Flexi Flexi komentáře u knih

Čarodějka Čarodějka Barbara Cartland

To, co jsem očekávala, jsme plnou měrou dostala: akce a spád, to vše v neobvyklém prostředí, s fantastickými technologiemi, parádně mimozemskými živočichy (ale možná to jsou stroje). Krev, sex, intriky, podrazy apod. jsou neodmyslitelným kořením.

24.06.2016 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Dobrá detektivka, čtivá a napínavá, s pro mne překvapivějším koncem. Už jsem se smířila s tím, že hrdina moderní detektivky nemůže být normální člověk, ale musí mít nějaké trauma, závislost apod. A že by některá nová detektivka mohla končit brilantním odhalením vraha při setkání všech podezřelých v příjemném pokoji u krbu a lá Agatha Christie, no to bych chtěla moc. Ale jde o moderní záležitost a bez logických kiksů, takže dávám plný počet hvězd. A nostalgicky vzdychám ...

15.02.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

čte se to dobře, má to příjemnou zimní atmosféru, která teď u nás chybí, ale žádná originalita, trochu nedotažený závěr, chtěla jsem se hlavně bavit, a to se povedlo

01.02.2016 4 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

knihu jsem četla už docela dávno, cca před 5 roky, ale pamatuji si ji docela dost, asi proto, že mám ráda středověk, dodnes si ale také pamatuji na pocit, že čtu unylou americkou slaďárnu a že to teda dočtu, když už jsem jednou začala

09.01.2016 3 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

kvalitní a zároveň zábavné čtení, space opera se vším, co si jen může čtenář přát, když nehledá etické či filozofické úvahy

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

dobrá sci fi, jednodušší co do technologických popisů, méně náročná ke čtení, ale zábavná a nenudí

03.01.2016 4 z 5

Kniha pěti kruhů Kniha pěti kruhů Mijamoto Musaši

Pro mě duchovní záležitost, nejde jen o meče a boj, ale o to, jak žít, o duši a tak i současným čtenářům má co říci. Po celé věky lidé v mládí "blbli", postupně dozrávali ... Za mě krásné a aktuální heslo v době, kdy lze na trubičkách žít roky: Když musíme zemřít, tak musíme zemřít.

16.03.2024 3 z 5

Kniha cest Kniha cest Náser-e Chosrou Qobádíjání-je Marvazí

Cesta v době a po místech, kdy vedle sebe existovala velká náboženství a lidé se kvůli své víře nezabíjeli.

11.06.2022 5 z 5

Velká kniha historických otazníků Velká kniha historických otazníků Ervín Hrych

Nesourodé čtení. Zavádějící název - v některých kapitolách o otazníky vůbec nešlo. Působily více dojmem kapitol z učebnice dějepisu, jen napsány přístupnější formou. Možná vhodné pro ty, kteří prošvihli hodiny dějepisu ve škole, nyní se historii chtějí věnovat a nevědí, jaká historická doba by je zajímala.

02.08.2021 3 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Jednoduchý děj, nijak překvapivý. Nejsem fanda do strojům, techniky apod., a proto spousta takto laděných detailů, které kniha obsahuje, byla pro mě mínusem. Ale kniha se čte dobře a jako odpočinkové čtivo je dobrá.

26.11.2016 4 z 5

Hitler. (I. díl), 1889-1936: Hybris Hitler. (I. díl), 1889-1936: Hybris Ian Kershaw

Oceňuji čtivost, komplexní pojetí problematiky vzestupu A.Hitlera, plastické (soudím že i objektivní) vylíčení jeho osobnosti. Lidé chtějí být klamáni. Hitler jim nabídl to, co chtěli slyšet. Jen málo bylo těch, kdo se nenechali zmást.

17.11.2016 5 z 5

Pomsta přílivu Pomsta přílivu Elizabeth Haynes

Čtivá a zábavná kniha, přibližující prostředí, které se asi většině z nás nepodaří poznat na vlastní kůži. (Je to věc vkusu - u londýnského podniku mě to nevadí, ale tak asi rok na lodi bych brala). A zaujala mě ještě jedna okolnost - jak může člověk přivodit smrt jiné osoby jen nevinným pozváním na oslavu. Je to děsivé.

29.05.2016 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

opět jako u první knihy dobré zábavné a celkem napínavé čtivo, ale je jasné, že hlavní hrdinové musí přežít, a to autorku svazuje, možná by mohlo být zfilmováno, atmosféra by ve filmu byla jistě velmi sugestivní

12.03.2016 3 z 5

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

příjemné čtení odpočinkového charakteru, možná bych doporučila studentům k vyvolání zájmu o historii, kdybych byla učitelkou dějepisu, děj trošinku nudil,

30.01.2016 3 z 5

Eifelheim Eifelheim Michael Francis Flynn

živý popis středověké vesnice, jejich obyvatel, života, názorů na mne velmi zapůsobil, zaplaťbánbůh za toto století a českou kotlinu (aspoň prozatím)

Newyorské noci Newyorské noci Eric Brown

dobrá detektivka amerického stylu, jen s tím rozdílem, že se odehrává v budoucnosti a hrdinové užívají nové technologie, akční, zábavná,

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

náročnější než 1.díl, propracované a velmi zajímavé, výborně vykreslené prostředí a snad ještě více postavy

09.01.2016 5 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

příjemné čtení do vlaku, sice některé pasáže ne mně působily jako vycpávka, aby těch stran bylo více, ale logicky vše sedělo, a jelikož jsem hlavního záporáka odhalila sama, posílila jsem si sebevědomí a tak dávám body navíc, speciálně bych knihu doporučila odpůrcům klasické medicíny, budou z ní mít dvojnásobné potěšení

Oddíl Oddíl Nick Cutter

solidní horor, nic výrazně objevného, ale nenudil mne,

05.01.2016 4 z 5

Probuzené běsy Probuzené běsy Richard K. Morgan

četla jsem všechny díly najednou, což byla jak vidím výhoda, super

02.01.2016 5 z 5