Fuchs46 Fuchs46 komentáře u knih

Rychlé meditace pro zklidnění těla a mysli Rychlé meditace pro zklidnění těla a mysli Eric Harrison

Čtivě napsaná kniha. Členění do jednotlivých kapitol. Není nutné číst postupně, každý si může vybrat podle možností a nálady jaké meditace vyzkoušet. Za mne jednoznačně lepší vyzkoušet krátkou meditaci, která mi vlastně nepřipadá jako meditace než nějakou dlouhou, která se stejně nedaří. Zvažuji si knihu zakoupit a vracet se k ní.

01.04.2024

Hry a zábavné činnosti pro děti s autismem Hry a zábavné činnosti pro děti s autismem Julia Moor

Najdete tu spoustu praktických nápadů, avšak mějte na paměti, že každé dítě je jiné. Tedy zkoušejte a hledejte. Na výběr je toho v knize opravdu dost!

10.03.2024 4 z 5

Draka je lepší pozdravit Draka je lepší pozdravit Miloš Kratochvíl

Děti příběhy rády poslouchají a ještě si s nimi můžete popovídat u doplňujících otázek k jednotlivým příběhům.

10.03.2024 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Četla se dobře a rychle, ale první díl byl stejně nejlepší.

11.02.2024 3 z 5

Co nás nezabije... Co nás nezabije... Stephen Joseph

Kniha je myslím přijatelná i pro laiky, podpořena reálnými příběhy a výzkumy. V závěru i podrobnější vysvětlení a kroky ke svépomoci k pochopení traumatu jako růstu.

19.08.2023 5 z 5

Tajemství vůní a chutí Tajemství vůní a chutí Hanns Hatt

Velmi čtivá kniha členěná do krátkých kapitol, které není nutno číst postupně. Z knihy můžete využít i spoustu skvělých informací k praktickému využití.

09.08.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Příběh měl spád. Kniha se četla dobře.

20.07.2023 4 z 5

Nástroje proti úzkosti Nástroje proti úzkosti Alice Boyes

Kniha přehledně členěná do kapitol + dotazníky mohou pomoci široké veřejnosti s pochopením tématu.

27.02.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Klasika, ke které se člověk rád vrací.

21.02.2023 5 z 5

Čo si hračky rozprávali Čo si hračky rozprávali Mária Ďuríčková (p)

Krásná kniha pro předškolní děti. Text končí na str.67

21.02.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Útlá kniha s dobrým příběhem.

21.02.2019 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Příjemná oddechovka.

31.12.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Příjemné čtení o životě.

12.11.2018 4 z 5

Kamínek Kamínek Michaela Fišarová

Poutavá kniha pro děti. Počítejte s tím, že po přečtění budou nosit domů více kamínků :-).

10.11.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Rychle přečteno, nádherné ilustrace.

19.10.2018

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak to šlo úplně samo. Dětem rozhodně nedoporučuji, ale pro dospěláka se zde najdou i úsměvné pasáže. Šťastný konec v knize rozhodně nehledejte!

01.03.2018 3 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Dětem se před spaním dobře poslouchá.

23.02.2017