prvního dílu velmi líbil, druhý mě zklamal. Ta drsná holka je pryč, teď je tu jen tahle posedlá Ethanova fanynka (ne že by nebylo příjemné o něm poslouchat, ale čeho je moc…).
Upřímně se mi celkově více zamlouvala postava Morgana, ale toho autorka shodila do takových hlubin, že mě úplně přešla chuť ve čtení dalších dílů pokračovat. Především proto, že mi je touto dobou nad slunce jasné jak to dopadne a s kým Merit skončí.

09.03.2018 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Po přečtení Dcery byly mé pocity hodně protichůdné. Na jednu stranu se mi líbilo představení namyšlené a tvrdé hlavní hrdinky, budoucí královny. Dalo to knize zajímavý náboj. Bohužel postupem času tento náboj vyprchal a z Eadlyn se stala poměrně nudná postava, která pořád brečí, skáče někomu do náručí a je příliš rozněžněná svými nápadníky. Kam se poděla ta ostrá holka, kterou jsme poznali na začátku u první eliminace? Příběh jsem doslova hltala, ale ke konci knihy jsem se cítila čím dál více zklamanější...

21.11.2017 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Velice hezky napsané, pěkný námět, promyšlenost i zápletka se mi vcelku líbí. Ale na můj vkus autorka moc ráda vraždí vedlejší postavy. Člověk jí promine jednu max. dvě smrti kladných postav, ale nemělo by se to přehánět. Jinak moc dobré, příjemné čtení.

19.02.2014 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Taková oddechovka, ale na mě to bylo všechno příliš rychlé. Velice jednoduchá zápletka. Dobře se to ale četlo. Průměrná četba.

09.12.2013 3 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Přečetla jsem ji jedním dechem a čekala naprosto jiný závěr, autorčin závěr mě dostal. Když jsem ji dočetla, trvalo mi několik vteřin, než jsem se znovu nadechla.

14.06.2012 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Taková oddechovka, vtipné a nenáročné :)

14.06.2012 3 z 5

Krásné, čtivé a poutavé. Moc jsem si to užila, celý příběh od začátku až do konce!

04.05.2012 5 z 5

Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Dan Jurgens

Jako velký fanoušek filmů, knih, komiksů a především her Tomb Raider se mi Legenda o Medusině masce líbila. Bylo to sice velice stručné a krátké, ale hezky zpracované.

15.04.2012 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Užasná a konec opravdu nečekaný.

05.04.2012 4 z 5