Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Velmi atmosferická kniha napsaná nádherným poetickým jazykem. Vyhovovaly mi krátké kapitoly z pohledu obou hlavních hrdinů. Romantická linka je, oproti ostatním autorčiným knihám, hodně odlišná, ale vlastně se mi celkem líbila. Jsem překvapená, kolik děje se v knize skrývalo a jsem vděčná autorce, že se jedná o standalone, protože to knize dodává určité kouzlo :-). Postavy mi přišly fajn a velmi se mi líbilo jejich chování a ,,vlastenectví".

23.09.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Je to totálně nerealistické? Ano! Četla jsem už takovýhlech knih stovky? Ano! Bavilo mě to? Ano!!! Já vím, je to klišé, ale člověk prostě občas potřebuje totální vymývárnu mozku v podobě knihy s namakanejma ochranitelskejma borcema :-D. A když to jsou ještě ke všemu novozélandští ragbisté, tak se prostě nedá odolat. U knihy jsem se neskutečně nasmála, uculovala jsem se nad skvělými dialogy a rozplývala se u romantických scén. Velmi jsem si oblíbila hlavního hrdinu Jacka, ale Riley mi teda úplně nesedla.
Haka za lilii mě bavila o trochu víc, ale i tak se už těším na další díl.

10.09.2023 4 z 5

Tragédie na jevišti Tragédie na jevišti Robin Stevens

Miluji tuto sérii a z tohoto pokračování rozhodně nejsem zklamaná. Velmi se mi líbí psychologický posun hlavních hrdinek v každém díle. Konkrétně tento případ byl zase super, skvělé prostředí, zábavná a dobře zpracovaná zápletka a zase výborně napsané vyšetřování. Autorčiny knihy jsou velmi čtivé a já už se jenom těším na další díly :-).

09.09.2023 4 z 5

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Kniha, která mě neskutečně zaujala svou anotací, ale příběh samotný mě vlastně trochu zklamal. Čekala jsem akční thriller, ale dostala jsem spíš velmi atmosferické a napínavé drama. Nebýt zavádějící anotace, tak mě kniha bude vlastně bavit daleko víc. I tak jsem si ale užila výbornou atmosféru, skvělé postavy a zábavnou zápletku. Příběh měl určitě větší potenciál, ale pointa na konci byla skvělá :-). Největším přesahem knihy je ale určitě její pohled na moderní technologie. To se mi neskutečně líbilo a myslím, že pro dnešní svět to je i velmi důležité.

04.09.2023 4 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Moje upřímná posedlost ROZHODNĚ není kniha pro každého. Autorka zde vypráví svůj extrémně silný a srdcervoucí životní příběh, ve kterém bojuje s mentální anorexií a závislosti na mužské pozornosti. Obdivuji autorku za to, že toto dokázala napsat, protože mě při čtení bylo těžko, chtělo se mi brečet a občas mi bylo i špatně od žaludku. Čekala jsem, že to bude další příběh o anorexii, ale tohle je daleko víc.

31.08.2023 4 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

No, vzhledem k tomu, že předchozí díl mě zklamal a do pokračování se mi moc nechtělo, tak se mi tento díl četl vlastně velmi dobře. Jedná se teda o pořádnou bichli, ale naštěstí je plná akce, takže jsem měla docela problém se od čtení odtrhnout :-). Velice jsem si oblíbila nové (pařížské) postavy a líbilo se mi chování hlavní hrdinky Paige. A mimochodem, Arcturus a ta jejich romantická linka?! Vážně boží. Oceňuji, jak si autorka pohrála s názvem knihy, který prostě neskutečně sedí. Konec byl trochu překombinovaný a já jsem měla problém se zorientovat, ale jinak tam byla super odhalení.

30.08.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Krásná romantická linka, skvělé postavy a velmi zábavné situace. Ze začátku jsem se do čtení musela nutit, ale druhá polovina už byla daleko víc akční. Krom hlavních postav jsem si neskutečně oblíbila babičku hlavní hrdinky, jejího psa a skvělého majordoma. Konec byl velice roztomilý a já doufám, že se dočkáme i dalších knih v češtině od autorky :-).

28.08.2023 4 z 5

Melissa Melissa Alex Gino

Dojemná a velice citlivě napsaná kniha, o které si myslím, že by někomu mohla i pomoct :-).
Hlavní postavou knihy je George, na 1. pohled desetiletý chlapec, ale on sám moc dobře ví, že ve skutečnosti je dívkou. V chlapeckém těle se necítí dobře, ale bojí se to někomu svěřit. A proto se svou nejlepší kamarádkou vymyslí plán, jak všem ukázat, kdo George opravdu je.
Velice se mi líbilo chování postav, protože působilo přirozeně a zároveň ukazovalo, jak těžký může být comming out pro obě strany.

24.08.2023 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Po nudném začátku jsem nakonec přeci jen znovu dostala ten neskutečně napínavý a atmosferický příběh s úžasnými postavami a hlavně naprosto bombastickou romantickou linku. Chálid je prostě absolutní miláček a jeho vztah s Šeherezádou je pro mě jednou z nejlepších romantických linek, co jsem kdy četla. A to dokonce do takové míry, že se směle vyrovná romantice od Sary J. Maas, a to už je co říct. :-) Druhou polovinu knihy jsem zvládla přečíst skoro na jedné zátah, hlavně díky napětí a akci.
Krásná a neskutečně čtivá YA fantasy duologie, kterou mohu jen a jen doporučit.

22.08.2023 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

A sakra, tak tohle bylo fakt špatný. Vlastně naprosto chápu filmaře, že je natočený jenom 1. díl, protože z tohohle by se nedal natočit ani trailer... Knihu jsem měla celou dobu chuť odložit, ale vzhledem k tomu, že to byl závěrečný díl, tak jsem se překonala. Děj byl absolutně nezáživný, chování postav mi nedávalo smysl a ten konec to totálně zabil. Nebýt romantické linky, tak bych to absolutně nedala.
No a taková třešnička na dortu - jsem jediná komu přišlo, že ti mimozemšťani se vlastně vůbec nevyřešili? XD
Achjo, tahle série se teda moc nepovedla, celkově hodnotím tak 30%.

18.08.2023 1 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

A jéje, tak tohle byl totálně klasický 2. vycpávkový díl, bez kterého by se série víceméně obešla. Přišlo mi, že děj se skoro absolutně neposunul a hrdinové nejsou ani o krok blíž k ,,poražení UFOnů". 1. část knihy by se ze 200 stran dala seškrtat tak na 20 a dějově bych vlastně nepoznala rozdíl... No a ta 2. část zase skoro nesouvisela s hlavní dějovou linkou. Doufám, že 3. díl už bude lepší.

14.08.2023 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Sakra takto teda bylo něco. Jako ten konec?! Už zase potřebuji co nejdřív další díl. Trochu jsem se obávala, že tento 2. díl bude lehce vycpávkový, jak tomu tak u YA fantasy bývá, ale nemohla jsem se splést víc. Kniha je neskutečně čtivá, plná akce, takže jsem se ani chvíli nenudila, ale zároveň jsem se i hodně nasmála. Totálně jsem si zamilovala skoro všechny vedlejší postavy, hlavně teda Caldona. Za zmíňku ale také stojí Kiva, protože ta mi jako hlavní hrdinka neskutečně vyhovuje. Není to taková ta klasická YA hrdinka, která umí všechno, je neomylná a ve všem má hned jasno, ne, Kiva se na svůj věk chová úplně normálně a já jí za to strašně fandím. Romantická linka v knize je úžasná a já se vážně co nejdřív musím dostat k dalšímu dílu.

10.08.2023 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Neskutečně napínavá a skvěle napsaná kniha. Vážka vypráví o 5 mladých Američanech, kteří byli vysláni do Němci okupované Paříže, aby zde špehovali. Kapitoly jsou vždy z pohledu jednoho ze špionů, což se mi na jednu stranu velmi líbilo, ale na druhou jsem měla celkem problém se zorientovat, která z postav zrovna vypráví. Všichni agenti totiž měli v knize své rodné a krycí jméno a ještě ke všemu přezdívku, takže jsem měla problém si to vše dohromady spojit a zapamatovat. Jinak je tato kniha ale vážně výborná. Příběh je neskutečně napínavý a má výbornou atmosféru, takže jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Velice se mi líbilo to, jaké štěstí vlastně postavy měly a to, že ne vše je tak zlé, jak to vypadá. Zápletka je vážně výborná a ten konec... Jen škoda, že na obálce není obraz, který je v knize tak neskutečně důležitý.
Děkuji ydnac, že mě na knihu nalákala a jen mě mrzí, že jsem se k ní nedostala dřív :-).

07.08.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Na jednu stranu krásná romantická kniha, ale na tu druhou vlastně neskutečně naivní bizár :-D. Hlavní hrdinka se moc logicky nechovala a vlastně mi přišla strašně plochá. Knox je sice sympaťák, ale jinak to je totálně prvoplánový knižní bad boy. Romantická linka mi přišla absolutně nerealistická, jako kdyby autorka pár kapitol sbližování postav prostě omylem vymazala. Ono chování všech postav bylo celkově hodně nelogické. A k epilogu 2 se vážně radši nevyjadřuju, protože chování všech postav tam byl už mega bizár (myslím, že ti co knihu četli, tak pochopí).
Velkým plusem knihy ale byla její čtivost a velice vtipné dialogy. Popkulturní narážky mě bavily a vedlejší postavy jsou vážně skvělé. Prostředí elitních středních škol mám hodně ráda a tady to bylo taky super, ale třeba série Maxton Hall od Mony Kasten mě v tomto ohledu bavila ještě víc.

06.08.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Průměrná YA fantasy, ktera mě bavila díky propracovanému a originálnímu magickému světu a krásné, i když trochu vynucené, romantické lince. Vyhovovalo mi, že v knize byly psány kapitoly ze 2 pohledů. Konec byl lehce klišoidní a do dalších dílů série se nejspíš pouštět nebudu.

31.07.2023 3 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Celkem průměrná pohádková YA fantasy. Myslím, že když bych byla mladší, tak bych Rituál ocenila víc :-). Celý dojem z knihy mi kazila naivní hlavní hrdinka a romantická linka, která mi nepřišla moc dobře propracovaná. Atmosféra knihy je ale vážně kouzelná a líbila se mi lehkost s jakou byla napsána. Nebýt čtecí výzvy, tak se do knihy asi nepustím, ale jsem celkem ráda, že se budu moct podívat na film a zhodnotit ho s jeho předlohou.

30.07.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Jsem velice překvapená, jak moc mě tato kniha bavila. Pro mě to sice byla taková oddechovka, ke které bych se přes rok moc nedostala, ale příběh mě bavil. Princip soutěže v knize mě neskutečně chytl a líbilo se mi i prostředí vesmírné lodi. Hlavní hrdina Emmett mi byl sympatický a velice se mi líbilo to, jak si autor pohrál se zvraty v knize. Na další díly jsem vážně zvědavá. :-)

24.07.2023 3 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Neskutečně dobré zpracování už tak výborné knihy od mé oblíbené autorky Ruty Sepetysové. Kresba a coloring knihy je úžasný a tento grafický román ve mě vyvolával ještě víc emocí, než původní román.

20.07.2023 5 z 5

Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Lewis Carroll (p)

Četla jsem britské vydání, zakoupené na anglickém zámku Beaulie, v jehož zahradách se autor pro svůj příběh inspiroval. Mnou zakoupená kniha na Databázi (logicky :-)) není, ale toto je počtem stránek mé knize nejblíž :-).
Jsem překvapená, jak moc je kniha odlišná od filmových zpracování, ale vlastně mi to takhle vyhovovalo daleko víc. Alenka je neskutečný bizár a já k tomu tak přistupuji takže jsem spokojená, mám tento příběh ráda, ale chápu, že není pro každého.

19.07.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen Hoover v této knize potvrzuje, že umí psát neskutečně silné a emocí plné příběhy se společensky velice důležitými (a občas opomíjenými) tématy. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a prvních 50 stran pro mě bylo doslova utrpením, protože chování hlavní hrdinky mi nedávalo absolutně žádný smysl. Pak jsem ale do Quinn vžila a její příběh jsem neskutečně prožívala. V knize jsou dvě časové linky, ,,Tehdy" a ,,Nyní". Mě daleko víc bavily kapitoly ze současnosti, hlavně díky silným emocím. Ke konci jsem měla problém udržet slzy dojetím a zároveň jsem se i svíjela smíchy, a to je podle mě to, díky čemu je Colleen Hoover tak výborná autorka.
4,5 dávám kvůli slabšímu začátku, ale jinak to vážně stojí za to.

18.07.2023 4 z 5