Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Kniha se mi velice líbila. Sourozenci kteří bojují o korunu je super nápad a můžu je doporučit

26.10.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Super čtivý příběh, ve kterém se dokonale proplétají osudy mnoha postav. Těším se na další díly série.

26.10.2020 5 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

V celé knize se řešila minulost. Kniha měla pomalé tempo a když měla Maruška nové šaty, byl jejich popis na stránku. Ale když si řeknu, že to je opravdu hodně stará kniha, vlastně se mi to docela líbilo...

26.10.2020 2 z 5

Stříbrné knihy snů 1-3 (box) Stříbrné knihy snů 1-3 (box) Kerstin Gier

Moc roztomilá série. Úžasný nápad. Moc doporučuju

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Nádhera. Nejlepší série jako jsem kdy četla

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Od autorů Illuminae jsem čekala víc, ale co se dá dělat...

25.10.2020 4 z 5

Žár Žár Kiersten White

Super zakončení historické trilogie. Za mě nejlepší díl série. Na konci jsem brečela a to se mi moc nestává.

Temnota Temnota Kiersten White

Nejdřív mi trvalo začíst se a pochopit děj, ale pak, když jsem zjistila že v knize jsou (jen trochu pomotaně) postavy, které skutečně žili hodně mě to chytlo...

25.10.2020 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Za mě vcelku průměrná romantická kniha, která je oproti ostatním autorčiným knihám naivní. Jestli ale mám něco vyzdvihnout, tak určitě to, jak hlavní hrdinka bojovala s afázií. Romantický trojúhelník mi přišel hodně vynucený a nebavil mě. Postavy jsou nezáživné a příběh samotný mi nepřipadal komplexní.
Zatím nejslabší kniha od autorky.

05.05.2024 2 z 5

Políbila jsem Sharu Wheelerovou Políbila jsem Sharu Wheelerovou Casey McQuiston

Ano, podle názvu jsem asi čekala něco trochu jiného, s více thrillerovými prvky. Na druhou stranu ale musím říct, že kniha nese hezké poselství. Přiznám se, že hlavní hrdinka mě lehce iritovala a vlastně mi byla daleko sympatičtější Shara, a to je co říct. Posledních 100 stran je dost přehnaných a nerealistických. Já chápu, že se jedná o LGBT+ knihu, ale jako až takhle? No nwm, no...

18.04.2024 3 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

První polovina mě moc nebavila a úplně mi nesedli hlavní hrdinové, takže jsem se do čtení nutila. Pak ale, cca 150 stran před koncem, přišel úžasný zvrat a celý můj názor na knihu se otočil. Chtěla jsem vědět, jak se to celé rozuzlí a kdo za čím stojí. Při čtení mi běhal mráz po zádech a příběh se stal neskutečně osobním a aktuálním.
Pikové eso je kniha, která může mnohým otevřít oči a jen kvůli pomalému začátku nedávám plný počet hvězd.

30.03.2024 4 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Pro každého fanouška Harryho Pottera je tohle absolutní povinnost. V almanachu jsou systematicky seřazené snad všechny podrobnosti, které se v knihách o daných věcech/místech/postavách dají vyhledat a ilustrace jsou naprosto fantastické.

11.03.2024 4 z 5

Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Matyáš Namai

V tomto grafickém románu nejvíc oceňuji paletu barev a celkový nápad, jak katastrofu v Černobylu zpracovat a převyprávět. Víc by mi ale vyhovovalo, když by se příběh rozdělil do více kapitol, protože já jsem někdy měla problém zpozorovat změnu perspektivy.

04.02.2024 4 z 5

Můj první polibek Můj první polibek * antologie

Většina povídek byla takový průměr a některé mi absolutně nesedly a já knihu odkládala. Všehovšudy jsem si přečetla 3 vážně dobré povídky, u kterých jsem si přála, aby byly daleko delší. Co mi ale na celé sbírce vadilo nejvíc, byla častá přítomnost alkoholu a drog. Název Můj první polibek ve mně totiž vyvolává takové to dětské nezkušené vnímání světa, a proto mě pojetí alkoholu a drog v některých povídkách prostě strašně vytáčelo. Celkový dojem ze sbírky naštěstí zachránily povídky z historie.

27.10.2023 2 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

A sakra, tak tohle bylo fakt špatný. Vlastně naprosto chápu filmaře, že je natočený jenom 1. díl, protože z tohohle by se nedal natočit ani trailer... Knihu jsem měla celou dobu chuť odložit, ale vzhledem k tomu, že to byl závěrečný díl, tak jsem se překonala. Děj byl absolutně nezáživný, chování postav mi nedávalo smysl a ten konec to totálně zabil. Nebýt romantické linky, tak bych to absolutně nedala.
No a taková třešnička na dortu - jsem jediná komu přišlo, že ti mimozemšťani se vlastně vůbec nevyřešili? XD
Achjo, tahle série se teda moc nepovedla, celkově hodnotím tak 30%.

18.08.2023 1 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Podle anotace jsem asi čekala něco trochu jiného, ale i tak mě čtení celkem bavilo. Celkový dojem ale strašně kazí gramatické chyby v knize, kterých bylo vážně nespočet. Autorka vymyslela originální svět, jehož poznávání mě neskutečně bavilo, i když jsem si trochu pletla magické frakce. Děj už tak originální nebyl a já bych ocenila daleko víc scén přímo z patrání, které dodávaly knize akci. Když totiž hlavní hrdinka zrovna nevyšetřovala, tak vedla poměrně nudné monology, které mě celkem iritovaly. Romantická linka mi přišla hodně chtěná, ale vedlejší postavy to naštěstí dost kompenzovaly.
Pro mě taková průměrná YA fantasy, která ale vyniká originalním fantasy světem.

17.07.2023 3 z 5

Střet králů. Svazek třetí Střet králů. Svazek třetí Landry Q. Walker

Pro mě zatím nejslabší díl z této série grafický románů. Špatně jsem se orientovala v postavách a 1. polovina knihy mě moc nebavila.

08.01.2023 3 z 5

New York pro milovníky módy New York pro milovníky módy Megan Hess

Nádherné ilustrace a dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí ze světa módy. Doporučuji

31.10.2020 5 z 5

Tatínek píše paměti Tatínek píše paměti Tove Jansson

Tak Mumíni vážně nejsou můj šálek čaje

30.10.2020 2 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Zajímavý námět, ale postavy se občas chovaly nepřirozeně a některé mi úplně nesedly. Vzhledem k tomu že je to romantická knížka je to prostě strašně moc dlouhé...

29.10.2020 4 z 5