Разговори са генералом Младићем / Hovory s generálem Mladićem

Разговори са генералом Младићем / Hovory s generálem Mladićem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244750/bmid_hovory-s-generalem-mladi-em-244750.JPG 4 11 5

Kniha poutavým způsobem mapuje cestu generála R. Mladiće, zejména jeho působení v bosenskosrbské armádě. Autor knihy, profesor Doleček, je blízkým přítelem generála Mladiće, což zaručuje autenticitu obsažených informací. Vhodné nejen pro ty, jenž se zajímají o průběh a dopad rozpadu Jugoslávie. Souběžný srbský a český text. Anglické resumé.... celý text

tonysojka
14.03.2023 1 z 5

Knihu jsem si pořídil,abych poznal i tu jinou verzi pravdy o této šílené bratrovražedné válce, než jaká je nám v naší západní části světa prezentována.
Co se týče historické přesnosti výkladů dějin Srbů od počátku až po vznik války v bývalé Jugoslávii,asi nelze nic vytknout.
Možná nelze ani vytýkat autorovo a Mladičovo rozhořčení z přístupu západních vlád, západních médií,USA a NATO ke konfliktu a je i celkem věrohodné zpochybňování průběhu Srebrenického masakru a počtu jeho obětí.
Jenže.
Jako celek kniha na mne působila jako agitace a propagace toho jediného správného "srbského" pohledu.
Neustále opakované zdůrazňování srbského hrdinství a utrpení.
Který národ v této oblasti v tomto kolotoči křivd,pomst a zvěrstev netrpěl?A který nepoužil všech špinavých prostředků,aby se mstil a vyhrál?
Všechno tohle v kombinaci hrátek a zájmů tajných služeb, politiků a naivity západních států a NATO působí děsivým dojmem.
A úplně na závěr mne znechutil odstavec z jednoho Mladičova dopisu,ve kterém chválí Rusko, že během minulých dvouset let osvobodilo Evropu od Napoleona,Rakousko -Uherska a fašistického Nemecka.Věří že osvobodí i od NATO a USA.
O chvále Putina a označení USA a NATO za satanisty nemluvě.
Pro příznivce "konspiračních teorií" a vyznavače "jiných pravd" dokonalá kniha.

Bedřich63
18.11.2022 3 z 5

Recenze uvádí, že kniha poutavým způsobem mapuje cestu gen. Mladiće....... ale tak to asi není, aspoň podle mě.
Kniha popisuje a to docela náročným způsobem se spoustou detailů a opakujících se podrobností, jaké byly důvody a důsledky války a genocidy Srbů v bývalé Jugoslávii na konci 20.st. a kdo je za to zodpovědný.
Ti, kdo věří zprávám na ČT, ČR, Seznamu, Aktualitách, Novinkách atd. to ani nemusí číst. Tady se píše něco jiného, než co proběhlo a probíhá v médiích tohoto druhu.
Co s tím mají společného M. Albrightová, T. Blair, J. Chirac, B. Clinton, H.D. Genscher, J. Solana, V.Havel, K. Schwarzenberg a další? Odpověď je v knize.
No a pro ty, kteří se zamýšlejí nad současnou situací třeba na Ukrajině...... je tam podobnost čistě náhodná? Kdo myslí...... ten si to domyslí.
Je třeba číst, dokud je to ještě povolené.

Ivan53
19.07.2022 5 z 5

1. Kniha je srbsko-česká, takže výborná pomôcka pri samostatnom zlepšovaní sa v jazyku
2. Kniha ponúka srbský pohľad. Nie pohľad vlády v Belehrade (Milošević a spol.), nie pohľad žoldnierov, ale pohľad Srba, ktorý miloval svoju zem viac ako seba
3. O Chorvátoch a Bosniakoch, čo bojovali na Mladićovej strane, o tom, že ani táto vojna nebola čierno-biela.

freywar
03.07.2018 5 z 5

Doporučuji všem, kteří chtějí znát i jinou verzi než je ta oficiálně povolená

kocour11
29.01.2018

Knihu lze objednat zde, dole na stránce je kontaktní e-mail : https://www.awiw.cz/nakladatelstvi-parabellum

válka v Jugoslávii (1991-2001)

Rajko Doleček
česká, 1925 - 2017