Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Já chci vědět, jak to bude dál... Opět mě příběh strhl a věřila jsem, že tohle může být skutečnost. Hezky psané i pro mladší čtenáře.

14.03.2021 5 z 5

Miminka v rovnováze Miminka v rovnováze Sabine Hartz

Velmi kvalitní studijní materiál. Pro mě jako maminku, ale i lektorku kojeneckého a batolecího cvičení. Byla jsem spokojená se souvislostmi, které v knížce jsou i praktickými ukázkami a typy. Kniha je vážně naplněná odborně, proto se to nedalo přečíst na jeden zátah.

13.03.2021 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Celý příběh je pro zprostředkování silného zážitku, který se uskuteční, když se staneme samy sebou a budeme lépe naslouchat přírodě a druhým bytostem. Jsem ráda, že mi skrz jógu není cizí nic co se zde píše a postrčilo mě tato knížka k dalšímu sebevzdělávání.

07.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nešlo se odpoutat. Další pokračování osudu lidiček, které prožívají štěstí i zoufalství, radost i strach v severovýchodních Čechách (Polsku, Německu...). Velmi krásné dílo paní Lednicke. Děkuji za její práci na takové knize, která mi přesně, jak píše v závěru, otevřela úplně jiný pohled na lidi z Ostravska a Karviné. Skvělá kniha a jen doporučuji.

19.02.2021 5 z 5

Odvaha je volba Odvaha je volba Marek Steininger

Krásná práce. Jsem hrdá na to, že jsem byla ve svém mládí skautkou. Tento komiks a jeho zpracování mě vrátilo zpět a zase mi to připomnělo, že je fajn být součástí.

13.02.2021 5 z 5

Princ Mamánek Princ Mamánek Jan Budař

Moc krásná knížka. Musím o ní mluvit něžně, protože přesně taková je. Krásný příběh o ne moc vyvedeném princovi. Četla jsem sama bez dětí ale i pro ty starší to určitě je motivující pohádka. Stačí se začíst. Jo a smála jsem se nahlas.

03.02.2021 5 z 5

Hilda a Sofie Hilda a Sofie Hana Knopfová

Pěkné čtení pro mladé dívky. Já si to přečetla na základě doporučení té mé.

25.01.2021 5 z 5

Naděje a zklamání - Pražské jaro 1968 Naděje a zklamání - Pražské jaro 1968 Jiří Vančura

Jsem generace, která tento historicky důležitý rok nezažila, ale stále trvá, že je pro mě důležitý a zajímám se o dějiny naší krásné země. Detailně popsaný rok 1968 je pro mě rozluštěním spousty informací o kterých jsem nevěděla a vlastně zapadli mi do dějové linky, takže jsem velmi ráda, že jsem tuto knihu u své babičky našla jako poklad.

23.01.2021 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Je to zvláštní svět autistů. Moc ráda do něho pronikám a ráda bych je pochopila. Vnímám je jako velmi zajímavé a výjimečné lidi. Je dobře, že nejsme všichni stejní.
Tento příběh je zajímavý především tím, že ho Christopher vypráví sám za sebe. Své pocity, postoje a stav který v různých situacích prožívá.

10.01.2021 5 z 5

Říkejte mi Greta Říkejte mi Greta Valentina Giannella

Dobrá myšlenka, jen mi začátek knihy přišel moc propagandistický a druhá půlka už jen zase informační. Ale asi to byl záměr knihy. Moje dcera (12) ji nutně potřebovala koupit a číst a ona byla spokojená a zanechala v ní spoustu poznatků.

05.01.2021 3 z 5

Nejpomalejší kniha na světě Nejpomalejší kniha na světě April Pulley Sayre

Moc hezky zpracovaná kniha pro malé zvědavce.

03.01.2021 5 z 5

Polštářoví podvodníci Polštářoví podvodníci Daniela Krolupperová

Skvělá knížka pro malé čtenáře. Vtipná a s nápaditou zápletkou. Ráda si od dcery půjčuji její knihy, abych odlehčila těm mým. A tady jsem se vážně bavila.

01.01.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Smekám před touto silnou dámou. Její život je protkán úžasnými zážitky, cestováním a prací. To co dělala, dělala vždy s láskou a velkou pílí. Nikdy nic nedělala jen napůl. I když jsem se spoustou věcí které dělala nesouhlasila, bylo to vždy jen z povahy mé osoby, protože jinak jsem se velmi dokázala vžít do života jejího jako matka i žena, která za každou cenu chce vyhovět a pomoci druhým.

01.01.2021 5 z 5

Zámek (komiks) Zámek (komiks) David Zane Mairowitz

Bláznivé, schyzofreni, nepochopitelné. Je to zvláštní styl, který vás nutí číst dál a čekáte, kdy pochopíte. Knihu od Kafky jsem nečetla, stále si vybírám jeho dilo v nějaké přijatelnější podobě, nicméně stále mě to láká.

13.12.2020 4 z 5

Václav Havel 1936–2011 Václav Havel 1936–2011 František Emmert

Nejde mi napsat jak moc si Václava Havla vážím a proto hledám každé informace o něm, jeho životě a jeho slovech a myšlenkách.

04.12.2020 5 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Povedená grafika. Měla jsem potřebu přečíst si Nebela na základě vzpomínky na film. A zase si musím potvrdit, že nejsem čtenář komiksů, ale toto beru za kvalitní dílo.

27.11.2020 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Ach. Chtela jsem dát ještě méně hodnocení, protože mě rozmlsaly knihy Paola předešlé, ale závěr knihy na mě zase zapůsobil, tak jak kniha má. Vcitění se do momentu tady a teď, do pocitů a situací spojených s cestou do vysokých hor. Děkuji opět za tolik prožitku, které během čtení mám.

22.11.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Děkuji za tak krásnou knihu. Je v ní naprosto všechna tíha světa, je v ní moudrost, láska, zlo i naivita. A to vše v příběhu vypravěném malým děvčátkem, které samo rozeznává život a dobro se zlem.

14.11.2020 5 z 5

Pod zemí / Pod vodou Pod zemí / Pod vodou Aleksandra Machowiak Mizielińska

Bezvadně zpracovaná kniha se zajímavě řešeným pojmem pod vodou a pod zemí. Všechny ilustrace jsou velmi věrohodné a dají porozumět dětem jak vše funguje. I já jsem ráda za vysvětlení věcí, které jsou možná samozřejmostí, ale až když je člověk vidí zpracované na papíře dokáže si je lépe představit.

01.11.2020 5 z 5

Ze třech volných pokračování Dalajlamovi kočky je pro mě tento díl nejkrásnější. Pomohl mi v časech koronaviru pochopit spousta vnímání světa a myšlenek. Bylo to prostě příhodné číst o meditaci právě teď. Doporučuji jako lék.

29.10.2020 5 z 5