Frizer Online Frizer komentáře u knih

Krev a jed Krev a jed Margaret Lindholm

Začátek jedné z nejlepších fantasy ság vůbec. Fitz Farseer a Fool jsou skvělá dvojice...v této knize začínáme Fitzovým dětstvím, jeho vyrůstáním na hradě Buckeep a do toho se míchají intriky a politika. Pro mnoho čtenářů může mít kniha pomalejší tempo, ale pro mě je styl psaní a vyprávění naprosto parádní.

23.12.2022 5 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

Další dobrý díl série Malaz, jsou tam dvě hlavní dějové linie...a mnohem více menších, jak je u Malazu zvykem.

Knize dávám 4 hvězdičky, protože linie kolem Darudzhistánu, Harlla a Paličů mostů jsou zajímavé a dobře napsané...co mě vůbec nebavilo byla zápletka s Tiste Andy...pro mě jsou tou nejnudnější a nejvíce sebelítostivou rasou Malazu.

Abych byl konkrétnější, tvorba světa je fantastická ....většina zápletek dobrá, ale jsou i slabší...Ovšem na postavy a tvorbu charakterů existují mnohem lepší spisovatelé/autoři. (Kruppe a Iskaral Pust jsou však velkolepí)

Konec knihy je epický, jak už to má Erikson ve zvyku a většina zápletek z knihy je dobře zakončena.

19.12.2022 4 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Nemůžu se rozhodnout mezi 4 a 5. V knize jsou příběhy, které jsou naprosto skvělé a také vlákna, která mě osobně tolik nezajímala.

Ty skvělé pro mě byly o mariňácích a dvou šílených "inkvizitorech" v Lederas. Uvidíme, jak budou události v této sérii pokračovat, ale konec byl vcelku uspokojivý.

Vrcholem této knihy jsou postavy Janet Aran (smutný a bolestivý příběh) a postavy Beak/Zobák?! . Tato postava má pravděpodobně jeden z dosud největších „malých příběhů“ Malazu a pouze pro příběh této postavy stojí kniha za přečtení.

19.12.2022 5 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

"Fantasy kniha" z jiné doby....vyprávění není tak bohaté nebo s mnoha zápletkami, jako v moderních knihách, jen téměř přímý a neustálý boj proti všem. Kniha má také pár událostí typu "deus ex machina"...ale co Gemmell udělal opravdu dobře, jsou postavy a charaktery. Ve všech knihách, které jsem od něj četl, není dobro proti zlu...ale většinou muži jen na různých stranách konfliktu. V knize je pohled mnoha postav z obou stran barikády a dokonce i jedna postava kde na jedné stránce můžete získat její celý příběh a ospravedlnit její chování. To je velice skvělá vlastnost autora, protože to není běžné. V návalu bitvy přecházíte od jedné osoby k druhé v rychlém sledu, a téměř cítíte, jak celé to pandemonium probíhá.

Určitě budu v jeho knihách pokračovat, protože jsem zatím četl jen Sword in Storm, Lord of the Silver bow a teď Legend....nejsou to pro mě zrovna hity na rychlé přečtení, ale jsou tam skvělé příběhy a psaní, které stojí za ten čas

19.12.2022 4 z 5

Falešní bohové Falešní bohové Graham McNeill

Výborný díl HH. Nepotřebujeme se seznamovat s postavami....už víme o co jde. Akce je méně, ale Horův postupný propad do šílenství je ztvárněn dost unikátně a zcela brilantně. Chudák Magnus... Z první trojice knížek je tato za mě nejsilnější....i když největší pecka nastane v knize First Heretic s Lorgarem.

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Za mě osobně, zatím nejlepší kniha Gotreka a Felixe....jsem zvědavý jestli bude překonána. Skaveni jsou naprosto úžasní nepřátele, kniha je prodchnuta černým humorem a hutnou atmosférou. Poprvé se zde objevuje Thanquol, jeden z nej fantasy antagonistů vůbec. Výborné a vůbec ne hloupé.

18.12.2022 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Patrick píše velice hezky o ničem. V celé knize se v podstatě nic zásadního nestane. Hlavní postava je Mary Sue, ale musíme se dobrat k tomu proč vůbec. Kvoth se také zadívá do Jenny?!/ Jenna což je jedna z nejodpornějších bytostí a lásek hlavních hrdinů vůbec. Nikde to neni v knize uvedeno, ale jde o prachsprostou šlapku. Celou knihu čekáme nějáké zásadní odhalení ale to nepřichází, nicméně napsané je to nádherně....to nejspíš stačí aby se to ve všech žebříčcích vyšvihlo vysoko. Druhý díl jsem ani nedokončil....navíc pokud si o Patrickovi zjistíte něco více.....dojde vám, že je to poměrně odporný člověk a čichač vlastních prdů.

18.12.2022 3 z 5

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Nádherný příběh z konce 19. století kdy do NY proudily zástupy přistěhovalců. Pokud máte rádi atmosféru NY....mimochodem skvěle popsaného....a není vám cizí Arabská mytologie společně...a v tomto případě pro nás obvzláště přitažlivé, židovské mytologie....určitě nešlápnete vedle. Tempo vyprávění je pomalejší ale Džinovi i Golemě ve světě lidí nelze než nefandit. Úžasné vyprávění a venku již je druhý díl...

Akira 1 Akira 1 Katsuhiro Otomo

Anime jsem viděl několikrát a líbil se mi.

Tento komiks/manga jsem četl poprvé. Příběh je v pořádku....i když trochu zastaralý, ale vizuál a naprostá intenzivita si zaslouží 4 hvězdičky.

