gabca007 gabca007 komentáře u knih

Dokonalá láska Dokonalá láska Mary Balogh

Kdo má rád knihy M. Balogh určitě nebude zklamaný ani touto sérií, i když bohužel vyšla jen ve slovenštině.Ale pro mne je č.1 série Bedwynovi. Ta je totiž kromě toho, že je samozřejmě romantická, taky velmi vtipně psaná, což myslím Kvarteto není. To je spíš takové melancholičtější. A tak jak níže píše modranka, je zde ne přímo návaznost, ale hodně odkazů právě na Bedwynovce, a to asi nejvíc v díle Pravá láska. A naopak v Bedwynovcích je nejvíc objasněna tato spojitost v díle Škandály lásky, který ke smůle českých čtenářek vyšel také jen na Slovensku.
Takže shánějte a čtěte, určitě nebudete zklamané.

11.01.2014 5 z 5

Dvě malé lži Dvě malé lži Liz Carlyle

Tak tomu říkám vášnivá romance.
Kdo by nechtěl zažít takovou spalující vášeň? :)

01.01.2014 5 z 5

Nepravý gentleman Nepravý gentleman Liz Carlyle

Už dlouho jsem nečetla tak nudnou knihu. Taky jsem se někde u str. 150 přestala týrat a ukončila jsem to. Příběh o ničem, hl. hrdina popsán způsobem, že by člověk pochyboval o jeho duševním zdraví a k tomu Kateřina coby chytrá horákyně. Po přečtení série MacLachlanovi, která byla krásná, přemýšlím, jestli se jedná o tutéž spisovatelku.Doporučila bych jen nepříteli.

31.12.2013 odpad!

Nezralý pro lásku Nezralý pro lásku Barbara Dawson Smith

S tím,že je kniha velmi vtipně napsaná lze jen souhlasit.
Čte se velmi dobře a nenutí vás nad ničím přemýšlet.
3* mi přijdou málo, 4* moc. Ale doporučit ji romantičkám bych se určitě nestyděla.

27.12.2013 4 z 5

Falešná vévodkyně Falešná vévodkyně Gabriele Marie Schuster

Taková pohádka pro dospělé. Trochu mi to připomínalo film
Angelika a král.

24.12.2013 4 z 5

Vzrušení Vzrušení Virginia Henley

Kniha mne velmi mile překvapila. Děj je podmanivý, nutí vás to číst dál a dál. Beth si okamžitě zamilujete a vévoda je taky sympaták. Spousta velmi milých a vtipných dialogů, ale taky několik smutných pasáží. Myslím, že této romanci nic nechybí a 5* si zaslouží.
Klidně bych si ji přečetla znovu ( což se mi často nestává ). A námět je taky docela originální.

21.12.2013 5 z 5

Svedený anděl Svedený anděl Mary Balogh

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci....a trest? Tak v případě Cassandry blonďatý, bezchybný, úžasný, bohatý, svedený anděl.
Námět se mi líbil, začátek příběhu taky, ale postupem mne začal nudit a bylo úplně jasné jak vše dopadne.
Většina knih od MB mne vždy udržuje trochu v napětí, v očekávání co bude a jak ( i když je to červená knihovna ), ale tahle mezi ně nepatří.

19.12.2013 2 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Kniha byla napínavá od začátku až do konce, zajímavá zápletka i rozuzlení.
Kdo čeká romantiku, ta je tu tak okrajově, ale příběh opravdu zaujme.

16.12.2013 4 z 5

Jorina: kouzlo jadeitu Jorina: kouzlo jadeitu Gabriele Marie Schuster

Kniha se mi líbila, Graciana možná o trochu víc, a to je ten problém.Obě knihy jsou trochu jako přes kopírák a jelikož jsem je četla hned po sobě, tak když se zamyslím, nevím kde bylo co. Ale jako samostatná hist. romance pěkné, napínavé. Drahokamů je pět, tak uvidíme, jestli autorka v dalším díle něčím překvapí.

04.12.2013 4 z 5

Rubínová zář Rubínová zář Virginia Cleo Andrews

Kniha je samozřejmě výborně napsaná, hned vás vtáhne do děje. S hl. hrdinkou všechno okamžitě prožíváte. Jen mne mrzí, že anotace u tohoto prvního dílu je docela podrobná a tím pádem nejsem ničím překvapená ( až na pár drobností ). Podstatu příběhu vím bohužel dopředu, což je škoda. Tak uvidím, co přinese další pokračování.

27.11.2013 4 z 5

Jeden malý hřích Jeden malý hřích Liz Carlyle

Příjemná oddechovka, navíc docela vtipně napsaná. Navnadila mne na další knihy této autorky.

23.11.2013 5 z 5

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Do knihy jsem se okamžitě začetla, ale asi od poloviny mne nadšení přešlo. Děj mně připadal zbytečně natahovaný, některé situace neuvěřitelné a chování hl. hrdinky nad rámec. Romantika ale nechyběla. Pro mne ale nejhezčí knihou od KEW zůstává Popel ve větru.

18.11.2013 3 z 5

Půlnoční setkání Půlnoční setkání Suzanne Enoch

Je pravda, že ničím zvláštním tato kniha mezi hist. romancemi nezaujme, ale já mám tuto spisovatelku ráda, protože píše příběhy s takovým lehkým humorem a člověk si u takové knížky příjemně odpočine.....

17.11.2013 4 z 5

Romantik Romantik Madeline Hunter

Z této série jsem zatím četla jen Hříšníka a ten se mi docela líbil. Proto mne tahle kniha dost zklamala. Pro mne to bylo celé předvídatelné a nudné.

06.11.2013 2 z 5

Váhavý nápadník Váhavý nápadník Kathleen E. Woodiwiss

Nezbývá než souhlasit s předchozím komentářem. Příběh se mi líbil, četlo se to hezky, ale asi u str. 400 mohla autorka udělat finále.

25.10.2013 4 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Teresa Medeiros

Mne kniha nijak zvlášť neoslovila, je to spíš taková pohádka pro náctileté.

21.10.2013 2 z 5

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Je to moje první kniha od této autorky a musím říct, že se mi moc líbila a hned se vrhnu na další její knihy.

08.10.2013 5 z 5

Svérázná nevěsta Svérázná nevěsta Joan Johnston

Tato spisovatelka je moje oblíbená a všechny její knihy se mi líbí. Až na tuto. Nevím proč, ale tato kniha má na jedné straně děj, který vás zasáhne - hl. hrdina 17 let žije s cejchem násilníka, přitom nic neudělal. Dokonce je ve vězení a neustále po něm jdou, má v podstatě zničený život, je mu nějakých 35 let a......s příjezdem ani ne 20i leté svérázné = potrhlé samozvané nevěsty se najednou vše začne měnit - hl. hrdina se na její popud rozhodne, že začne hledat pravého viníka. A to je pro mne kámen úrazu. Naprosto neuvěřitelný vývoj a popis nevěsty jako ztřeštěné, ovšem milé rádoby dámy dělá pro mne z této knihy frašku. Možná je to vinou překladu, možná jsem knihu měla číst třeba jindy, v jiné náladě. Nevím...červenou knihovnu mám ráda, ale i u ní očekávám, že příběhu uvěřím. Pro mne - zklamání.

30.09.2013 2 z 5

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Kathleen E. Woodiwiss

Jedna z nejhezčích hist. romancí, co jsem četla. Děj vás pohltí a nutí vás číst a číst....

28.09.2013 5 z 5

Sametové pouto Sametové pouto Teresa Medeiros

Musím dát za pravdu Kaety. Chaos na chaos.

21.09.2013 3 z 5