gabca007 gabca007 komentáře u knih

Noc kukačky Noc kukačky Heather Graham (p)

Jelikož mám od této spisovatelky přečtené téměř všechny
její knihy, troufám si říct, že tahle mne hodně překvapila. A bohužel ne zrovna kladně.
Mám ráda její historické romance, stejně jako příběhy ze současnosti.
Tato kniha ale docela vybočuje - ani nevím, jak ji popsat.
Taková opravdu malá milostná , ani ne zápletka na velkém politickém pozadí.
IRA, Belfast..., co dodat?

11.04.2014 3 z 5

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

Příběh se mi líbil moc. Patří k těm, u nichž, když začnete, musíte číst až do konce.

06.04.2014 5 z 5

Milovník ze sna Milovník ze sna Virginia Henley

V anotaci je řečeno téměř vše. Takže překvapit vás kniha vlastně nemá čím, a navíc v řadě historických romancí ani ničím z průměru nevybočuje. Jen malá připomínka k předchozímu komentáři - to rozpětí mnoha let je asi šestileté. .......i na konci jsou mladí, krásní,zamilovaní...

05.04.2014 3 z 5

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Začátek je naprosto strhující, říkala jsem si super. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Potom ovšem dojde k oné nehodě, a najednou stop. Musíte přepnout ze skvěle rozjeté krimi na ...na co vlastně? Romantiku, scifi.... tady mne autorka hodně naštvala.
Ale konec dobrý, takže 3*.

21.02.2014 3 z 5

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Opět velmi napínavé. Jak jinak. A přesto, že se mi líbí celá série s Rickem, tahle kniha nejvíc. A to proto, že autorka konečně nechala odpočinout všechny úchylné kněží a svaté pomatence i s růžencem. Příběh se tím pádem zdál uvěřitelnější , alespoň pro mne.
5* si kniha určitě zaslouží, ale kdyby se mne někdo ptal, tak No 1 od LJ - Hrobař a Montana TO DIE.

11.02.2014 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Co do obsahu není moc co hodnotit. Ale hodně se zde v komentářích chválí super překlad, takže jo, přidám se. Obdivuju překladatele za jeho výdrž. Slabší povaha mohla perem v půlce seknout a nečetli bychom nic :)

08.02.2014 2 z 5

Síla lásky Síla lásky Virginia Henley

Velmi divný příběh. Připadalo mi, že si Lillyth se svým normandským dobyvatelem neustále pouze dokazují kdo má ve vztahu " navrch".
Společný život začíná lží jednoho a vícemeně končí lží toho druhého, aby mohl zase začít.
Na nedostatek sexu si však čtenář rozhodně stěžovat nemůže:)
Celkově - nuda, nuda, nuda.

29.01.2014 1 z 5

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Kniha sice zaujme od první stránky tak jak je tomu u většiny knih této autorky, tentokrát mně ale připadalo, že jsem začala číst napínavou detektivku, později romanci o krizi manželského páru. Závěr mně potom připadal chaotický a uspěchaný. No četla jsem od LJ lepší knihy.

21.01.2014 3 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Je to asi pátá krimi od LJ, kterou jsem dočetla, a pro mne bohužel nejslabší. Zatímco u ostatních jsem byla okamžitě vtažena do děje, tady mně to přišlo všechno strašně zdlouhavé. Taková ta atmosféra strachu, kterou jsou pociťovala okamžitě třeba u Hrobaře nebo Osamělé smrti, chyběla úplně. Bohužel ani téma " boží studentské armády " mne nijak neoslovilo. Ale za co musím za sebe knihu pochválit, je její opravdu naprosto nečekané zakončení.