Je to pravděpodobně jeden z nejdynamičtějších komiksů, které jsem kdy četl.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Zatímco film podle této knihy je natočený jako rodinná cesta, kterou každý zná, kniha je trochu jiná svým poselstvím a stylem. Před 30 lety to musel být velký hit, dnes už tolik ne, alespoň pro mě. Kniha je spíše vědecká než dobrodružná, což je v pořádku, ale nemám ponětí, kolik z těch "vědeckých" věcí je správných a co je prostě jasně řečeno. Ale z toho, co jsem pochopil, jsou paleontologické „věci“, jak jsou popsány v knize, docela nesmysl. Postavy byly fajn, kromě dětí. Byli opravdu velice otravní.

Kdybych měl jedinou možnost, film nebo knihu, mnohem raději bych si vybral film. 3,5/5

18.12.2022 3 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Tahle kniha byla supr. Líbilo se mi to ještě víc než Stand od Kinga. Asi mnohem víc tíhnu k atomovému holocaustu než nějaké hloupé chřipce. Nevadily mi ty "nadpřirozené věci" jako některým a kniha se mi maximálně líbila. Jde o knihu se čtivou prózou a velice zajímavými postavami. Možná byl příběh v závěru až moc optimistický, ale proč ne...pěkná pohádka pro dospělé. Zlé a dobré postavy jsou stejně zajímavé a sázky jsou vysoké... nemůžu uvěřit, že jsem objevil Roberta tak pozdě.

18.12.2022 5 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Takové dílo jednoho poměrně zajímavého nápadu, který se ale rychle vyčerpá. Vizuální stránka neurazí, ale z čeho jsou všichni na větvi, mi zůstane záhadou. Podobně jako u serie Robokat...

23.11.2023 3 z 5

Hrdinové umírají Hrdinové umírají Matthew Woodring Stover

Jsem asi zaujaty protoze nesnasim mix SF a Fantasy...nedava to zadny smysl. Presto jsem knihu zkusil kvuli pomer e dobrym recenzim.Pribeh i hrdinove mi ale prisli nudni a nebyli ani dobre napsani. Akce obcas ok, ale nic extra. Jedna z knizek ktera mela zustat hluboko v 90. letech. Vcelku zklamani. Knizka mi pripomina film Running man s Fantasy zasazenim...Styl psani, pribeh i postavy jsou proste prumer...

07.10.2023 2 z 5

Conan nepřemožitelný Conan nepřemožitelný Robert Jordan (p)

Jednoduchý, rychle plynoucí příběh z Conanova mládí. Do metra ideální četba, ve třinácti letech jsem byl z knihy paf. Dnes už by byla jen k pousmání.

03.09.2023 3 z 5

Jack Holborn Jack Holborn Leon Garfield

Klasické pirátské dobrodružství do 12 let věku. Příběh s dvojčaty stojícími na jiných stranách hodnot a zákona je poměrně svěží a originální....na youtube je ke shlédnutí celý seriál z 80. let který je výborný.

03.09.2023 4 z 5

Děti času Děti času Adrian Tchaikovsky (p)

Dobrý nápad, ale poměrně zle napsaný. Lidé jsou nevýrazní a nudní, žádná zajímavá či prokreslená postava. Nikomu jsem nefandil a nikdo mi k srdci nepřirostl. Pavoučí linie byla o něco lepší lepší, ale není na nich nic nového nebo zvláštního, co byste neuhodli nebo nevěděli se základními znalostmi entomologie. Nedozvěděl jsem se tedy nic extra nového nebo zvláštního, což v "hard-sci-fi" za kterou je kniha považována spatřuji jako zásadní nedostatek. Nemám ponětí, proč je příběh a kniha tolik chválena, protože jediná zajímavá věc v ní je její hlavní myšlenka. Próza byla čitelná, ale nic zvláštního...5/10. Pokračovat se sérií nebudu.

24.07.2023 3 z 5

Královská spravedlnost Královská spravedlnost Richard Swan

Jako autorova prvotina se mi to líbilo. Jsou tam neotřelé nápady a jde o lehce čitelnou "fantasy detektivku". Svět není ještě tolik prokreslený, vzhledem k tomu že děj sledujeme většinu času v jednom městě, ale myslím že v dalších dílech se dočkáme větší porce. Příběh sledujeme zrakem Heleny Sedanky, učednice "potulného soudce", která mi byla jakožto postava dosti sympatická. Dospělá, temnější a moderní fantasy kniha. Co víc si v záplavě YA balastu přát.

18.07.2023 4 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

Úžasné Drizztovo dobrodružství kde se většinu knihy snaží vymanit ze spárů své rodiny a pavoučí královny Loth. Z Mezzoberenzanu se dostáváme do "hlubin" a potkáváma spoustu příjemných a sympatických obyvatel. Hlavní hvězda Drizzt má skvělé vnitřní myšlenky a pochody a nelze než mu celou knihu nefandit. Skvělé, odpočinkové DnD fantasy. Drizzt je sympaťák

29.06.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Prumerne nudne fantasy spise pro mlade divky...spise ya....nenadchne, ale uplne asi neurazi. Ja se nudil...jo, a jsou tam draci. Nesnasim "draci" fantasy. Jedna hvezda navic za obalku, ta se povedla. Na vystavku do knihovny fajn.

29.06.2023 3 z 5

Rudá moře pod rudými nebesy Rudá moře pod rudými nebesy Scott Lynch

"Dvojka" mě nenadchla tolik jako první díl...to ale neznamená že není velice dobrá. Z města typu "renesanční Benátky" se přesouváme na moře, do herny a jiných lokací. Duo Locke a Jeann táhne knihu ale kupředu a závěr byl docela překvapivý. Solidní fantasy...kvalit prvního dílu ale nedosahuje.

19.06.2023 4 z 5