Vzrušení

Vzrušení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4824/bmid_vzruseni-l1n-4824.jpg 4 33 5

Elizabeth Gunningová, obdivovaná irskou smetánkou pro svou krásu, však není, kdo se zdá být. Je obyčejnou ženou avšak s neobyčejným zjevem. A řízena svou matkou se chystá v přetvářce pokračovat a jako vichřice si podmanit i Londýn. Zlatovlasé Elizabeth s fialkovýma očima padají muži k nohám, ale jen jeden si podmanil její srdce, vévoda z Agryll. Ale podlehnout mu by bylo nebezpečné, protože on jediný také zná její nejhlubší tajemství a navíc ví, jak v ní vzbudit vášeň.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Undone , 2003

Ála1968
07.08.2019 4 z 5

Ze začátku byl příběh hodně přitažený za vlasy,z vřesoviště rovnou na bál k místokráli,ale potom už to byl opravdu moc hezký příběh i když místy hodně smutný

moudivlacek
13.09.2015 5 z 5

Kniha docela ujde, i když jsem se ze začátku ztrácela ve jménech a titulech hrdinů, také člověk musel pozorně sledovat děj, který probíhal v Irsku, Anglii a Skotsku. Zaujal mne hlavně osud vévody Hamiltona, přesto, že bude všemi považován za záporného hrdinu, musím jej trošku bránit. Dopřál své ženě luxus, pečoval o ni, i když svérázným způsobem. Svého synka miloval nade vše. Když člověk nepozná lásku ve svém životě, tak málokdo se jí naučí i dávat sám.
Naproti tomu John o svou lásku nebojoval, nechtěl jít proti své rodině, když si to uvědomil, bylo pozdě, přesto ji pak chtěl o to víc.

Illaa
13.04.2015 3 z 5

Příjemná romantika pro ženy zasazená do anglické historie. Jediné co bych vytkla, bylo mnoho jmen s květnatými přízvisky, které nebylo možné si zapamatovat. Proto jsem v těch méně důležitých osobách měla během čtení guláš.

Kamiliana
07.09.2014 5 z 5

Podle obálky jsem čekala nějakou oddechovku červené knihovny, ale tato autorka umí velice dobře skloubit fakta a fikci. Příběh je psán působivým nekýčovitým jazykovým stylem a obsahově je také velice zdařilý, dokonce se může blýsknout psychologickými pasážemi a zdařilým vylíčením jednoho velice nepovedeného manželství. Ke knize se určitě v budoucnu vrátím.

gabca007
21.12.2013 5 z 5

Kniha mne velmi mile překvapila. Děj je podmanivý, nutí vás to číst dál a dál. Beth si okamžitě zamilujete a vévoda je taky sympaták. Spousta velmi milých a vtipných dialogů, ale taky několik smutných pasáží. Myslím, že této romanci nic nechybí a 5* si zaslouží.
Klidně bych si ji přečetla znovu ( což se mi často nestává ). A námět je taky docela originální.