20.01.2014 3 z 5

Dokonalá láska Dokonalá láska Mary Balogh

Kdo má rád knihy M. Balogh určitě nebude zklamaný ani touto sérií, i když bohužel vyšla jen ve slovenštině.Ale pro mne je č.1 série Bedwynovi. Ta je totiž kromě toho, že je samozřejmě romantická, taky velmi vtipně psaná, což myslím Kvarteto není. To je spíš takové melancholičtější. A tak jak níže píše modranka, je zde ne přímo návaznost, ale hodně odkazů právě na Bedwynovce, a to asi nejvíc v díle Pravá láska. A naopak v Bedwynovcích je nejvíc objasněna tato spojitost v díle Škandály lásky, který ke smůle českých čtenářek vyšel také jen na Slovensku.
Takže shánějte a čtěte, určitě nebudete zklamané.

11.01.2014 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Četla jsem si v noci, sama doma, rodinka pryč - no bála jsem se, bála. Co víc dodat. Napínavé od začátku až do konce.

05.01.2014 5 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Úžasná, s vtipem napsaná knížka, pro mne nejlepší od KEW zároveň s knihou Popel ve větru. Myslím, že spisovatelka zde skvěle vystihla to, že když muž a žena říkají totéž, není to vždy totéž a prostě že láska to je i bolest, odpuštění.....mohu jen doporučit!!

02.01.2014 5 z 5

Dvě malé lži Dvě malé lži Liz Carlyle

Tak tomu říkám vášnivá romance.
Kdo by nechtěl zažít takovou spalující vášeň? :)

01.01.2014 5 z 5

Nepravý gentleman Nepravý gentleman Liz Carlyle

Už dlouho jsem nečetla tak nudnou knihu. Taky jsem se někde u str. 150 přestala týrat a ukončila jsem to. Příběh o ničem, hl. hrdina popsán způsobem, že by člověk pochyboval o jeho duševním zdraví a k tomu Kateřina coby chytrá horákyně. Po přečtení série MacLachlanovi, která byla krásná, přemýšlím, jestli se jedná o tutéž spisovatelku.Doporučila bych jen nepříteli.

31.12.2013 odpad!

Odvážné srdce Odvážné srdce Elizabeth Chadwick

Příběh špatný nebyl, ale Renard mne vyloženě vadil,jeho rozpolcené city k milence a manželce.
Vše snášející a chápající Eleanor doufající v lepší zítřky...
No pro mne to byl pár postrádající vášeň a celkově vzato není to kniha, ke které bych se někdy vracela.

28.12.2013 2 z 5

Nezralý pro lásku Nezralý pro lásku Barbara Dawson Smith

S tím,že je kniha velmi vtipně napsaná lze jen souhlasit.
Čte se velmi dobře a nenutí vás nad ničím přemýšlet.
3* mi přijdou málo, 4* moc. Ale doporučit ji romantičkám bych se určitě nestyděla.

27.12.2013 4 z 5

Falešná vévodkyně Falešná vévodkyně Gabriele Marie Schuster

Taková pohádka pro dospělé. Trochu mi to připomínalo film
Angelika a král.

24.12.2013 4 z 5

Vzrušení Vzrušení Virginia Henley

Kniha mne velmi mile překvapila. Děj je podmanivý, nutí vás to číst dál a dál. Beth si okamžitě zamilujete a vévoda je taky sympaták. Spousta velmi milých a vtipných dialogů, ale taky několik smutných pasáží. Myslím, že této romanci nic nechybí a 5* si zaslouží.
Klidně bych si ji přečetla znovu ( což se mi často nestává ). A námět je taky docela originální.

21.12.2013 5 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Kniha byla opravdu pěkná a myslím, že autorka udělala dobře, když se vyhla tomu romantickému klišé, kdy hrdina na konci příběhu opět prohlédne.

20.12.2013 4 z 5

Svedený anděl Svedený anděl Mary Balogh

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci....a trest? Tak v případě Cassandry blonďatý, bezchybný, úžasný, bohatý, svedený anděl.
Námět se mi líbil, začátek příběhu taky, ale postupem mne začal nudit a bylo úplně jasné jak vše dopadne.
Většina knih od MB mne vždy udržuje trochu v napětí, v očekávání co bude a jak ( i když je to červená knihovna ), ale tahle mezi ně nepatří.

19.12.2013 2 z 5