Pod zemí / Pod vodou

Další fascinující kniha autorů bestsellerových Map. Po obrázkovém putování kolem světa přichází čas na pozoruhodnou výpravu do nitra země a hlubin oceánů. Velkoformátová kniha plná propracovaných ilustrací a detailních průřezů je nabitá informacemi. A netradičně — oboustranná. Ať začnete z kterékoli strany, postupně se noříte pod zemský povrch nebo pod hladinu moří stále hlouběji, abyste se uprostřed knihy setkali v zemském jádru. Na cestě potkáte zvířata žijící pod zemí i podivná stvoření mořských hlubin. Zjistíte, kam sahají nejdelší kořeny na světě. Objevíte složitý systém podzemních potrubí, kabelů a tunelů. Narazíte na senzační vykopávky i zkamenělé kosti dinosaurů. Prohlédnete si všechny možné nory a doupata, zabloudíte v jeskynních bludištích a sjedete až na dno nejhlubšího dolu světa. Vyzkoušíte staré ponorky i skafandry, prozkoumáte vrak Titaniku. Zkrátka odhalíte nejedno tajemství podzemního i podvodního světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345693/pod-zemi-pod-vodou-1Mq-345693.jpg 4.822
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež

06.09.2018

Super kniha:-)

lushi
05.09.2018

Začala jsem ponořením se pod vodu, prošla jsem zemským jádrem a pokračovala jsem zpátky na povrch.
Oproti Mapám je kniha mnohem více popisn a ilustrace už tady nejsou hlavní prvek, doprovázejí text vysvětlující přírodní jevy, chování zvířat apod.
Velmi dobře zpracovaná naučná literatura, přes množství textu jsem se ale už tolik nedokázala soustředit na pěkné ilustrace.

Yaromil
07.05.2018

Cesta pod zem a pod vodu nabitá informacemi! Další "dětská" kniha, která mi rozšířila obzory. Díky za ní a další takové, prosím!

Mr.Elmo
29.04.2018

Opravdu skvěle zpracovaná kniha pro malé všeználky.

lazenskaveverka
04.02.2018

Naprostá bomba! Knížka, která přináší odpovědi na téměř všechny dětské otázky, od sopek po kanalizaci, od kořínků po velryby.

alka1
15.01.2018

Velmi pěkný nápad, kniha dobře zpracovaná. Výborný , nápaditý střed knihy - přechod "z vody do země". Spousta zajímavých informací, ke knížce se budou děti jistě vracet, většinou asi i s rodiči. Jediné, co bych vytkla, pro mě příliš tmavé pozadí, na kterém je text. Ale to nestačí na odmazání jedné hvězdy.
Zatím máme knihu krátce, budeme ještě zkoumat.

elenai
10.01.2018

Úžasná záležitost plná informací o tom, co se skrývá pod povrchem planety Země. Jakmile se jednou začtete, nechcete přestat. Hltáte každou stránku, kocháte se a jen hledíte na to, jak úžasně autoři toto téma zpracovali.