freywar freywar komentáře u knih

V říši hladových duchů V říši hladových duchů Gabor Maté

Povinná četba všech kteří se setkali ze závislostí

25.02.2023 5 z 5

Tělo sčítá rány Tělo sčítá rány Bessel van der Kolk

Tuto knihu mi poslalo samo nebe, vřele doporučuji všem.

18.01.2023 5 z 5

Cesta psychonauta. Díl první Cesta psychonauta. Díl první Stanislav Grof

"Stan Grof je mezi námi obrem a my máme to štěstí, že můžeme stát na jeho ramenou. Budoucí generace jej budou navždy uznávat jako člověka, který nám pomohl probudit se z kolektivní hypnózy, jíž říkáme každodenní skutečnost. Zůstal jsem vzhůru po celou noc, abych si přečetl jeho velkolepé opus magnum." Deepak Chopra, M.D.

18.01.2021

Разговори са генералом Младићем / Hovory s generálem Mladićem Разговори са генералом Младићем / Hovory s generálem Mladićem Rajko Doleček

Doporučuji všem, kteří chtějí znát i jinou verzi než je ta oficiálně povolená

03.07.2018 5 z 5

Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět Jan Urban

po přečtení této knihy jsem ještě pár dnů chodil jako tělo bez duše, mrtví k nám promlouvají

03.03.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

tak ten zvrat jsem opět nečekal vřele doporučuji

20.11.2016 5 z 5

Piju čaj Piju čaj Ludvík Kundera

tato kniha mi byla inspirací a učebnicí k podávání a přípravě čaje

31.07.2015 4 z 5

Paracelsus Paracelsus Wacław Gołembowicz

nádherná kniha skvěle napsaná a příběh mě strhl a nepustil,osamocený boj proti hlouposti a mocným. Paracelsus mi byl velmi blízký cholerická výbušná povaha pitky s chudinou, neúcta tzv inteligenci , kde dnes víc jak dřív má diplom a titul kdejaký hlupák jenž se pak ctnostně obléká , a jeho věčný boj proti tmářství -(peníze nepáchnou, TI, kterým jsem je vzal , tě o ně ještě leckdy připraví) a dovolím si druhý citát s knihy: "Moje bude po smrti vítěství!!"

31.07.2015 5 z 5

Pražský kabalista Pražský kabalista Marek Halter

nemohl jsem přestat číst, oživlo mi staré židovské město s jeho starostmi a útrapy a dvou legend staré prahy rabbiho Löwa a Golema

23.06.2015 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Kniha se čte jedním dechem, jedná se o nadsázku prolínající skutečné události, nezbývá než doufat že pan Viewegh, napíše další díl neboť vrchnost je stále stejně s korumpována

28.06.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

skvělý román, jen po dočtení mě přepadl smutek, ze ztráty tradice těchto žen bohyní, které nám vstoupily do panteonu legend, i díky této knize

27.04.2013 5 z 5

Hrabě de Gabalis Hrabě de Gabalis Abbé n. de Montfaucon De Villars

rozhovor zasvěcence a jeho adepta, o živlových bytostech a prvotním hříchu

21.03.2013 5 z 5

Budoucí lidstvo Budoucí lidstvo Edward Bulwer (p)

Kniha, která ovlivnila řadu okultistů a pohled na budoucí lidi, kteří budou moci využívat tajemné všudy přítomné energie VRIL, žiji souladu a v rovnováze s přírodou, s duchovním osvícením. Kde se již nepracuje pro peníze nebo pro posilovávaní vlastního ega, ale pro společnost a blaho všech.

11.03.2013 5 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

tento komiks je snad povinnosti všem kterým vadí že je velký bratr sleduje :D

11.03.2013 5 z 5

Kámen mudrců Kámen mudrců Johanes Anker Larsen

kniha líčí život a duchovní pouť mnoha lidí ať skupiny okultistů, kněze, vraha nebo kandidáta jenž je autorovým alter egem, kniha je velmi rozsáhlá a z mnohé postavy mi přirostli k srdci, prožíval jsem s nimi jejich životní pouť, radosti , zklamání i bolesti. duchovní pouť do otevřena, a čekal s napětím co se stane až Holder Vdovin potká vissingrodského stárka.

Červený lev: mystický román Červený lev: mystický román Mária Szepes

Nádherná kniha, děj se odehrává napříč 4 stoletími, kdy alchymisticky adept vraždou získá nápoj nesmrtelnosti (červený lev). Adept sis umírá ovšem jeho paměť nikoliv a tak prochází s jedné reinkarnace do druhé s pamětí na minulí život a lidi v něm, s kterýma se opět potkává. Rozsahem dílo nemá obdoby jedna nejúžasnějších knih, kterou jsem měl možnost číst.

Ty, který jsi se pustil do čtení knihy, když ji pročteš do konce a pochopíš,
staneš se vládcem nebo šílencem. Tak s ní učiň, co chceš, - nemůžeš
jí pohrdat ani na ni zapomenout. Když jsi čistý, bude před tebou
pochodní, když jsi silný, stane se v tvých rukou zbraní, když jsi moudrý,
staneš se moudřejším. Když jsi však zkažený, tak se tato kniha stane
v tobě pekelným ohněm, pronikne jako ostrá dýka tvou duší a zatíží tvé
svědomí výčitkami a věčným neklidem."
(Eliphas Levy: Rituel de la Haute Magie)

Frabato Frabato František Bardon

kniha se četla jedním dechem, tajemný a konspiračně mystický pohled na okultní praktiky lože FOGG, a jejích členů v Německu v 30 letech, s jedním ze členů má být Adolf Hitler.

Život mezi sebevrahy Život mezi sebevrahy Milena Brožová

Velmi silná kniha, mnohokrát jsem pro slzy musel přerušit čtení.

24.02.2013 5 z 5

Zanoni Zanoni Edward George Bulwer Lytton

Podle mě jeden z nejlepších románů, které jsem kdy četl. Čte se jedním dechem a po přečtení té to knihy jsem propadl smutku, že nic tak užasného si dlouho nepřečtu.

06.02.2013 5 z 5

Podivná historie: román černého magika Podivná historie: román černého magika Edward George Bulwer Lytton

Kniha výpraví příběh pragmatického lékaře, který na vlastní kůži pocítí věci a bytost, kterou moderní věda vysvětlit neumí ani mu nemůže pomoci.

06.02.2013 5 z 5