Freedomova Freedomova komentáře u knih

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla, začátek mi připadal příliš rozvláčný. Opravdu zajímavá mi přišla až poslední třetina, od té už jsem se nedokázala odtrhnout. Konec je promyšlený, má logiku a rozhodně mne "odškodnil" za počáteční nezáživnost.

24.01.2019 3 z 5

Co čekat v radostném očekávání Co čekat v radostném očekávání Heidi Eisenberg Murkoff

Knihu jsem si koupila, když jsem byla těhotná a líbila se mi. Nečetla jsem úplně vše, jen to co mne zajímalo, ale pamatuji se, že mne bavilo si hledat informace týkající se konkrétního měsíce těhotenství. Po porodu jsem jí "poslala dál" těhotné kamarádce a byla z ní nadšená. Jako u většiny knih na toto téma od zahraničních autorů, nelze všechny informace "napasovat" na české zdravotnictví, ale s tím se musí počítat.

23.12.2018 4 z 5

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Na knize mi připadalo nejzajímavější barvité a sugestivní líčení válečných útrap a života ve vojenských táborech. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická svojí "přesprávnou uťáplostí", ale i tak mě knížka celkově bavila. Vadil mi otevřený konec, kromě smrti jedné z hlavních postav není vůbec jasné, jak příběh dopadl.

05.10.2018 2 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Naprosto super! Kniha je napsána s humorem, a přesto příběh neztrácí nic ze své kruté reálnosti. Děj je napínavý, má spád, postavy a jejich charaktery uvěřitelné a chování v kritických situacích lidské tzn. obvykle selhávající. Kniha se mi moc líbila a největší sympaťák je podle mě Solomon :)

01.08.2018 5 z 5

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Kniha se skvěle čte. Vývoj příběhu je napínavý a překvapivý, popisy krajiny i Londýna barvité a výborně navozují atmosféru. Jediné, co mne zklamalo byl otevřený konec, mám radši, když je děj dořešený.

23.07.2018 5 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Kniha má zajímavý námět a co jí nelze upřít je dokonalá popisnost a schopnost navodit atmosféru. Člověk před sebou ponurý hřbitov nejen vidí, ale skoro i cítí všeprostupující zápach hniloby. Co mne však zklamalo byl jednotvarný děj a pro mne leckdy nepochopitelné abstraktní představy hlavního hrdiny, ve kterých jsem se chvílemi ztrácela. Závěr jsem čekala propracovanější, kniha najednou rychle skončila, což mne vzhledem k předchozí rozvláčnosti překvapilo.

21.07.2018 3 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Kniha je skvělá! Napínavá zápletka je detailně propracovaná a i přes velké množství dějových linek do sebe všechno perfektně zapadá. Ocenila jsem přehled postav v jednotlivých částech knihy, občas jsem si potřebovala ve všech těch jménech udělat pořádek. Goethovu baladu Král duchů jsem neznala, četla jsem ji prvně (v noci) a trochu jsem se bála :)

11.07.2018 5 z 5

Město slávy Město slávy Beverly Swerling

Město rozkvětu se mi líbilo víc, ale i tento díl je velice zajímavý a poutavý. Připadal mi více smyšlený, ale nevadilo mi to, celou dobu mne kniha bavila.

03.04.2017 4 z 5

A nebe truchlilo A nebe truchlilo Oldřiška Ciprová

Kniha mne bavila, a to byl záměr, se kterým jsem si ji půjčila, takže jsem spokojená. Je to takový historický harlekýn, ale moc hezky napsaný a zajímavý.

26.02.2017 3 z 5

Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Jaroslava Černá

Knížka se mi moc líbila, je zajímavá, čtivá a má spád. Nemohu hodnotit její historickou přesnost, ale tu od milostného románu ani neočekávám. Nedělalo mi žádný problém se ztotožnit s hlavními postavami a jejich rozporuplnými pocity, které byly dle mého názoru, vykresleny velice přesvědčivě. Člověk měl pocit, že vlastně všechny chápe a nakonec je mu jen líto, že to nedopadlo lépe pro všechny, i když to vlastně nebylo možné.

26.02.2017 4 z 5

Nehodná dcera rodu Smiřických Nehodná dcera rodu Smiřických Anna Březinová (p)

Knížka mne bavila a o tom, že ve skutečnosti opravdu došlo k výbuchu zámku za takřka stejných okolností, jsem neměla tušení. Po jejím přečtení jsem si na toto téma vyhledala spoustu zajímavých informací, takže ačkoli to asi nebylo prvotním záměrem autorky, pro mne měla kniha nejen zábavný, ale i vzdělávací přínos.

26.02.2017 4 z 5

Věž lží Věž lží Marie Cristen (p)

Knížku jsem si půjčila jako oddechovku a splnila má očekávání - hezky se četla a moc mne bavila.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl se mi líbil, druhý mne nějak nechytl a před polovinou jsem to vzdala. Když čtu pochvalné komentáře níže, asi to za čas zkusím znovu...

09.11.2016 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka je super, četla jsem ji hned po Malém pražském erotikonu a nezklamala. Měla jsem pocit, že osud jednoho hrdiny je předem jasný a byla jsem na závěr mile překvapená, že jsem se spletla a dočkala se nečekaného. Jinak opět ze života se vším všudy.

09.11.2016 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Já Zaklínače prostě miluju, takže za mě plný počet bodů.

31.10.2016 5 z 5

Slečny z Provance Slečny z Provance Patrick de Carolis

Z počátku jsem se knihou prokousávala se sebezapřením, protože sáhodlouhé popisy krajiny s místopisnými názvy mne doslova ubíjely, ale pak se začaly objevovat jednotlivé postavy a jejich příběhy a kniha byla velice čtivá. Ocenila jsem přehledné rodokmeny v úvodu knihy, chvílemi jsem se v rodinných vazbách ztrácela.

31.10.2016 3 z 5

Hříšný vévoda Hříšný vévoda Adele Ashworth

Knihu jsem četla na odreagování a pobavení a v tomhle ohledu nezklamala. Je to klasický "harlekýn" v historických kulisách.

31.10.2016 3 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji ke čtení. Vzhledem k detailně propracovanému ději je závěr až moc stručný, ale celkový dojem to rozhodně nekazí. Spíš jen zamrzí, že je tak rychle konec.

30.10.2016 5 z 5