Slečna Marplová a záhady: Povídky

Nové luxusní ilustrované vydání povídek Agathy Christie tentokrát soustřeďuje kratší příběhy, v nichž vystupuje druhá nejslavnější postava královny detektivek – slečna Jane Marplová, ctihodná stará panna z vesničky St. Mary Mead, proslulá jako „odbornice na mrtvoly“, která se dokonale vyzná ve zločinech a nemilosrdně odhaluje jejich pachatele. Zároveň jsou do tohoto souboru zařazeny povídky, kde sice nefiguruje žádný známý detektiv, přesto jsou to mistrné texty plné záhad, napětí, chytrých zápletek a dechberoucích odhalení. Soubor Slečna Marplová a záhady z pera královny detektivek, jež je kmenovou autorkou a „rodinným stříbrem“ nakladatelství Euromedia Group, vychází coby jeho jubilejní 10 000. titul....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391360/slecna-marplova-a-zahady-povidky-fsg-391360.jpg 4.514

Slečna Marplová

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky
Vydáno, Kalibr

Miss Marple and Mystery: The Complete Short Stories

Kniha Slečna Marplová a záhady: Povídky

Shardlake
20.10.2019

I tyto povídky se čtou jedna radost. Zklamalo mne ale, že v knize nejsou pouze povídky s postavou slečny Jane Marplové, ale i jiné povídky. Na druhou stranu čtenář má možnost se seznámit s povídkami, které nemusel dosud znát.
Velkým plusem hodnotím povídku "Tři slepé myšky", která v britském souboru povídek nemůže být vydána, protože je od roku 1958 stále v Británii hrána jako divadelní hra a její autorka si dala podmínku, že po dobu, co bude tato povídka hrána nesmí znovu vyjít.

slunicko1958
23.07.2019

V této maxiknize najdete různé povídky. O některých se ani nechce věřit, že je napsala ACh. Chudá nevěsta, bohatý nápadník, ale ona ho nemiluje... Dále tu jsou povídky, kde se opravdu nějaký zločin či záhada objevuje, avšak v mnoha případech je závěr předvídatelný.
Vysoko nad všemi těmito příběhy vyčnívají povídky, kde kraluje slečna Marplová. Těch je v knize bohužel pouze dvacet (plus jedna, jejíž děj se opakuje).
Kdysi jsem v divadle viděla hru Past na myši, proto pro mě bylo velice příjemné vrátit se k příběhu ve formě povídky.
Když srovnám s jinou obří knihou, kde je ústřední postavou H. Poirot, musím Slečně Marplové a záhadám alespoň jednu hvězdičku ubrat.

Magdalena5
25.02.2019

Po dvou letech opět repre bichle od ACH, nádherné počteníčko!

qydko
06.02.2019

Agatha nemůže zklamat. :)

assilem
14.01.2019

Čtu s přestávkami, což mi vyhovuje a umožňují to samostané povídky. Toto vydání mě přinutilo číst v sedě u stolu (nikoliv v pololeže v posteli). Kniha je totiž velmi těžká, ale to je právě její výhoda. Srovnaná záda, správné osvětlení...

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky
Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky