Florindela Florindela komentáře u knih

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Skvělé čtení, zajímavý příběh. Popis válečných událostí mi hodně připomínal Tolstého Vojnu a mír... klidně bych jich snesla méně, ale je otázka, jestli by to nakonec knize neublížilo. Takže za mně skvělé čtyři večery a vlastně i noci.... a těším se na další díl.

14.12.2020 5 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Skvělá kniha, jako všechny do tohoto autora. Škoda, že je už poslední. I překladatele to v doslovu rozesmutnilo. Taky jste si jako já vyhledávali na netu ty vesnice, zámky, místa...? Provence prostě nemá chybu.

16.09.2020 5 z 5

Panství Loch Down Panství Loch Down Beth Cowan-Erskine

Ačkoliv jsem čekala spíše detektivku, není tomu úplně tak. Ale moc dobře se to čte. Vizuálně jsem před sebou viděla jak dům tak i obyvatele Panství Downton. Rozuzlení na konci je překvapivé.
Kdyby to šlo, dala bych půl hvězdy dolů za to neustálé "mlaskání" členů rodiny (kdo přečetl, tak pochopí).

07.12.2022 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Příběh, který se odvíjí v této knize, je krásný a zajímavý. Popisy Paříže a Francie také. Bohužel mi to tak nějak kazil hlavní hrdina a jeho pohnutky, psychologické úvahy a filozofování. Zhruba od strany 30 jsem přeskakovala některé odstavce, a od strany 135 jsem začínala přemýšlet, že přeskočím celý konec. Neudělala jsem to, knihu jsem dočetla, i když mi dalo docela práci z toho ten krásný příběh vypíchnout.

09.07.2021 3 z 5

Bruno, Chef de police Bruno, Chef de police Martin Walker

Pohodová kniha, trochu detektivka, trochu výlet do Francie. Moc dobře napsané.

05.04.2021 5 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Dočetla jsem, a stále cítím... podzimní chlad i vůni kouře, chuť dobrého jídla připraveného nad ohněm, opékaný chleba s olivovým olejem... Kniha mě dokázala přenést tam, kde jsem nikdy nebyla... A bylo to moc krásné. I přesto, že ke konci knihy přišlo poznání, proč je v titulku knihy uvedeno "hořkosladký příběh".

29.01.2021

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Krásná kniha. Dobře vymyšlená zápletka, objevování minulosti ze starých deníků. A moc hezky napsáno a popsáno. Ve volném čase sestavuji rodokmeny a tak ty deníky hlavní hrdince úplně závidím. To by bylo něco...

14.10.2020 5 z 5

3x Hercule Poirot 2 3x Hercule Poirot 2 Agatha Christie

Příběhy Hercula Poirota, v podání britského herce Davida Sucheta, prostě miluju. A od televizního zpracování byl jen krok ke čtení. Knihu jsem koupila v antikvariátu, měli jen druhý díl, ale chytlo mě to - a to tak, že jsem sbírku všech knih 3x ... už zkompletovala. První příběh - Velká čtyřka - mě trochu asi zklamal, nebo překvapil. Moc mi k Poirotovi nesedí, a jak píše MilanCFC, asi by si zasloužil mnohem víc prostoru. Zbývající dva příběhy jsou skvělé, čtivé, napínavé, rozuzlení překvapující.

05.10.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U mně opravdu velké zklamání. Začátek vtipný, ale pak už ne. Čekala jsem něco jiného... asi něco ve stylu Vejce a já. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. No - možná jednou... A přitom to téma poskytovalo tolik možností...

04.09.2020 3 z 5

Navždy Provence Navždy Provence Peter Mayle

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Děj voní levandulí, dobrým vínem, sluncem, laskavostí... Chcete tam být, zažít a užít si to.

29.08.2020 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Příběh voní levandulí a dobrým vínem. A taky jídlem.

29.08.2020 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Moc dobře a poučně napsaná kniha. Já jedu paleo už pět let, nemůžu lepek ani laktózu, a co si budeme povídat, bezlepkové náhražky chleba a pečiva nestojí za to. Ovšem spoustu tvrzení z knihy můžu sama na sobě potvrdit. Za mně super.

29.06.2020 5 z 5

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Návrat do dětství. V knihovně mi ji podstrčil manžel, tak jsem si ji s chutí přečetla. Kdo má rád komiksy a válečné příběhy, doporučuji.

27.02.2020 5 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Krásná kniha. Jedna ze tří o Coco, kterou jsem dostala jako dárek. Báječně se četla, po ruce mobil a lustrovala jsem si ostatní postavy - nejen jejich život, ale zejména vizáž. Jak autorka na konci píše, protože Coco toho o sobě hodně navymýšlela, musela nastudovat a porovnat spoustu životopisů i jejich přátel, aby získala co nejvěrnější informace a časový sled událostí. Ať už to tak bylo nebo ne, myslím, že se dílo povedlo - vyprávěný příběh je krásný - toužíte se rozběhnout do parfumerie a vonět...

08.01.2020 5 z 5

O lidech O lidech Karel Čapek

Krásná kniha. Mám ráda Čapkův způsob vyprávění a popisů světa, okolí, lidí... Líbí se mi, jakých detailů si umí všímat i u lidských povah. A pořád je tak skutečný a pravdivý.

06.12.2019 5 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Pěkné čtení. Popis Paříže, trhů, života... , líbilo se mi. Kniha proložena recepty, někdy při četbě zafungoval reflex "pavlovových psů" .

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásná kniha. Konec jsem obrečela. Mám ráda takové příběhy.

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Příjemná kniha, dobře se četla. Člověk hlavní hrdince fandí, i když od začátku už tuší, jak vše dopadne.

06.10.2019 5 z 5

Slečna Marplová a záhady: Povídky Slečna Marplová a záhady: Povídky Agatha Christie

Tak tohle je opravdu těžká literatura! Samozřejmě myslím hmotnost knihy, nikoliv dílo jako takové. Kniha se mi čte skvěle, příběhy jsou napínavé, konce ještě zajímavější. Za mně skvělé, jsem ráda že si Ježíšek přečetl můj seznam přání.

06.02.2022 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Než jsem se začetla, bylo mi záhadou, proč má jedna kniha čtyři autorky..? Že by byla povídková? Není. Je to příběh jednoho léta, čtyř žen a jejich navzájem propletených životů. Moc fajn příběh, dobře se čte.

16.10.2021 5 z 5