Tomb Raider: Legenda o Medusině masce

Tomb Raider: Legenda o Medusině masce https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7710/bmid_tomb-raider-legenda-o-medusine-masc-65fc8f3b8060e.jpg 4 20 6

Stačí říct jméno: Lara Croft. Nejznámější vykradačka hrobů se po krátké epizodce v Íránu, která zahrnuje krádež cenného náhrdelníku, divoké přestřelky a plavmý skok z útesu skrz vrtuli přímo na žebřík visící z helikoptéry, nechává najmout na pátrání po legendární a dávno ztracené Medusině masce. Hluboko pod hladinou Atlantiku zjišťuje, že nejde po tomhle artefaktu sama - před ní je bývalý milenec a současný neoblíbenec Chase Carver a ještě někdo, kdo jde po krku jak Laře, tak jejímu věrnému sluhovi Comptonovi. Cesta, vedoucí až vysoko do nepálských Himalají je lemována nebezpečími a šokujícími překvapeními...... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Calibre Publishing

Tomb Raider: Saga of the Medusa Mask , 2000

MagdaFish
23.02.2021 4 z 5

Velice příjemná komiksová jednohubka. Trochu detailní propracování, by příběhu pomohlo, ale i v tomto stručném provedení fanoušky určitě potěší.

instageek_cz
23.01.2021 4 z 5

V roce 2000 u nás vydalo již zaniklé nakladatelství Calibre Publishing komiks Tomb Raider: Legenda o Medusině masce. Tehdy se Lara Croft opalovala na výsluní celosvětové popularity, chystal se film s Angelinou Jolie a i na videoherním poli byla jednou z nejznámějších značek.

V době pro ČR komiksově stále spíše pravěké šlo o parádní vydavatelský počin. Z knihy dnes čiší nostalgie už na první pohled, když si na titulní straně všimnete log herních společností Eidos a Core, kdysi rovněž gigantů. Skvělá je i zadní strana, zvoucí v těch nevinných, takřka před-internetových časech čtenáře, ať „se stanou členy Clubu Comics!“

Bohužel lepená vazba v měkkých deskách se mnoha výtiskům stala osudnou. Majitel s knihou musí zacházet opatrně a za žádnou cenu ji naplno nerozevírat, je-li mu její život milý. Jinak se prostě rozsype. V současnosti jde tedy hlavně o sběratelskou raritku, tím spíš, pokud je ve skvělém stavu.

Kdo ji nestihl, nemusí příliš smutnit, protože ten samý příběh se nachází v souborném vázaném vydání Tomb Raideru (Archivy S.1) od Comics Centrum. Nad ním jsem se rozplýval v příspěvku jinde a verzi z roku 2000 samozřejmě drtí nejen vahou. Krásně se tu ukazují výhody obřího rozměru knihy od CC. Je to jako porovnávat sledování filmu v kině a v televizi, prostě hodně rozdílný zážitek.

Zarážející je snad jen naprosto odlišný překlad v úvodu obou verzí Medusiny masky. Těžko tedy říct, jestli se i v originále text měnil, nebo byl někdo z dua překladatelů až příliš kreativní. Ale je to fuk, tak jako tak se jedná o zábavné čtení a i takto sólově vydaná Medusina maska, akční příběh plný nečekaných zvratů, stojí za přečtení!

Hodnocení: 7/10 (body dolů kvůli mizerné vazbě)

Pro více článků nejen o komiksech a neohrožených kráskách z 90. let sledujte na Instagramu profil instageek_cz, díky!:)

jirka9453
02.02.2020 5 z 5

Skvělé zpracování legendární počítačové série od mistrů komiksu. Dlouhá léta mě mrzelo, že u nás vyšla pouze první kniha z celé řady těchto souborů... naštěstí vyšly Archivy a splnily mi tak mnohem více, protože jejich zpracování roky čekání vynahradilo na výbornou :-)

Gabriellam
15.04.2012 5 z 5

Jako velký fanoušek filmů, knih, komiksů a především her Tomb Raider se mi Legenda o Medusině masce líbila. Bylo to sice velice stručné a krátké, ale hezky zpracované.

Lusa
24.01.2012 5 z 5

Jelikož mám ráda akční hrdinky, nemohla jsem si Laru Croft samozřejmě ujít, ať už ve filmu, či hře, takže jsem po komiksu šáhla okamžitě.
Určitě mě komiks nezklamal, byl skvělý a napínavý až do konce.

Skallarix
24.08.2011 2 z 5

Lara Croft - Sydney Foxová (Tia Carrere v seriálu "Lovci pokladů") a Indiana Jones v jednom ženském křehkém těle. Možná i trochu Jamese Bonda by se tu našlo... No, prostě "prsatice s věčně nabitýma bouchačkama".
Osobně nemám moc rád oživování počítačových her, či jejich hrdinů a jejich scén na poli literatury, i když "Tomb Raider: Legenda o Medusině masce" je docela dobře graficky ztvárněný komiks. Ale jinak... Četba pro náctileté příznivce.

Kniha Tomb Raider: Legenda o Medusině masce je v